Справа № 115/1431/14-ц
У Х В А Л А
"17" березня 2014 р. м. Саки
Суддя Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим
Копичинський О.В.
розглянувши заяву ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення,
встановив:
ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою про встановлення юридичного факту належності на праві власності АДРЕСА_1. ОСОБА_3, яка за життя була його матір'ю.
Заява мотивована тим, що дана квартира належала на праві власності його матері на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого нотаріально 10.05.2006р. Але після смерті матері з'ясувалося, що в БТІ право власності на цю квартиру зареєстровано на ім'я ОСОБА_4, що утворило йому перешкоди в прийнятті спадщини.
У відкритті провадження у справі за даною заявою необхідно відмовити з наступних підстав.
Згідно п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України - суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
З тексту заяви і доданих до неї документів вбачається, що на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого нотаріально 10.05.2006р., ОСОБА_3, яка за життя була матір'ю заявника, купила АДРЕСА_1.
Але в БТІ право власності на цю квартиру було зареєстровано на ім'я ОСОБА_4, що утворило заявнику перешкоди в прийнятті спадщини.
Так в частині 1 ст.256 ЦПК України зазначений перелік юридичних фактів, встановлення яких здійснюється судом у порядку окремого провадження.
Але цей перелік не передбачає встановлення такого юридичного факту, який заявник зазначив у своїй заяві.
*
Відповідно до вимог ч.2 ст.256 ЦПК України і роз'яснень Пленуму Верховного Суду України в частинах 1 і 2 п.1 постанови від 31.03.95р. №5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» - в порядку окремого провадження, відповідно до статей 255,271 ЦПК України, розглядаються справи про встановлення інших фактів, якщо:
-згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян;
-чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення.
З тексту заяви і доданих до неї документів вбачається, що договір купівлі-продажу АДРЕСА_1. був зареєстрований в КРП «БРТІ м. Євпаторії» на ім'я ОСОБА_4
На той період працівники БТІ користувалися Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно» від 07.02.02р. №7/5, затвердженого наказом Міністра юстиції України від 18.02.02р. №157/6445.
Але цей наказ МЮУ втратив чинність згідно з наказом МЮУ від 14.12.2012р. №1844/5, яким був затверджений Порядок використання даних Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек та Державного реєстру обтяжень рухомого майна.
Зазначене свідчить про існування спору про право ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на АДРЕСА_1., який підлягає вирішенню в порядку цивільного судочинства.
Дані обставини свідчать про відсутність правових підстав для розгляду в порядку окремого провадження заяви ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення.
*
Керуючись ст.ст. 122, 209, 210 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадженні у справі за завою ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення.
*
Копію судової ухвали та заяву з доданими до неї документами направити заявнику.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим шляхом подачі до Сакського міськрайонного суду АР Крим апеляційної скарги у 5-денний строк з дня її отримання.
Суддя Копичинський О.В.