Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Ухвала
Іменем України
Справа № 801/10151/13-а
12.03.14 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Курапової З.І.,
суддів Горошко Н.П. ,
Ілюхіної Г.П.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Керч АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Дудін С.О.) від 06.12.13 у справі № 801/10151/13-а
за позовом Управління Пенсійного фонду України в м.Керч АР Крим (Шосе Героїв Сталінграду, буд.60/1, м.Керч, Автономна Республіка Крим, 98329)
до Відділу державної виконавчої служби Керченського міського управління юстиції АР Крим (вул.Кірова, буд.5, м.Керч, Автономна Республіка Крим, 98300)
про визнання протиправною бездіяльності та спонукання до виконання певних дій,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Дудін С.О.) від 06.12.13 у справі № 801/10151/13-а у задоволенні адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в м.Керч АР Крим до Відділу державної виконавчої служби Керченського міського управління юстиції АР Крим про визнання протиправною бездіяльності та спонукання до виконання певних дій, - відмовлено.
Не погодившись з даним рішенням суду, Управління Пенсійного фонду України в м.Керч АР Крим звернулось з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06.12.2013 та прийняти нове рішення по справі.
Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
У судове засідання 12.03.2014 року представники сторін не з'явилися. Про день, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Колегія суддів, відповідно до приписів ч.4 ст.196 КАС України, вважає за можливе апеляційний розгляд справи без участі не з'явившихся осіб, по наявним у матеріалах справи письмовим доказам.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
Судова колегія, керуючись положеннями п. 2 ч. 1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнала за можливе перейти до письмового провадження по справі.
На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення з наступних підстав.
Судовою колегією встановлено, що 30.10.2013 року позивач - Управління Пенсійного фонду України в м.Керч АР Крим - звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до відповідача Відділу державної виконавчої служби Керченського міського управління юстиції АР Крим, відповідно якого просив визнати неправомірною бездіяльність заступника начальника відділу ДВС Керченського МУЮ АР Крим по стягненню заборгованості з ФОП ОСОБА_4; зобов'язати першого заступника начальника відділу ДВС Керченського МУЮ АР Крим прийняти необхідні заходи по примусовому виконанню виданих відносно ФОП ОСОБА_4 виконавчих документів, а саме: направити запити до ДПІ м. Керч про наявність або відсутність відкритих розрахункових рахунків в банках; здійснити вихід за місцем проживання ФОП ОСОБА_4
Матеріалами справи встановлено, що відповідно до заяви позивача від 18.05.2013 року, постановою заступника начальника відділу державної виконавчої служби Керченського міського управління юстиції від 21.05.2013 року відкрито виконавче провадження з примусового виконання виконавчого документу - вимоги № ф 368, виданої Управлінням Пенсійного фонду України в м. Керч АР Крим 05.03.2013 року про стягнення з боржника ОСОБА_4 на користь позивача суму в розмірі 4572,42 грн. (а.с. 8).
На підставі заяви Управління Пенсійного фонду України в м.Керч АР Крим від 27.05.2013 року, постановою заступника начальника відділу державної викової служби Керченського міського управління юстиції від 29.05.2013 року відкрито виконавче провадження з примусового виконання виконавчого документу - виконавчого листа № 2а-14265/12/0170/20, виданого 06.03.2013 року Окружним адміністративним судом Автономної Республіки Крим про стягнення з боржника ОСОБА_4 на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Керч АР Крим суми в розмірі 4010,30 грн. (а.с. 11).
Відповідно довідки про ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження відносно боржника від 16.10.2013 року, Управлінням Пенсійного фонду України в м.Керч АР Крим встановлено, що Відділом державної виконавчої служби Керченського міського управління юстиції АР Крим з метою виявлення майна, що належить боржнику на праві приватної власності, направлені запити до ДАІ, управління земельних ресурсів, ВГІРФЛ, УПСЗН, Державної реєстраційної служби та ГУ ДМС України. Разом з тим, в зазначеній довідці позивачем зазначено, що державним виконавцем не направлялися запити до ДПІ м. Керч про наявність або відсутність відкритих розрахункових рахунків в банках, не здійснювався вихід за місцем проживання боржника, в матеріалах виконавчого провадження відсутні вимоги № ф-637 від 10.05.2013 року на суму 1194,03 грн. та № ф-1319 від 06.08.2013 року на суму 1194,03 грн. (а.с. 12).
