РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 124/10945/13-ц
12.03.2014 року м. Сімферополь
Центральний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Деменка С.В.,
при секретарі - Штін Ю.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Сімферополі цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту належності саме заявниці правовстановлюючого документу - трудової книжки, виданої на ім'я ОСОБА_1, дата заповнення якої 05.11.1959 року. Мотивувала свої вимоги тим, що при зверненні до Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим для оформлення пенсії їй було відмовлено, оскільки в трудовій книжці ім'я заявниці зазначено - «ОСОБА_1», а згідно паспорту та свідоцтва про народження - «ОСОБА_1». Крім того, дата народження у трудовій книжці заявниці теж не співпадає з паспортом та свідоцтвом про народження. В паспорті та свідоцтві про народження зазначена дата народження заявниці « ІНФОРМАЦІЯ_1», в трудовій книжці зазначена дата народження « ІНФОРМАЦІЯ_2». У зв'язку із зазначеними відмінностями в документах Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя відмовляється сплачувати пенсію. За таких обставин заявниця змушена звернутися до суду за встановленням факту належності їй трудової книжки, необхідної для призначення та виплати пенсії.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала заяву у повному обсязі.
Представник заінтересованої особи - Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим за довіреністю - Курнікова Е.П. в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення заяви.
Заслухавши заявницю та представника заінтересованої особи, дослідивши матеріали справи, а також матеріали пенсійної справи №175059/013 оцінивши надані докази у їх сукупності, суд приходить до висновку про те, що заява підлягає задоволенню.
Згідно з ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
В судовому засіданні представник заінтересованої особи пояснив, що ОСОБА_1 перебувала на пенсійному обліку в УПФУ в Джанкойському районі де отримувала пенсію. У зв'язку із переїздом до КРУ Сімферопольського геріатричного пансіонату для одиноких пенсіонерів та інвалідів 1 і 2 груп з числа депортованих кримських татар «Картлар Еві» у грудні 2013 року заявниця звернулася до Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим для постановки її на облік. При перевірці пенсійної справи були виявлені певні розбіжності, а саме в трудовій книжці ім'я заявниці зазначено - «ОСОБА_1», а згідно паспорту та свідоцтва про народження - «ОСОБА_1». Крім того, дата народження у трудовій книжці заявниці теж не співпадає з паспортом та свідоцтвом про народження. В паспорті та свідоцтві про народження зазначена дата народження заявниці « ІНФОРМАЦІЯ_1», в трудовій книжці зазначена дата народження « ІНФОРМАЦІЯ_2».
Також представник заінтересованої особи зазначив, що враховуючи, що ОСОБА_1 з 1996 року отримувала пенсію, Управління Пенсійного фонду України прийняло її на облік за умови усунення у тримісячний строк виявлених недоліків. Фактично, встановлення юридичного факту носить формальний характер.
Таким чином, судом встановлено, що при зверненні заявниці до Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим для призначення та виплати пенсії їй було відмовлено, в тому числі з тих підстав, що в трудовій книжці ім'я заявниці зазначено - «ОСОБА_1», а згідно паспорту та свідоцтва про народження - «ОСОБА_1». Крім того, дата народження у трудовій книжці заявниці теж не співпадає з паспортом та свідоцтвом про народження. В паспорті та свідоцтві про народження зазначена дата народження заявниці « ІНФОРМАЦІЯ_1», в трудовій книжці зазначена дата народження « ІНФОРМАЦІЯ_2».
Факт належності правовстановлюючого документу - трудової книжки на ім'я ОСОБА_1, дата заповнення якої 05.11.1959 року саме заявниці підтверджується наступними документами: паспортом на ім'я ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.3), свідоцтвом про народження на ім'я ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.4). Крім того, повідомлені заявницею обставини її працевлаштування у м. Чуст Ферганської області Узбецької РСР співпадають із даними свідоцтва про народження, а також трудової книжки.
Вищезазначені обставини встановлені судом, підтверджені доказами, що є у справі, іншим шляхом встановити цей юридичний факт неможливо.
Встановлення факту належності ОСОБА_1 трудової книжки, дата заповнення якої 05.11.1959 року необхідно їй для подальшої виплати пенсії.
За таких обставин, суд вважає за необхідне встановити факт того, що трудова книжка, дата заповнення якої 05.11.1959 року, належить саме ОСОБА_1.
На підставі викладеного, керуючись ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 234, 256, 259 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа - Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - задовольнити повністю.
Встановити факт належності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, трудової книжки, виданої на ім'я ОСОБА_1, дата заповнення якої 05.11.1959 року.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіці Крим через Центральний районний суд м. Сімферополя шляхом подачі до суду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя: С. В. Деменок