ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
20.03.2014№02-21/ 901/997/14
Суддя господарського суду Автономної Республіки Крим Янюк О.С., розглянувши матеріали
за позовом Публічного акціонерного товариства «Реал-Банк», м. Харків
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Моргот», м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим
про стягнення заборгованості за кредитним договором
ВСТАНОВИВ:
19.03.2014 Публічне акціонерне товариство «Реал-Банк» (далі - позивач, ПАТ «Реал-Банк») звернулось до господарського суду Автономної Республіки Крим (далі - суд) із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Моргот» (далі - відповідач, ТОВ «Моргот») з вимогою про стягнення з останнього заборгованості за договором про надання кредитної лінії від 19.07.2013 №1134/09-2-08 у розмірі 107 411 397,26грн.
При вирішенні питання про порушення провадження у справі суддя перевіряє дотримання позивачем вимог ст.ст. 55-57 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) при пред'явленні позову.
Згідно із п. 3 ч. 1 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Розмір та порядок сплати судового збору визначений Законом України «Про судовий збір» (далі - Закон) від 08.07.2011 № 3674-VI, який набрав чинності 01.11.2011.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із пп. 8 п. 1 ст. 40 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається в Законі про Державний бюджет на відповідний рік.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» встановлено мінімальну заробітну плату на 2014 рік, зокрема, у місячному розмірі: з 1 грудня - 1218 гривень;
Із матеріалів позовної заяви вбачається, що ПАТ «Реал-Банк» заявлено як вимоги, що підлягають вартісній оцінці (про стягнення грошових коштів), які є вимогами майнового характеру.
Так, ставка судового збору, яка встановлена за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру, дорівнює 2 відсоткам ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат (п.п.1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону).
Ураховуючи вищевикладене, позивач за подання даного позову повинен був сплатити судовий збір у розмірі 73 080,00грн (1 218грн * 60). Водночас, до позовної заяви ПАТ «Реал-Банк» доказів сплати останнім судового збору у встановленому порядку та розмірі суду надано не було.
Крім того, у порядку ст. 8 Закону заяв про розстрочку, відстрочку сплати судового збору від позивача до суду не надходило.
Таким чином, позивачем при пред'явленні позову не дотримано вимог п. 3 ч. 1 ст. 57 ГПК України, належних доказів сплати судового збору не надано.
Пунктом 4 ч. 1 ст. 63 ГПК України встановлено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо, зокрема, не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
За таких обставин, позовна заява ПАТ «Реал-Банк» з доданими до неї документами підлягає поверненню без розгляду.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись п. 4 ч. 1 ст. 63, ст. 86 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву з доданими до неї документами повернути Публічному акціонерному товариству «Реал-Банк» без розгляду.
Суддя О.С. Янюк