Судове рішення #35811995

справа № 109/728/14-ц

провадження № 2/109/271/14



Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2014 року смт Красногвардійське

Красногвардійський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого - судді Проскурні С.М.,

секретаря - Грабовенко К.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Красногвардійське цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 19 лютого 2014 року звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Позовні вимоги мотивовані неможливістю подальшого шлюбного життя у зв'язку з відсутністю взаємопорозуміння, різними поглядами на ведення спільного господарства.

У судове засідання сторони, належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не з'явились, просили розглядати справу за їх відсутності, надавши відповідні письмові заяви до канцелярії суду.

Відповідно до частини другої статті 158 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) особи, які беруть участь у справі, мають право заявити клопотання про розгляд справи за їх відсутності.

Позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.

Відповідачка ОСОБА_2 позовні вимоги визнала, просила шлюб розірвати.

Згідно з частиною другою статті 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши письмові докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статей 10, 11 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.

Сторони мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості.

Суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи і розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Згідно з частиною третьою статті 10, частиною першою статті 60 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до положень статей 21, 24 Сімейного кодексу України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, якій ґрунтується на їх вільній згоді.

Судом встановлено, що шлюб між подружжям було зареєстровано Київським відділом РАЦС Сімферопольського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим, про що в Книзі реєстрації шлюбів 30 березня 2002 року зроблено відповідний актовий запис за № 111 (а.с.7). Від шлюбу мають двох малолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвами про їх народження (а.с.8,9).

Згідно зі статтею 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

За час шлюбного життя подружжя не змогли створити міцної та дружної родини. У зв'язку з відсутністю взаємопорозуміння, різними поглядами на ведення спільного господарства між подружжям виникали конфлікти та сварки, на підставі чого втрачено почуття любові один до одного. Шлюбні стосунки фактично припинені. Спільного господарства подружжя не ведуть, проживають окремо один від одного. На примирення не згодні.

При зазначених обставинах, згідно з положеннями статті 112 Сімейного кодексу України, суд дійшов висновку, що шлюбні стосунки між подружжям мають лише формальний характер, подальше спільне життя і збереження шлюбу ОСОБА_4 не можливе.

Оскільки відповідачкою не заявлялось клопотання про відновлення її дошлюбного прізвища, після розірвання шлюбу ОСОБА_2 слід залишити її шлюбне прізвище ОСОБА_2.

Керуючись статтями 21, 24, 110, 112 Сімейного кодексу України, статтями 10, 11, 60, 158, 197, 212, 214, 215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:


Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований Київським відділом РАЦС Сімферопольського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим, про що в Книзі реєстрації шлюбів 30 березня 2002 року зроблено відповідний актовий запис за № 111, - розірвати.

Після розірвання шлюбу залишити ОСОБА_2 її шлюбне прізвище - ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Красногвардійський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання його копії.

Суддя С.М. Проскурня





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація