Судове рішення #35794621

Справа № 105/719/14-ц


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"11" березня 2014 р.

Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого - судді Басової О.А.,

при секретарі - Кузь Т.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Джанкой цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,


В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 04.02.2014 року звернулась до суду з позовом, в якому просить розірвати шлюб, укладений 20.07.2007 року між нею та ОСОБА_2, мотивуючи свої вимоги тим, що фактично сім'я розпалася у 2012 році, супружних відносин не підтримують, проживають порізно, причина розпаду сім'ї - відсутність взаємопорозуміння між ними, у зв'язку із чим виникають сварки та скандали. Вважає неможливим подальше збереження шлюбу.

Позивач у судове засідання не з'явилась, надала суду письмову заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримала, наполягала на розірванні шлюбу. Після розірвання шлюбу просила залишити їй шлюбне прізвище «ОСОБА_1».

Відповідач у судове засідання не з'явився, надав суду письмову заяву про розгляд справи у його відсутність, позов визнав.

У зв'язку з неявкою осіб, які приймають участь у справі, в порядку ч.2 ст. 197 ЦПК України суд проводить судове засідання без фіксування технічними засобами.

Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, з урахуванням письмових заяв сторін і визнання відповідачем позову, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 20.07.2007 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстрований шлюб Відділом реєстрації актів цивільного стану Джанкойського міськрайонного управління юстиції АР Крим, актовий запис № 180 (а.с.4), дошлюбне прізвище позивача змінено з «ОСОБА_1» на «ОСОБА_1». Від шлюбу сторони мають малолітню дочку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 Сторони сімейні та подружні відносини не підтримують з 2012 року, спільне господарство не ведуть, загального бюджету не мають.

Вказані обставини визнані сторонами, тому доведенню не підлягають.

Задовольняючи вимоги про розірвання шлюбу, суд виходить з того, що добровільність шлюбу - одна з основних його засад. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Збереження шлюбу можливе на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки, тобто на тому, що є моральною основою шлюбу.

Шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків. Позивач скористувався даним правом та звернувся до суду з цим позовом і наполягає на розірванні шлюбу. Суд вважає, що визнання позову відповідачем не суперечить закону, не порушує його інтереси, чи інтереси інших осіб. Суд визнає, що збереження шлюбу неможливе, оскільки це суперечило б моральним принципам, вимогам ст. 24 СК щодо добровільності шлюбу та заборони примушення до шлюбу, у зв'язку з чим, шлюб підлягає розірванню.

Оскільки статтею 113 СК передбачено, що особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватись цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище, а відповідно до ст.. 115 СК України документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, суд вважає можливим задовольнити вимогу позивача про залишення їй шлюбного прізвища «ОСОБА_1».


На підставі ст.ст.24, ст.104 ч. 2, ст.105 ч. 3, 110 ч.1, 112, 113, 115 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 10, 11, 14, 60, 61, 174, 212-215, 218 Цивільного процесуального кодексу України, суд


В И Р І Ш И В:


Позов задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, зареєстрований 20.07.2007 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Джанкойського міськрайонного управління юстиції АР Крим, актовий запис № 180, - розірвати.

Після розірвання шлюбу ОСОБА_1 залишити прізвище «ОСОБА_1».

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя О. А. Басова



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація