Справа № 2-1409/2008р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 листопада 2008 року Полтавський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - Стрюк Л.І.
при секретарі - Недавній Т.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що вони з відповідачем від шлюбу мають неповнолітніх дітей ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. На даний час сторони разом вони не проживають - шлюб між ними розірваний, однак відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дітей. А тому позивачка просить суд стягнути на її користь з відповідача аліменти на утримання дітей в розмірі, визначеному судом до досягнення дітьми повноліття.
У судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала та уточнила, просивши суд стягнути аліменти в розмірі 1/3 частини всіх видів доходу відповідача.
Відповідач позовні вимоги визнав частково, мотивуючи це тим, що неповнолітній син ОСОБА_3 перебуває в інтернаті та знаходиться на повному державному утриманні.
Заслухавши пояснення позивачки, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав:
22.11.1991 року між сторонами в Полтавському міському Палаці шлюбів було укладено шлюб, від якої позивачка та відповідач мають спільних дітей ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2(а.с.2). На даний час сторони разом не проживають, шлюб між ними розірвано(а.с.3). Відповідач участь у матеріальному забезпеченні дітей на їх утриманні не приймає.
Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Відповідно до довідки ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_3» відповідач ОСОБА_2 працює на даному підприємстві на посаді охоронця з посадовим окладом 545 грн.
Згідно довідки Варавської спеціальної загальноосвітньої школи інтернату Карлівського району, неповнолітній ОСОБА_3 є учнем 10-го класу даної школи і знаходиться на утриманні за рахунок держави з 01.09.1999 р.
Окрім того позивачка ОСОБА_1 перебуває на обліку в Полтавському районному управлінні Пенсійного фонду України і одержує пенсію на дитину-інваліда ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1в розмірі 544 грн., що підтверджується довідкою управління Пенсійного фонду та відповідним посвідченням.
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини, матеріальне становище платника аліментів, інші обставини, що мають істотне значення.
Таким чином, враховуючи, те, що неповнолітній ОСОБА_3 перебуває на державному утриманні, а позивачка в свою чергу отримує соціальну пенсію в зв'язку з перебуванні на утриманні дитини-інваліда, а також враховуючи розмір посадового окладу відповідача, суд приходить до висновку про необхідність часткового задоволення позовних вимог та стягнення на користь позивачки ј частини всіх видів доходу відповідача.
Згідно ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
-2-
На підставі викладеного та керуючись ст. 180-184, 191 СК України, ст.ст. 10, 11, 85, 88, 174, 209, 212, 214-215, 218, 367 ЦПК України суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н, у розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку(доходу) щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 12.09.08р. і до досягнення дітьми повноліття.
Рішення суду в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_2на користь держави судовий збір в сумі 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_2на користь ТУ ДСА в Полтавській області витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 7 грн. 50 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя -