Судове рішення #358276
2-19/13463-2006А

     


СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ  АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ   СУД

Ухвала

Іменем України


19 грудня 2006 року  


м. Севастополь     Справа № 2-19/13463-2006А

                    

                    Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді                                                  Заплави Л.М.,

суддів                                                                      Видашенко Т.С.,

                                                                                          Латиніна О.А.,


секретар судового засідання                                        Льговська Ю.М.

без участі представників сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за апеляційною скаргою Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя  Мокрушин В.І.) від 23 жовтня 2006 року  у справі

за позовом  Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (пр. Кірова, 51-52/10-а, м. Сімферополь, 95017)

до           Дочірнього підприємства "Спеціалізований спинальний санаторій ім. академіка М.Н. Бурденка" Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" (вул. Курортна, 10, м. Саки, 96500)     

про стягнення 42574, 00 грн.


                                                            ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Автономної Республіки Крим від 23 жовтня 2006 року у справі №2-19/13463-2006А (суддя Мокрушин В.І.) у задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись з даним  рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить рішення скасувати в зв'язку з тим, що воно було прийнято з порушенням та неправильним застосуванням норм матеріального права.

Під час розгляду справи Севастопольський апеляційний господарський суд встановив таке.

Кримське республіканське відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до господарського суду Автономної Республіки Крим з позовом до  Дочірнього підприємства "Спеціалізований спинальний санаторій ім. академіка М.Н. Бурденка" Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" про стягнення штрафних санкцій в сумі 42574,00 грн. за невиконання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів в 2005 році.

Відповідно до статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", для підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та господарювання, встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4 % від загальної чисельності працюючих, якщо кількість працюючих від 8 до 25 чоловік - встановлюється норматив в кількості 1 робочого місця.

Згідно зі звітом Форми №10-ПІ про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік у відповідача норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів склало 26 місць від загальної кількості працюючих на підприємстві (642 осіб), фактично на підприємстві інвалідів в звітному періоді працювало 21 осіб.

Згідно частини 1 статті 20 вищезгаданого Закону, підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форми власності та господарювання, де кількість працюючих інвалідів менше ніж встановлено нормативом, передбаченим частиною 1 статті 19 цього Закону, щорічно сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньомісячної річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце не зайняте інвалідом.

Частинами 2, 3 статті 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", та пунктами 2,3 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №314 від 03.05.1995 "Про організацію робочих місць та працевлаштування інвалідів", передбачається, що фактичне робоче місце для інваліда повинне бути створене з урахуванням фізичних можливостей конкретного інваліда, індивідуальних програм реабілітації й залежно від відповідної нозології інваліда. Тому безпосереднє створення робочого місця для інваліда здійснюється в кожному окремому випадку спеціально для конкретної особи.

Відповідно до пунктів 5, 14  вищевикладеного Положення підприємства вживають заходи до створення робочих місць для інвалідів, включають їх до колективного договору, створюють за власні кошти робочі місця для працевлаштування інвалідів, інформують центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення і відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення робочих місць для інвалідів, про вільні робочі місця, на яких може використовуватися праця інвалідів.

Як вбачається із матеріалів справи, відповідач вимоги закону виконав, а саме: повідомив органи працевлаштування про створення робочих місць для інвалідів. Згідно зі звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік передбачив робочі місця для штатних працівників інвалідів, створених відповідно до нормативу, атестував робочі місця для них.

Дані обставини підтверджуються протоколом засідання спеціальної комісії по атестації робочих місць для працевлаштування інвалідів від 5 вересня 2005 року, листом Сакського міськрайонного центру зайнятості №687 від 26 травня 2006 року, звітом по фЗ-ПН, із котрих вбачається, що відповідач інформував про явність вакантних місць для інвалідів у 2005 році в кількості 7 вакансій, також документами, які підтверджують відправлення вказаних звітів.

Частиною 1 статті 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" передбачено, що працевлаштування інвалідів здійснюється органами Міністерства праці України, Міністерства соціального захисту населення України, місцевими радами, громадськими організаціями інвалідів (органи працевлаштування інвалідів).        

Таким чином, створення робочого місця для інваліда складається із злагоджених дій підприємства щодо створення робочого місця та місцевих органів по підбору, і працевлаштуванню конкретної фізичної особи–інваліда.

Відповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" обов'язок відповідача створити робочі місця для інвалідів не супроводжується його обов'язком їх працевлаштувати.

Така  правова позиція викладена у постанові Вищого Адміністративного Суду України від 01.06.2006 року по справі за позовом Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до ПП ВКФ "Злагода".

З урахуванням висловленого, судова колегія вважає, що відповідач виконав вимоги передбачені Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (від 21.03.1991 року № 875 із змінами та доповненнями) по створенню робочих місць для інвалідів, а тому позовні вимоги Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів в частині стягнення штрафних санкцій в розмірі 42574 грн. за не створення робочих місць для працевлаштування інвалідів, не підлягають задоволенню.

При таких обставинах, судова колегія, не знаходить підстав для скасування рішення суду першої інстанції, оскільки воно відповідає чинному законодавству та встановленим обставинам справи.

Керуючись  пунктом 3 статті 24, статтями  195, 198 (частина 1 пункт 1), 200, 205 (частина 1 пункт 1), 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд


                                                            УХВАЛИВ:

                    Апеляційну скаргу Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів залишити без задоволення.

                    Постанову господарського суду Автономної Республіки Крим від 23 жовтня 2006 року  у справі №2-19/13463-2006А залишити без змін.

                    Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції.

Касаційна скарга на судові рішення подається протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.


Головуючий суддя                                                  Л.М. Заплава

Судді                                                                                Т.С. Видашенко

                                                                                О.А.Латинін


З оригіналом згідно

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація