Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
14 березня 2014 рокуСправа №827/576/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Кравченко М.М., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Севастопольської міської державної адміністрація Севастопольської міської Ради Головного управління Держземагентства у м. Севастополі про визнання дій та рішення недійсними,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом до Севастопольської міської державної адміністрація, Севастопольської міської Ради, Головного управління Держземагентства у м. Севастополі про визнання дій та рішення недійсними.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Частиною 4 ст. 105 цього Кодексу встановлено, що адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Зазначена норма кореспондується з п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС, в якій зазначено, що у позовній заяві зміст позовних вимог викладається згідно з ч. 4 - 5 ст. 105 цього Кодексу. Позивач повинен формулювати вимоги саме так, як зазначено у ст. 105 КАС. У свою чергу, якщо вимоги сформульовані не у відповідності до ст. 105, то позовна заява не відповідає вимогам ст. 106, а тому може бути залишена без руху.
У прохальний частині позову заявлено вимоги про визнання недійсним видачі адреси: АДРЕСА_1 на ім'я гр. ОСОБА_2, визнати недійсним рішення відповідача - Севастопольської міської Ради "Про дачу згоди гр. ОСОБА_2 на розробку землеустрою за адресою: АДРЕСА_1, визнати недійсним присвоєння кадастрового номеру 8536300000:02:001:0364 за адресою: АДРЕСА_1 за гр. ОСОБА_2
В порушення вимог пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України при поданні позову до декількох відповідачів, зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів позивачем не викладено, та взагалі не зрозуміло до кого саме з відповічачів вищевказані вимоги заявлені.
За таких обставин позов ОСОБА_1 до Севастопольської міської державної адміністрація, Севастопольської міської Ради, Головного управління Держземагентства у м. Севастополі про визнання дій та рішення недійсними, не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись статями 105, 106- 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Севастопольської міської державної адміністрації, Севастопольської міської Ради, Головного управління держземагенства України в м. Севастополі про визнання дії та рішеня недійсними, - залишити без руху.
Запропонувати позивачу у строк до 01.04.2014 року усунути недоліки позову, шляхом приведення адміністративного позову у відповідність до вимог ст.ст. 105 та 106 Кодексу адміністративного судочинства України та надання безпосередньо до канцелярії суду відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 827/576/14 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя підпис М.М. Кравченко
З оригіналом згідно
Суддя М.М. Кравченко