Справа № 2-0-57
2008 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 листопада 2008 року
Петрівський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді - Колесник С.І.
при секретарі - Романько Л.Г.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в с.м.т.Петрове справу за заявою ОСОБА_1, з третьою особою - Петрівською державною нотаріальною конторою Кіровоградської області, про встановлення факту сумісного проживання однією сім”єю без реєстрації шлюбу,-
ВСТАНОВИВ:
Заявниця звернулася до суду, мотивуючи це тим, що вона фактично проживала однією сім”єю з громадянином ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, після його смерті відкрилася спадщина, яку заявниця не може отримати, так як їх шлюб не був зареєстрований, а тому просить встановити факт сумісного проживання однією сім”єю без реєстрації шлюбу.
Представник третьої особи в судове засідання не з”явився, письмовою заявою просив справу розглядати без його участі, заяву визнає повністю.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Заслухавши заявницю, свідків, дослідивши документи справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з слідуючих підстав.
В судовому засіданні встановлено, що заявниця проживала разом з громадянином ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, з 1989 року по 7ІНФОРМАЦІЯ_1 до дня смерті ОСОБА_2 в с.Новий Стародуб Петрівського району Кіровоградської області, вели спільне домашнє господарство, мали спільний сімейний бюджет, разом обробляли земельні ділянки, мали спільне майно, піклувалися один про одного, тобто проживали однією сім”єю як чоловік та дружина без реєстрації шлюбу, що підтверджує довідка від 15.10.2008 року, видана Новостародубською сільською радою Петрівського району Кіровоградської області(а.с.8). 7ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер(а.с.6), після його смерті залишилося спадкове майно, інших спадкоємців, крім заявниці немає, тому вона звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини(а.с.7), однак, державним нотаріусом було роз”яснено заявниці, що вона не зможе отримати спадщину, так як для цього потрібно встановити факт проживання з ОСОБА_2 однією сім”єю без реєстрації шлюбу, тому заявниця і змушена була звернутися до суду.
Зазначені обставини підтвердили свідки: ОСОБА_3, ОСОБА_4, пояснивши, що дійсно ОСОБА_1 проживала разом з ОСОБА_2 однією сім”єю з 1989 по 2008 рік до дня смерті чоловіка, вели спільне господарство, піклувалися один про одного.
У відповідності з п.2 ст.3 Сімейного кодексу України, сім”ю складають особи, які спільно проживають, пов”язані спільним побутом, мають взаємні права та обов”язки.
Згідно п.5 ч.1 ст.256 ЦПК України, судом може бути встановлено факт сумісного проживання однією сім”єю без реєстрації шлюбу, якщо шлюб в органах реєстрації актів громадянського стану не може бути зареєстрований внаслідок смерті одного з подружжя.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що заяву слід задовільнити, встановивши факт сумісного проживання ОСОБА_1та ОСОБА_2однією сім”єю без реєстрації шлюбу.
На підставі п.5 ч.1 ст.256 ЦПК України та керуючись ст.ст.130, 174 ЦПК України,-
ВИРІШИВ:
Заяву задовільнити. Встановити факт того, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 і ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, проживали однією сім”єю без реєстрації шлюбу з 1989 року по ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Кіровоградської області через Петрівський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційного суду Кіровоградської області або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя: