Судове рішення #35860310


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху


19 березня 2014 р. м. Вінниця

Справа № 802/797/14-а


Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Заброцька Людмила Олександрівна, розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування припису,


в с т а н о в и в :


До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування припису.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, в тому числі, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом ( якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними ).

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивач просить визнати протиправним та скасувати припис інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області про усунення порушення законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 21.05.2013 року. Оскаржуваний припис прийнято 21.05.2013 року. З даним адміністративним позовом позивач звернувся до суду 14.03.2014 року, що підтверджується поштовим штемпелем Бершадського поштового відділення виявленим на конверті в якому надійшов до суду адміністративний позов.

Однак, позивачем в адміністративному позові не зазначено та не надано доказів на підтвердження того, коли саме ОСОБА_1 дізналась про винесення даного припису, не наведено поважності причин пропуску строку звернення до суду та не надано доказів на підтвердження цього.

З урахуванням вищевикладеного, суд позбавлений можливості вирішити питання щодо відкриття провадження у справі та призначення її до розгляду та, керуючись приписами ст.108 КАС України, приходить до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Керуючись статтею 107, 108, 254 КАС України, -


у х в а л и в :


Позовну заяву ОСОБА_1 до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування припису залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали.

Копію даної ухвали направити позивачу для відома та виконання.


Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.


Суддя Заброцька Людмила Олександрівна



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація