Справа № 430/3297/13-ц
П№ 2/430/240/14
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
"11" березня 2014 р. смт.Станиця Луганська Луганської області
Станично-Луганський районний суд Луганської області в складі:
Головуючого судді Антонова Ю.А.,
при секретарі Тодоренко Є.В.,
за участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Станиця Луганська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Станично-Луганської селищної ради про встановлення юридичного факту родинних відносин між фізичними особами, встановлення факту про збереження правового зв'язку між онукою та бабкою за походженням та визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом,
В С Т А Н О В И В:
26.12.2013 року позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з дійсним позовом та просила: встановити факт родинних відносин між нею та ОСОБА_2, а саме те, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, є її бабою; встановити факт про збереження між ними правового зв'язку та визнати за собою право власності в порядку спадкування за законом після смерті бабці на кв. АДРЕСА_1, загальною площею 30,6 кв.м, житловою площею 16,4 кв.м, в порядку спадкування за законом після смерті бабці - ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, в смт. Станиця Луганська, Станично-Луганського району, Луганської області.
В обґрунтування своїх вимог позивачка вказала, що спадкодавець ОСОБА_2 була власником вищевказаної квартири, та була матір'ю її рідного батька - ОСОБА_3, який помер ще в ІНФОРМАЦІЯ_2. В результаті удочеріння її прізвище змінено з ІНФОРМАЦІЯ_5 на ІНФОРМАЦІЯ_5, а по батькові - з ІНФОРМАЦІЯ_5 на ІНФОРМАЦІЯ_5. Але, не зважаючи на появу нового батька, вона завжди підтримувала тісний зв'язок з рідною бабусею - ОСОБА_2, постійно піклувалась та здійснювала за нею догляд.
Позивачка звернувся до суду за захистом своїх спадкових прав, оскільки при зверненні до нотаріуса для оформлення спадщини їй було роз'яснено, що оформити нотаріально спадщину неможливо через відсутність свідоцтва про народження, яке б підтвердило факт родинних відносин між нею та померлою бабусею, а також не має підтвердження факту про збереження правового зв'язку за походженням між ними, і з тим рекомендовано звернутися до суду.
В судовому засідання позивачка підтримала позовні вимоги у повному обсязі та наполягала на їх задоволенні.
Представник відповідача - Станично-Луганської селищної ради, позов визнав та не заперечує проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1, просив розглядати справу без його участі, про що подав відповідну заяву.
Свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 підтвердили факт родинних відносин між позивачкою ОСОБА_1 та померлою ОСОБА_2, яка була їхньою сусідкою.
Суд, вислухавши позивача, свідків, дослідивши матеріали справи, вважає позов обґрунтованим, доведеним та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав:
Вказані обставини, згідно ст. 61 ЦПК України, суд вважає достовірними, не підлягаючими доказуванню бо вони визнані сторонами.
Згідно ст. 174 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Згідно ст. 256 ч.1 п.1 ЦПК України особа має право на звернення до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин.
Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Частиною третьою статті 1260 ЦК України передбачено, якщо за рішенням суду про усиновлення збережений правовий зв'язок між усиновленим та його бабою, дідом, за походженням, то у разі смерті його баби, діда за походженням усиновлений має право на спадкування за правом представлення.
Згідно з частиною першою статті 1266 ЦК України внуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.
Судом встановлено та підтверджено документально, що позивачка ОСОБА_1 дійсно є дочкою померлого ОСОБА_3 (а.с. 15, 28-31), який у свою чергу був сином померлої ОСОБА_2, яка була власником вищевказаної квартири, інших спадкоємців, які б претендували на спадщину чи мали б право на обов'язкову частку у спадщини, або що прийняли спадщину немає (а.с. 16-18).
Таким чином, судом з'ясовано, що спадщина у виді квартири, що розташована за вищевказаною адресою, належала спадкодавцю ОСОБА_2 на праві приватної власності (а.с. 13-14).
Відповідно до частини п'ятої статті 1268 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини та згідно з частиною третьою статті 1296 ЦК України, відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
За такими обставинами, суд не бачить підстав для відмови в задоволенні позову, оскільки позивачка доказала факт родинних відносин між нею та її бабусею, доказів іншого суду надано не було, інших спадкоємців, які б претендували на спадкування зазначеного майна не має.
На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 1216-1218, 1260, 1266, 1268, 1296 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 61, 174, 208-209, 212- 215, 218, 256, 259 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити юридичний факт родинних відносин між позивачкою ОСОБА_1 та ОСОБА_2, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 та померла ІНФОРМАЦІЯ_1, в смт. Станиця Луганська, Станично-Луганського району, Луганської області, визнав її рідною бабою ОСОБА_1, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_4 в смт. Станично-Луганське, Луганської області.
Встановити факт про збереження правового зв'язку між ОСОБА_1, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_4 в смт. Станично-Луганське, Луганської області, громадянки України та її рідною бабою за походженням - ОСОБА_2, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 та померла ІНФОРМАЦІЯ_1, в смт. Станиця Луганська, Станично-Луганського району, Луганської області.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 30,6 кв.м, житловою площею 16,4 кв.м, в порядку спадкування за законом після смерті бабусі - ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, в смт. Станиця Луганська, Станично-Луганського району, Луганської області.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Луганської області через Станично-Луганський районний суд Луганської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий: Ю.А. Антонов