Закон України «Про виконавче провадження» № 606-XIV від 21.04.1999 року визначає умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку.
Статтею 1 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).
Частиною першою статті 11 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Зокрема, відповідно пунктів 3, 4 частини третьої статті 11 зазначеного Закону передбачено, що державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право, серед іншого: з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від органів, установ, організацій, посадових осіб, сторін та учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, у тому числі конфіденційну; безперешкодно входити до приміщень і сховищ, що належать боржникам або зайняті ними, проводити огляд зазначених приміщень і сховищ, у разі необхідності примусово відкривати та опечатувати такі приміщення і сховища.
Проте, під час ознайомлення 16.10.2013 року Управлінням Пенсійного фонду України в м.Керч АР Крим з матеріалами виконавчого провадження встановлено, що Відділом державної виконавчої служби Керченського міського управління юстиції АР Крим з метою виявлення майна, що належить боржнику на праві приватної власності, направлені запити до ДАІ, управління земельних ресурсів, ВГІРФЛ, УПСЗН, Державної реєстраційної служби та ГУ ДМС України. Зазначені обставини спростовують висновки заявника апеляційної скарги відносно бездіяльності відповідача щодо невиконання необхідних заходів по виконавчим документам.
Відповідно до частини першої статті 17 зазначеного Закону встановлено, що примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом
Частиною другою статті 30 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії з виконання рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, а з виконання рішення немайнового характеру - у двомісячний строк.
Частиною третьою зазначеної статті встановлено перелік рішень, які підлягають негайно виконанню, а саме про стягнення аліментів, заробітної плати в межах платежів, вирахуваних за один місяць, а також про стягнення усієї суми боргу за такими виплатами, якщо рішенням передбачено її негайне стягнення; про поновлення на роботі чи на попередній посаді незаконно звільненого або переведеного працівника; в інших випадках, якщо негайне виконання передбачено законом і про це зазначено у виконавчому документі.
Судова колегія зазначає, що виконавче провадження з примусового виконання виконавчого документу - вимоги № ф 368 та виконавче провадження з примусового виконання виконавчого документу - виконавчого листа № 2а-14265/12/0170/20 мають майновий характер, таким чином законом передбачено, що саме в період шестимісячного строку, державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії, тобто, починаючи з 21.05.2013 року (а.с. 8) та 29.05.2013 року. (а.с. 11). Таким чином, судова колегія не вбачає бездіяльність з боку Відділу державної виконавчої служби Керченського міського управління юстиції АР Крим, оскільки станом на 16.10.2013 року строк дій державного виконавця з проведення відповідних дій, не закінчився.
Відносно посилання Управління Пенсійного фонду України в м.Керч АР Крим щодо відсутності в матеріалах виконавчого провадження вимоги № ф-637 від 10.05.2013 року на суму 1194,03 грн. та № ф-1319 від 06.08.2013 року на суму 1194,03 грн., судова колегія зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 19 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа, зазначеного в статті 17 цього Закону: за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення; за заявою прокурора у випадках представництва інтересів громадянина або держави в суді; у разі якщо виконавчий лист надійшов від суду на підставі ухвали про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду в порядку, встановленому законом; в інших передбачених законом випадках.
Частиною другою статті 25 зазначеного Закону визначено, що державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.
Дослідивши матеріали справи, судова колегія зазначає про відсутність доказів направлення до Відділу державної виконавчої служби Керченського міського управління юстиції АР Крим зазначених вимог про сплату боргу № ф-637 та № ф-1319, оскільки журнал реєстрації вихідної кореспонденції підтверджує лише факт направлення Управлінням Пенсійного фонду України в м.Керч АР Крим виконавчих документів.
Аналізуючи зазначені норми чинного законодавства та ретельно дослідивши матеріали адміністративної справи, встановивши, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, судова колегія встановила про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги Управління Пенсійного фонду України в м.Керч АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06.12.13 у справі № 801/10151/13-а.
Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 195, 196, п.1 ч.1 ст.198, 200, п.1 ч.1 ст.205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Керч АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06.12.13 у справі № 801/10151/13-а - залишити без задоволення
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06.12.13 у справі № 801/10151/13-а - залишити без змін
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Ухвалу може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя підпис З.І.Курапова
Судді підпис Н.П.Горошко
підпис Г.П.Ілюхіна
З оригіналом згідно
Головуючий суддя З.І.Курапова