Судове рішення #35795383

Справа № 115/225/14-ц

Провадження № 2/115/332/2014





ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України


"14" березня 2014 р. м. Саки



Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим

у складі: судді Дахневич О.Д.

при секретарі: Карімовій Е.А.

розглянyвши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання об'єктом права спільної сумісної власності подружжя жилого будинку та земельної ділянки, визнання права власності на ? частку будинку та земельної ділянки, стягнення моральної шкоди


в с т а н о в и в:

У січні 2014 року позивач звернувся з позовом до ОСОБА_2 про визнання об'єктом права спільної сумісної власності подружжя жилого будинку , розташованого по АДРЕСА_1 та земельної ділянки під зазначеним будинком, визнання права власності за ним на ? частку вказаного будинку та земельної ділянки, а також стягнення моральної шкоди в сумі 10 000 грн. 00 коп. Свої вимоги мотивує тим, що у період шлюбу з відповідачем ними було придбано зазначений жилий будинок та земельну ділянку під ним. Проте правовстановлюючі документи було оформлено тільки на відповідача. На даний час він збирається ділити майно, яке було придбано ними за час шлюбу. Відповідачка не визнає його права на зазначене майно чим порушує його права та спричинила йому моральну шкоду в розмірі 10 000 грн. 00 коп.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити. Пояснив у відповідності до викладеного в позові. Не заперечив проти розгляду справи в заочному порядку у відсутності відповідача. Додав, що у шлюбі з ОСОБА_2 знаходиться з 25 серпня 1993 року. Шлюб ще не розірвано. Моральні страждання виразились у погіршенні стану самопочуття у зв'язку із невизнанням відповідачкою його права спільної сумісної власності на нерухоме майно, придбане у період шлюбу.

Відповідач в судове засідання не з'явилась. Про день та час слухання справи повідомлялась за адресою реєстрації. За таких обставин, у відповідності до ч.5 ст. 74 ЦПК України, відповідач вважається повідомленим належним чином. Про причини неявки до суду відповідач не повідомив. Заява про розгляд справи у його відсутності до суду не надходила.

За згодою позивача, суд розглядає справу у відсутності відповідача, в заочному порядку, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України .

Вислухавши позивача, дослідивши письмові матеріали справи, судом встановлено наступне.

Судом достовірно встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 25 серпня 1993 року, що підтверджується копією свідоцтва про укладення шлюбу (а.с.6).

Рішенням Сакського міськрайонного суду АР Крим від 30 травня 2008 року було визнано дійсним договір купівлі-продажу житлового будинку № 12, розташованого по АДРЕСА_1 і земельної ділянки, переданої у власність для будівництва та обслуговування цього житлового будинку та господарських будівель, укладений 21 травня 2008 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 та визнано право власності на вищезазначений житловий будинок та земельну ділянку, площею 0,0544 га, розташовані по АДРЕСА_1 за ОСОБА_2 (а.с.3).

12 червня 2008 року право власності на будинок було зареєстровано за ОСОБА_2, що підтверджується копією витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно (а.с.4).

24 червня 2008 року відповідач отримала Державний акт на право власності на земельну ділянку , площею 0,0544 га, розташовану по АДРЕСА_1 (а.с.22).

Відповідно до ч.3 ст. 368 ЦК України , ст.. 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч.1 ст.69 СК України дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.

Згідно ч.1 ст.70 СК України у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

За таких обставин, суд доходить до висновку, що спірний будинок та земельна ділянка під ним є спільним сумісним майном подружжя і належить їм в рівних частках..

Що стосується вимоги про стягнення з відповідача моральної шкоди, то на думку суду, вона задоволенню не підлягає через наступне.

Згідно ч.1 ст.23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.

Відповідно до ч.2 ст. 23 ЦК України моральна шкода полягає :1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я; 2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів; 3) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна; 4) у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи .

Проте позивачем не надано жодного доказу на підтвердження тієї обставини, що невизнанням відповідачем його права власності на нерухоме майно, придбане ними у період шлюбу, він зазнав моральних страждань.

На підставі ч.3 ст.88 ЦПК України судовий збір підлягає стягненню з відповідача в дохід держави.

За подання до суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору у відповідності до п.п.1 п.1 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати (243 грн. 60 коп.) та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати (3654 грн. 00 коп.). Оскільки позивачем зазначено ціну позову 800 000 грн. 00 коп., то ставка судового збору повинна складати 3654 грн. 00 коп.

На підставі викладеного, ч.1 ст.. 60 , ч.1 ст.68, ст.ст. 69, 70 СК України, керуючись ст. ст. 10, 60, 88, 209, 213-215, 224 ЦПК України, суд


в и р і ш и в:


Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати спільною сумісною власністю ОСОБА_1 та ОСОБА_2 будинок АДРЕСА_1 та земельну ділянку площею 0,0544 га, розташовану по АДРЕСА_1.

Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на будинок АДРЕСА_1 та земельну ділянку площею 0,0544 га, розташовану по АДРЕСА_1 по ? частки за кожним.

В іншій частині позову відмовити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 3654 грн. 00 коп. (Три тисячі шістсот п'ятдесят чотири гривні 00 копійок).

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене іншими особами в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим шляхом подання через Сакський міськрайонний суд АР Крим апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.







Суддя Дахневич О. Д.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація