Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Ухвала
Іменем України
Справа № 765/6830/13-а
12.03.14 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Курапової З.І.,
суддів Горошко Н.П. ,
Ілюхіної Г.П.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Нахімовського районного суду м.Севастополя (суддя Лемешко А.С.) від 10.12.13 у справі № 765/6830/13-а
за позовом ОСОБА_2 (АДРЕСА_1)
до Качинської селищної Ради Нахімовського району м. Севастополя (вул.Нестерова, буд.5, Кача, м.Севастополь, 99804)
про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Нахімовського районного суду м.Севастополя (суддя Лемешко А.С.) від 10.12.13 у справі № 765/6830/13-а у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Качинської селищної Ради Нахімовського району м. Севастополя про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, - відмовлено.
Не погодившись з даним рішенням суду, ОСОБА_2 звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Нахімовського районного суду м.Севастополя від 10.12.2013 та прийняти нове рішення по справі.
Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
У судове засідання 12.03.2014 року представники сторін не з'явилися. Про день, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Колегія суддів, відповідно до приписів ч.4 ст.196 КАС України, вважає за можливе апеляційний розгляд справи без участі не з'явившихся осіб, по наявним у матеріалах справи письмовим доказам.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
Судова колегія, керуючись положеннями п. 2 ч. 1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнала за можливе перейти до письмового провадження по справі.
Розглянувши справу в порядку статей 195, 197 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правову оцінку обставин у справі та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судовою колегією встановлено, що 23.10.2013 року позивач - ОСОБА_2 звернувся до Нахімовського районного суду м.Севастополя з адміністративним позовом до відповідача Качинської селищної Ради Нахімовського району м. Севастополя, відповідно якого просив визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо порушення процедури розгляду клопотання позивача про виділення та передачу у власність земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва у межах норм безоплатної приватизації орієнтовною площею 0,10 га в межах Качинської селищної ради поблизу села Орлівка, Нахімовського району АР Крим; зобов'язати відповідача винести на засідання найближчої сесії Качинської селищної ради та розглянути клопотання про виділення та передачу у власність позивача земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва у межах Качинської селищної ради поблизу села Орлівка, Нахімовського району АР КримЮ орієнтовною площею 0,10 га без погодження у порядку і в строки встановлені чинним законодавством України та надати мотивовану відповідь за результатами розгляду даного клопотання.
Як вбачається з матеріалів справи, 08.05.2013 року ОСОБА_2 звернувся до Качинської селищної Ради Нахімовського району м. Севастополя з клопотанням в порядку статті 118 Земельного кодексу України, відповідно якого просив визначити без погодження та виділити земельну ділянку орієнтовним розміром до 0,10 га в межах села Орлівка, Нахімовського району АР Крим, з цільовим призначенням для індивідуального дачного будівництва. До зазначеного клопотання позивачем надано копію паспорта та ідентифікаційного коду ОСОБА_2, графічні матеріали, копію договору доручення № 12/05/13-зд від 08.05.2013 року. (а.с. 7-8).
Також, 08.05.2013 року ОСОБА_2 звернувся до селищного голови смт. Кача та управління архітектури та містобудування Нахімовської райдержадміністрації з інформаційним запитом, відповідно якого просив надати інформацію про земельні ділянки державної та комунальної власності в адміністративних межах Качинської селищної ради, поблизу с. Орлівка, Нахімовського району, не наданих у користування, що можуть бути використані для індивідуального дачного будівництва. (а.с. 10-11).
Листом Нахімовської районної державної адміністрації міста Севастополя від 12.06.2013 року № Ж-4/1 позивачу роз'яснено, що для реалізації права безоплатної приватизації земельної ділянки необхідно звернутися до Качинської селищної Ради, оскільки місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. (а.с. 13).
Листом Головного управління Держземагенства у м. Севастополі від 10.06.2013 року № 8-6-5/234/2.1/2 позивачу роз'яснено, що порядок оприлюднення відомостей Державного земельного кадастру встановлений статтею 36 Закону України «Про державний земельний кадастр», нормами якої передбачено надання інформації як на безоплатній основі так і за плату, розмір якої встановлюється Кабінетом Міністрів України, у зв'язку з чим, Головне управління не має правових підстав для надання запитуваної інформації. (а.с. 14-15).
Рішенням 26 сесії 6 скликання Качинської селищної Ради Нахімовського району м. Севастополя від 30.07.2013 року № 869 відмовлено ОСОБА_2 в виділені земельної ділянки орієнтовним розміром до 0,10 га в межах села Орлівка, Нахімовського району АР Крим, з цільовим призначенням для індивідуального дачного будівництва. Відмова суб'єкта владних повноважень в наданні запитуваної земельної ділянки обґрунтована відсутністю в заяві матеріалів, перелік яких встановлено статтею 118 Земельного кодексу України. (а.с. 25).
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем не визначена конкретна земельна ділянка або її орієнтовне розташування, у зв'язку з чим суб'єкт владних повноважень позбавлений можливості надати дозвіл на розроблення проекту відводу земельної ділянки.
Судова колегія погоджується з зазначеним висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Земельним кодексом України визначено порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами, дотримання якого є обов'язковою складовою реалізації права на одержання земельної ділянки державної або комунальної власності безоплатно у власність.
Частиною шостою статті 118 Земельного кодексу України, передбачено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України.
Обов'язковим є зазначення в клопотанні цільового призначення земельної ділянки, яка планується до відведення, її орієнтованого розміру, а також до клопотання додаються викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.
Земельним кодексом України установлений обов'язок громадянина подати разом з клопотанням викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, оскільки процедура вибору земельної ділянки здійснюється з метою встановлення можливості відведення тієї чи іншої земельної ділянки для цілей, що вказані в заяві, її граничних розмірів та площі, правового режиму та вимог щодо відведення земельної ділянки.
Судова колегія зазначає, що відповідно доданого позивачем до заяви графічного матеріалу не вбачається можливим визначити місцезнаходження та межі земельної ділянки, яку зацікавлений отримати ОСОБА_2 у для індивідуального дачного будівництва, оскільки графічні матеріали відображають загальну площу с. Орлівка. (а.с. 9).
Разом з тим, судова колегія зазначає, що чинним законодавством обов'язок щодо вибору місця розташування земельної ділянки, покладено безпосередньо на громадянина, зацікавленого в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки, тобто в спірних правовідносинах, зазначений обов'язок покладено на ОСОБА_2
На підставі викладеного, апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Нахімовського районного суду м.Севастополя від 10.12.13 у справі № 765/6830/13-а підлягає залишенню без задоволення.
Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.
Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 195, 196, п.1 ч.1 ст.198, 200, п.1 ч.1 ст.205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Нахімовського районного суду м.Севастополя від 10.12.13 у справі № 765/6830/13-а - залишити без задоволення
Постанову Нахімовського районного суду м.Севастополя від 10.12.13 у справі № 765/6830/13-а - залишити без змін
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Ухвалу може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя підпис З.І.Курапова
Судді підпис Н.П.Горошко
підпис Г.П.Ілюхіна
З оригіналом згідно
Головуючий суддя З.І.Курапова