Справа № 105/6889/13-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" березня 2014 р. Джанкойський міськрайонний суд АР Крим у складі:
головуючого - судді Басової О.А.,
при секретарі - Кузь Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Джанкой цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання такою, що втратила право користування житловим будинком, суд
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду 25.11.2013 року з позовом, в якому просить визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право користування жилим приміщенням у будинку АДРЕСА_1. Вимоги мотивує тим, що за договором дарування від 30.07.2009 року він є власником спірного будинку, в якому зареєстрована, але не проживає відповідач - його колишня дружина. Шлюб між ними розірваний у грудні 2011 року, та саме з цього часу відповідач пішла добровільно з будинку і забрала свої речі, перешкод в проживанні він відповідачу не чинив, він сплачує комунальні послуги за відповідача, несе витрати. На цей час відповідач одружилась та проживає за іншою адресою, яка йому не відома.
Позивач у судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином, надав суду письмову заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримує
Відповідач в судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена. Надала суду письмову заяву про розгляд справи у її відсутності, позов визнала.
Конституцією України (ст. 41) та ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, до якої Україна приєдналася 17 липня 1997 року відповідно до Закону України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР "Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції", закріплено принцип непорушності права приватної власності, який означає право особи на безперешкодне користування своїм майном та закріплює право власника володіти, користуватися і розпоряджатися належним йому майном, на власний розсуд вчиняти щодо свого майна будь-які угоди, відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб (ст. ст. 316, 317, 319, 321 ЦК України).
Відповідно до ч.2 ст. 405 ЦК член сім'ї власника житла втрачає право користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є власником домоволодіння АДРЕСА_1, що підтверджується договором дарування від 30.07.2009 року та Витягом КРП «БРТІ м. Джанкой» (а.с. 6, 7). Відповідно до домової книги (а.с. 8-10), довідки адресно-довідкового сектору м. Джанкой (а.с. 16) відповідач ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрована в АДРЕСА_1. Рішенням Джанкойського міськрайонного суду від 14.12.2011 року розірваний шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с. 14). Згідно свідоцтва про шлюб, 28.09.2013 року відповідач ОСОБА_2 зареєструвала шлюб з ОСОБА_3, та змінила прізвище з «ОСОБА_2» на «ОСОБА_2» (а.с. 13).
Відповідач в будинку зареєстрована, але не проживає більше 1 року, житловою площею не користується, власних речей в будинку не має, що визнано відповідачем, тому відповідно до ст. 61 ЦПК доведенню не підлягає.
Суд враховує повне визнання позову відповідачем, вважає, що таке визнання позову не суперечить закону, не порушує його інтереси, чи інтереси інших осіб, у зв'язку з чим, суд задовольняє вимоги позову без додаткового обґрунтування відповідно до ст. 174 ЦПК України.
На підставі ст. 405 ч.2 ЦК України, керуючись ст.ст.10,11,61, 174, 212-215 ЦПК| України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, такою, що втратила право користування жилою площею в будинку АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня його проголошення, шляхом подання апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку, передбаченого для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О. А. Басова