Справа № 105/658/14-ц
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" березня 2014 р. м. Джанкой
Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого судді -Холкіної Г.І.,
при секретарі -Д'яченко С.О. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Джанкой цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, мотивуючи свої вимоги тим, що вона з відповідачем перебувала в зареєстрованому шлюбі. Від спільного життя у них народилася донька - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з нею та знаходиться на її утриманні. З червня 2013 року позивачка та відповідач припинили шлюбні відносини. Відповідач з сім'єю не проживає, матеріальної допомоги не надає. Просить, посилаючись на ст. ст. 180- 184 Сімейного кодексу України, позов задовольнити, стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини у твердій грошовій сумі в розмірі 1000 грн, щомісячно, до досягнення повноліття, але не менш 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
У судове засідання позивачка не з'явилася, подала заяву про розгляд справи за її відсутністю, зазначивши, що на задоволенні позовних вимогах наполягає, не заперечує проти заочного розгляду справи.
Відповідач у судове засідання не з'явився, був повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи. Причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України фіксація судового процесу не здійснювалася.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про шлюбу виданого Хортицьким відділом РАЦС Запорізького МУЮ від 12.06.2010 року шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 уклали шлюб (а.с.5). Відповідач ОСОБА_2 є батьком дитини - ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, про що в матеріалах справи є копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 (а.с.6). Згідно довідки «ЖЕО м. Джанкой» від 28.01.2014 р. дитина проживає разом з матір'ю ОСОБА_1 (а.с.7).
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матери, батька і (або) у твердій грошовий сумі.
Відповідно до ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх доньку, сина в твердій грошовій сумі і (або) в частки від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, визначених в ст. 182 СК України.
Згідно ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів на утримання дитини, суд враховує обставини, що мають істотне значення, матеріальне становище сторін, відсутність у відповідача аліментних та інших зобов'язань та визнання відповідачем позову. При цьому мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Задовольняючи позовні вимоги суд виходиться з того, що закон прямо передбачає обов'язок батьків утримувати своїх неповнолітніх дітей, при цьому суд має враховувати обставини, які можуть вплинути на визначення розміру аліментів, зокрема, стан здоров'я та матеріальне становище дітей, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, визнання відповідачем позову.
Відповідач, повідомлений про час та дату розгляду справи у судове засідання не з'явився. Доказів, які можуть вплинути на визначення розміру аліментів суду не надав, що дає підстави вважати, про його згоду з позовними вимогами.
Таким чином, суд приходить до висновку про те, що з відповідача мають бути стягнуті грошові кошти на утримання неповнолітньої дитини у твердій грошовій сумі в розмірі 1000 грн. щомісячно, до досягнення повноліття, але не менш 30 % від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову. Згідно зі штампом суду, позивачка звернулось до місцевого суду 30.01.2014 р. Таким чином, з оглядом на вищевказану норму матеріального закону, аліменти потрібно стягувати з відповідача з цього часу.
Згідно з пунктом першим частини 1 статті 367 Цивільного процесуального кодексу України суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Судові витрати у справі суд покладає на відповідача.
Керуючись ст. ст.11, 57, 88, 212-215, 218, 224, 367 ЦПК України, на підставі ст.ст. 180, 181 ч.3, 182, 191 Сімейного кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Запоріжжя, прож. АДРЕСА_1, іпн НОМЕР_1 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у твердій грошовій сумі в розмірі 1000 грн.(одна тисяча гривень) щомісячно, до досягнення дитини повноліття, але не менш 30 % від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 30.01.2014 р.
Стягнути з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Запоріжжя, прож. АДРЕСА_1, іпн НОМЕР_1 у дохід державного бюджету м. Джанкой судовий збір у розмірі 243,60 грн.
Допустити негайне виконання рішення в частини стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою в Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 (десяти днів) з дня отримання копії.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Г. І. Холкіна