Судове рішення #35860358

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху



19 березня 2014 рокуЛуганськ№ 812/1689/14



Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Островської О.П.,

при секретарі: Тельдековій Н.В.,

за участю:

представник позивача: не прибув,

представник відповідача: не прибув,


розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рапід» про стягнення заборгованості у сумі 654,19 грн.,-

ВСТАНОВИВ:


06 березня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рапід» про стягнення заборгованості у сумі 654,19 грн.

19 березня 2014 року під час судового розгляду справи було встановлено, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців записів про реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю «Рапід» не знайдено, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с.5).

Перевіривши матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку про необхідність залишити його без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст.48 Кодексу адміністративного судочинства України, здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

Частиною 3 ст.48 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

Згідно зі ст. 50 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.

Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Як вбачається з тексту адміністративного позову та матеріалів справи позивач відповідачем по справі вказав Товариство з обмеженою відповідальністю «Рапід». З копії витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців наданого представником позивача на адресу суду, вбачається що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців записів про реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю «Рапід» не знайдено. Таким чином, суд позбавлений можливості вирішити питання щодо адміністративної процесуальної дієздатності відповідача.

Суд пропонує позивачу усунути зазначений недолік позовної заяви шляхом надання суду доказу на підтвердження адміністративної процесуальної дієздатності відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Рапід», а саме документи, що підтверджують те, що на теперішній час відповідач зареєстрований в якості юридичної особи та його юридична особа не є припиненою.

Згідно зі ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, пред'явлений адміністративний позов підлягає залишенню без руху.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 106 - 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:


Адміністративний позов Виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рапід» про стягнення заборгованості у сумі 654,19 грн. - залишити без руху строком до 28 березня 2014 року, надавши позивачу строк на усунення недоліків шляхом надання суду доказу на підтвердження адміністративної процесуальної дієздатності відповідача Виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рапід» про стягнення заборгованості у сумі 654,19 грн., а документи, що підтверджують те, що на теперішній час відповідач зареєстрований в якості юридичної особи та його юридична особа не є припиненою.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовну заяву буде залишено без розгляду.

Судове засідання призначити о 14 год. 00 хв. 01 квітня 2014 року.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.


СуддяО.П. Островська


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація