Справа № 105/326/14-ц
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"06" березня 2014 р. м. Джанкой
Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим
у складі головуючого-судді Холкіної Г.І.,
при секретарі Д'яченко С.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, мотивуючи свої вимоги тим, що з 27.06.2008 року вони перебувають у юридичному шлюбі. Шлюб зареєстрований Відділом реєстрації актів цивільного стану Джанкойського МРУЮ АР Крім, Україна, актовий запис № 144. Від спільного життя сторони мають малолітню дитину - сіна - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. В березні 2012 року шлюбні відносини припинені. Основна причина - взаємне не порозуміння, втрата поваги один до одного, різності характерів. У кожного з подружжя різні погляди на життя. Син проживає разом з ним та знаходиться на його утриманні. Дружина вихованням дитини не займається. Просить, посилаючись на ст.ст. 104,105,110, 112 Сімейного Кодексу України, шлюб розірвати.
В судове засідання позивач не з'явився, подала до суду заяву про розгляд справи без його участі, на задоволенні позову наполягає. Не заперечує проти заочного розгляду справи.
Відповідач в судове засідання не з'явилася, про причини неявки суд не повідомив, заяву про розгляд справи за її відсутністю до суду не надала.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача та ухвалити заочне рішення відповідно до ст.224 ЦПК України, оскільки позивача не заперечує проти такого порядку розгляду справи.
У відповідності зі ст.11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи в межах заявлених особами вимог і на підставі представлених сторонами доказів, а ст.ст.10, 60 ЦПК України, визначають, що кожна сторона повинна довести ті обставини справи, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України фіксація судового процесу не здійснювалася.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Матеріалами справи і дослідженими у судовому засіданні доказами встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2, 27.06.2008 року зареєстрували законний шлюб, актовий запис № 144 про що Відділом реєстрації актів цивільного стану Джанкойського МРУЮ АР Крім, Україна, видано свідоцтво про одруження серії НОМЕР_1, (а.с.6). Після реєстрації шлюбу прізвище подружжя стало «ОСОБА_2». Від шлюбу у сторін є малолітня дитина. Син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, про що видано свідоцтво про народження серії НОМЕР_2, Відділом реєстрації актів цивільного стану Джанкойського МРУЮ АР Крім, Україна, (а.с.7).
Правовідносини сторін регулюються статтями 104, 105, 110, 112, 113 Сімейного кодексу України.
Відповідно ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Відповідно до ст. ст. 104,105 Сімейного кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст. 110 СК України.
Відповідно до ст. 112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їх дітей, що має істотне значення.
На підставі вищевикладеного, вивчивши матеріали справи,оцінивши докази, приймаючи до уваги визнання відповідачем позову і відсутність згоди сторін на примирення, суд дійшов до висновку, що причини, що спонукають сторони наполягати на розірванні шлюбу, є обґрунтованими і подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б їх інтересам, що має істотне значення, в наслідок чого позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до ст. 113 Сімейного Кодексу України, особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем. Відповідачка в судове засідання не з'явилася, не зазначила яке прізвище бажає мати після розірвання шлюбу. Тому суд, залишає прізвище відповідачки «ОСОБА_2».
З урахуванням викладеного, на підставі 104, 105, 110, 112, 113Сімейного кодексу України, керуючись статтями 10, 11, 60, 212, 213, 215 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрований 27.06.2008 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Джанкойського МРУЮ АР Крім, Україна, за актовим записом № 144.
Після розірвання шлюбу відповідачу ОСОБА_2 залишити прізвище «ОСОБА_2».
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Позивачем заочне рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення віддруковане суддею одноособово у нарадчій кімнаті.
Суддя Г. І. Холкіна