СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Ухвала
Іменем України
22 грудня 2006 року |
м. Севастополь Справа № 20-5/217 |
Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Заплави Л.М.,
суддів Борисової Ю.В.,
Лисенко В.А.,
секретар судового засідання Льговська Ю.М.
за участю представників сторін:
позивач: не з'явився;
відповідача: Чикалко О.О., довіреність №03-15/2397 від 09.08.06;
третьої особи: Попков О.А., довіреність №19/02-15 від 04.10.06;
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за апеляційною скаргою Севастопольської міської ради на постанову господарського суду міста Севастополя від 23 жовтня 2006 року у справі
за позовом Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)
до Севастопольської міської ради (вул. Леніна, 3, Севастополь, 99011)
третя особа: Регіональне відділення Фонду державного майна України по місту Севастополю (майд. Повсталих, 6, м. Севастополь, 99008)
про визнання рішення II сесії Севастопольської міської Ради № 102 від 07 червня 2006 року незаконним
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду міста Севастополя від 23 жовтня 2006 року (суддя Євдокимов І.В.) позов задоволено, визнано незаконним Рішення ІІ сесії V скликання Севастопольської міської ради від 07 червня 2006 року №102 про відмову в наданні згоди на розробку проекту відводу земельної ділянки по АДРЕСА_1 і для будівництва комплексу торгівлі, відпочинку та об'єкту національної кухні ІНФОРМАЦІЯ_1 та зобов'язав відповідача видати суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту відводу земельної ділянки площею 0,2га по АДРЕСА_1.
Не погодившись з даною постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову скасувати у зв'язку з тим, що вона була прийнята з порушенням норм матеріального права, при невідповідності висновків суду обставинам справи.
Під час розгляду справи Севастопольський апеляційний господарський суд встановив таке.
Суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 звернулась до господарського суду міста Севастополя з адміністративним позовом до Севастопольської міської ради про визнання нечинним Рішення ІІ сесії V скликання Севастопольської міської Ради від 07 червня 2006 року №102 про відмову в наданні згоди на розробку проекту відводу земельної ділянки по АДРЕСА_1 для будівництва комплексу торгівлі, відпочинку та об'єкту національної кухні ІНФОРМАЦІЯ_1 та зобов'язання відповідача видати позивачу дозвіл на розробку проекту відводу земельної ділянки площею 0,2га по АДРЕСА_1, з тих підстав що в рішенні відсутні обґрунтування підстав, що призвели до відмови в наданні дозволу. Крім того, при відмові відповідач посилається на нормативний акт, який втратив чинність.
Як вбачається із матеріалів справи, 11 серпня 2004 року між суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_1 (орендар) та Регіональним відділенням Фонду державного майна України по м. Севастополю (орендодавець) був укладений договір оренди нерухомого майна державної власності НОМЕР_1, згідно якого орендодавець передав орендарю в оренду в термінове платне користування окреме індивідуально визначене майно-частину парку "Камінна квітка", що розташована за адресою: АДРЕСА_3.
07 червня 2006 року Севастопольська міська рада Рішенням №102 відмовила в наданні згоди на розробку відводу земельної ділянки площею 0,2 га по АДРЕСА_1, для будівництва комплексу торгівлі, відпочинку та об'єкта національної кухні ІНФОРМАЦІЯ_1, у зв'язку з недоцільністю, а також порушенням Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України, затверджених Наказом ДКУ по житлово-комунальному господарству від 29 липня 1994 року № 70.
Відповідно до ст. 24 Закону України "Про планування і забудову територій" № 1699-ІІІ від 20 квітня 2000 року фізичні та юридичні особи, які мають намір здійснити будівництво об'єктів містобудування на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи користування, зобов'язані отримати від виконавчих органів відповідних рад, Київської та Севастопольської міської державної адміністрацій, у разі делегування їм таких повноважень відповідними радами, дозвіл на будівництво об'єкта містобудування (далі - дозвіл на будівництво). Для отримання дозволу особи, заінтересовані в здійсненні будівництва об'єктів містобудування, подають письмову заяву про надання дозволу на будівництво до виконавчого органу відповідної ради або Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації. При цьому до заяви додається документ, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або документ про згоду власника земельної ділянки на забудову цієї ділянки.
Статтями 123, 124, 151 Земельного кодексу України передбачено надання земельних ділянок юридичним особам, громадянам -суб'єктам підприємницької діяльності у постійне користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за проектами відведення цих ділянок, за клопотанням особи, зацікавленої в одержанні земельної ділянки у постійне користування із земель державної або комунальної власності, до якого додаються матеріали та документи, що обґрунтовують її розмір, призначення та місце розташування.
Судова колегія вважає неправомірними посилання відповідача при прийнятті Рішення ІІ сесії V скликання Севастопольської міської Ради від 07 червня 2006 року №102 про відмову в наданні згоди на розробку проекту відводу земельної ділянки по АДРЕСА_1 для будівництва комплексу торгівлі, відпочинку та об'єкту національної кухні ІНФОРМАЦІЯ_1, на недоцільно, та порушення правил держання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України, оскільки згідно з наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року №105 ці Правила втратили чинність.
Крім того в рішенні не вказано який пункт Правил буде порушений при дачі згоди на розробку проекту відводу земельної ділянки.
При таких обставинах, господарський суд правомірно задовольнив позов, підстав для скасування постанови немає, оскільки відповідач необґрунтовано відмовив в надані згоди на розробку проекту відводу земельної ділянки позивачу.
Керуючись пунктом 3 статті 24, статтями 195, 198 (частина 1 пункт 1), 200, 205 (частина 1 пункт 1), 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Севастопольської міської ради залишити без задоволення.
Постанову господарського суду міста Севастополя від 23 жовтня 2006 року у справі №20-5/217 залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції.
Касаційна скарга на судові рішення подається протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий суддя Л.М. Заплава
Судді Ю.В. Борисова
В.А. Лисенко