Справа № 2-12298\08
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
01 грудня 2008 року Московський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді - Сиротникова Р.Є.,
при секретарі - Хмельковій О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визнання права власності на нерухоме майно,
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Харківської міської ради про визнання за нею права власності на реконструйоване майно, а саме - квартиру АДРЕСА_1 загальною площею 68,4 кв.м., житловою площею 39,1 кв.м., корисною площею -65,3 кв.м.
В судовому засіданні позивач позов підтримала та зазначила, що згідно договору купівлі-продажу від 11.06.1999 року, посвідченого приватним нотаріусом ХМНО ОСОБА_2 зареєстрованого в реєстрі за №896, зареєстрованого в КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» за реєстровим №П-5-5633, вона є власником двокімнатної квартири АДРЕСА_1, житловою площею 30,8 кв.м., загальною площею 55,7 кв.м., корисною площею 50,9 кв.м.
З метою покращення житлових умов нею самовільно, за власні кошти та господарським способом була проведена реконструкція вищезазначеної квартири, а саме: приміщення 4- кухня, загальною площею 10,8 кв.м., приміщення 5 - житлова, загальною площею 8,9 кв.м., приміщення 6 - коридор, загальною площею 2,9 кв.м. реконструйовані, а приміщення 9 загальною площею 11,8 кв.м. переобладнано з місця загального користування в житлову та приєднано до квартири з улаштуванням дверного пройому.
Відповідно до технічного паспорту, виготовленого КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» від 13.08.2008 року після проведеної реконструкції загальна площа квартири становить 68,4 кв.м., корисна площа 65,3 кв.м ., житлова площа 39,1 кв.м. та складається з трьох кімнат житловою площею 39,1 кв.м ., у тому числі 1-ї кімнати -18,4 кв.м., другої кімнати - 8,9 кв.м., третьої кімнати - 11,8 кв.м., а також кухні площею 10,8 кв.м., сумісної вбиральні - 3,8 кв.м., коридору -7,7 кв.м., вбудованої шафи -0,3;0,7 кв.м . та обладнана лоджією - 3,4;2,9 кв.м.
За період проведення реконструкції і по цей час заяви, скарги, приписи від будь-яких громадян, юридичних осіб або компетентних органів на адресу позивача, а також на адресу державних органів, з приводу недотримання позивачем встановлених норм та правил чи порушення будь-чиїх прав під час проведення реконструкції не надходили, що відповідає положенням ст. 375 ЦК, ч. 2 ст. 319 ЦК України, які наголошують, що власник, здійснюючи свої права зобов'язаний не завдати шкоди навколишньому середовищу, не порушувати права і охоронювані законом інтереси громадян, юридичних осіб і держави, при здійсненні своїх прав і виконанні обов'язків власник зобов'язаний додержувати моральних засад суспільства, а також те, що право власника на забудову здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних норм та правил.
У відповідності з технічним висновком ТОВ «Магнарес», що має відповідну ліцензію, про технічний стан будівельних конструкцій квартири АДРЕСА_1 та можливості подальшої експлуатації, встановлено, що технічний стан несучих та огороджуючи будівельних конструкцій задовільний, проведена реконструкція негативно не вплинула на стан несучих та огороджуючих конструкцій будівлі в цілому, приміщення квартири мають 100% придатність до експлуатації. У зв'язку з чим просила позов задовольнити.
Представник відповідача, який діє на підставі довіреності, в судовому засіданні позовні вимоги не визнав зазначивши, що позивачем не додержано існуючого порядку введення до експлуатації реконструйованих приміщень. У зв'язку з чим просив у задоволенні позову відмовити.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані сторонами докази, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що відповідно до договору купівлі-продажу від 11.06.1999 року, посвідченого приватним нотаріусом ХМНО ОСОБА_2 зареєстрованого в реєстрі за №896, зареєстрованого в КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» за реєстровим №П-5-5633,ОСОБА_1. належить двокімнатна квартира АДРЕСА_1, житловою площею 30,8 кв.м., загальною площею 55,7 кв.м., корисною площею 50,9 кв.м.
За кошти позивача було проведено реконструкцію належних їй приміщень квартири № 218, у зв'язку з чим змінилась їх площа і відповідно до технічного паспорту, виготовленого КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» від 13.08.2008 року після проведеної реконструкції загальна площа квартири становить 68,4 кв.м., корисна площа 65,3 кв.м ., житлова площа 39,1 кв.м. та складається з трьох кімнат житловою площею 39,1 кв.м ., у тому числі 1-ї кімнати -18,4 кв.м., другої кімнати - 8,9 кв.м., третьої кімнати - 11,8 кв.м., а також кухні площею 10,8 кв.м., сумісної вбиральні - 3,8 кв.м., коридору -7,7 кв.м., вбудованої шафи -0,3;0,7 кв.м . та обладнана лоджією - 3,4;2,9 кв.м.
За період проведення реконструкції заяви, скарги, приписи від будь-яких громадян, юридичних осіб або компетентних органів на адресу позивача, а також на адресу державних органів, з приводу недотримання позивачем встановлених норм та правил чи порушення будь-чиїх прав під час проведення реконструкції не надходило.
На замовлення позивача ТОВ «Магнарес», що має відповідну ліцензію, надало технічний висновок про технічний стан будівельних конструкцій квартири АДРЕСА_1 та можливості подальшої експлуатації, відповідно до якого технічний стан несучих та огороджуючи будівельних конструкцій задовільний, проведена реконструкція негативно не вплинула на стан несучих та огороджуючих конструкцій будівлі в цілому, приміщення квартири мають 100% придатність до експлуатації.
Відповідно до ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватись і розпоряджатись своєю власністю. У відповідності до ст. 328 Цивільного кодексу України, право власності набувається на підставах, не заборонених законом, а також право власності набуте правомірно, якщо інше не випливає із закону та незаконність набуття права власності не встановлене судом.
Відповідно до ст.319 ЦК України, власник має право вчиняти будь-які дії, щодо свого майна, які не суперечать закону. Держава не втручається у здійснення власником права власності.
Згідно зі ст.392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.
Підставою для проведення державної реєстрації прав власності на нерухоме майно відповідно до п. 10 додатку №1 до Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Мінюсту №7/5 від 07.02.2002р. є рішення судів, третейських судів про визнання права власності на об'єкти нерухомого майна, про встановлення факту права власності на об'єкти нерухомого майна, про передачу безхазяйного нерухомого майна до комунальної власності.
Відповідно до ст. 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Вищевказані приміщення закінчені будівництвом, що підтверджується технічним паспортом..
У зв'язку з чим позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 319, 328, 331, 376, 383, 392 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 57-60, 212- 215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на реконструйоване майно, а саме - квартиру АДРЕСА_1 загальною площею 68,4 кв.м., житловою площею 39,1 кв.м., корисною площею -65,3 кв.м.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ст.295 ЦПК України.
Суддя Сиротников Р.Є.