У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 грудня 2008 року місто Рівне
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Рівненської області у складі: головуючого Буцяка З.І.
суддів Демянчук С.В., Хилевича С.В.
з участю секретаря судового засідання Колесової Л.В.,
представника Володимирецької райдержадміністрації
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційного суду в м. Рівному цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Володимирецького районного суду від 23 жовтня 2008 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Полицької сільської ради, Володимирецької районної державної адміністрації про виділення земельного паю та видачу сертифікату,
в с т а н о в и л а :
Рішенням Володимирецького районного суду від 23 жовтня 2008 року ОСОБА_1 відмовлено у задоволенні позову до Полицької сільської ради, Володимирецької районної державної адміністрації про виділення земельного паю та видачу сертифікату у зв*язку з пропуском строку позовної давності.
В поданій на це рішення апеляційній скарзі позивачка, вважаючи такий висновок місцевого суду незаконним, просить апеляційний суд його скасувати і справу направити на новий розгляд.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі і з'явилися в судове засідання, перевіривши подані докази та доводи апелянта, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Статтею 71 ЦК України 1963 р. було встановлено, що загальний строк для захисту права за позовом особи, право якої порушено (позовна давність), становить 3 роки.
Згідно зі ст. 76 цього Кодексу перебіг строку позовної давності починається з дня виникнення права на позов. Право на позов виникає з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права.
Аналогічні правила встановлені і ст.ст. 256, 257 і 261 чинного ЦК України.
З матеріалів справи безспірно вбачається, що позивачка як спадкоємниця свого батька ОСОБА_2, який після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 був виключений зі списку, що був доданий до Державного акту на право колективної власності на землю КСП «Полоцьке» Володимирецького району, дізналася про порушення свого права наприкінці 90-х років минулого століття.
Проте до суду із відповідним позовом ОСОБА_2 звернулася лише у червні 2008 року.
Поважних причин його недотримання не навела.
Тому за таких обставин, місцевий суд, на переконання колегії суддів, законно й обгрунтовано відмовив їй у задоволення позову у зв”язку з пропуском трирічного строку позовної давності.
Заперечення позивача з цього приводу правильності зробленого місцевим судом висновку не спростовують, оскільки є непереконливими й апеляційним судом відхиляються.
У зв"язку з викладеним колегія суддів приходить до висновку про те, що суд першої інстанції, повно і всебічно з”ясувавши всі дійсні обставини спору сторін та виконавши інші вимоги цивільного судочинства, вирішив дану справу згідно із законом.
Підстав для скасування ухваленого у справі судового рішення та задоволення поданої апеляційної скарги, виходячи з меж її доводів, апеляційний суд не вбачає.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 303, 307, 308, 313-315, 317 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Володимирецького районного суду від 23 жовтня 2008 року залишити без зміни.
Ухвала Апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий
Судді: