Судове рішення #35767039


ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА


справа № 753/19060/13-ц

провадження № 2/753/982/14


ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"04" березня 2014 р. Дарницький районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді: Басалаєвої А.В.

при секретарі: Деак Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, -


ВСТАНОВИВ:


Позивач ОСОБА_2 (далі - позивач) звернувся до Дарницького районного суду міста Києва з позовом до ОСОБА_3 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості.

Позов обґрунтований тим, що 22 березня 2013 року між позивачем та відповідачем було укладено Договір позики, за умовами якого позивач передав відповідачу у власність грошові кошти в сумі 2 650, 00 грн. (двох тисяч шістсот п'ятдесяти гривень 00 копійок), а відповідач взяв на себе зобов'язання повернути йому таку суму грошових коштів до 22 квітня 2013 року.

На підтвердження отримання від позивача вище вказаної суми грошей відповідач надав йому відповідну розписку від 22 березня 2013 року.

Відповідач свої зобов'язання за Договором позики не виконав, внаслідок чого утворилась заборгованість у розмірі 7 870, 50 грн. (сім тисяч вісімсот сімдесят гривень 50 копійок), яка складається з:

- 2 650, 00 грн. - сума основного боргу;

- 5 220, 50 грн. - пеня за несвоєчасне погашення позики.

В судове засідання сторони не з'явились, про дату, час та місце судового засідання були повідомлені належним чином. Позивач надіслав до суду заяву у якій просив розглядати справу без його участі, позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити. Проти заочного розгляду справи не заперечував. Відповідач причини неявки суду не повідомив, жодних заяв чи клопотань до суду не надав.

На підставі статті 224 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) суд вважає можливим провести заочний розгляд справи.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

22 березня 2013 року між позивачем та відповідачем було укладено Договір позики (а.с.4).

За даним договором позивач виступаючи позикодавцем передав відповідачу (позичальникові за договором) у власність грошові кошти в сумі 2 650, 00 грн. (двох тисяч шістсот п'ятдесяти гривень 00 копійок), а відповідач взяв на себе зобов'язання повернути йому таку суму грошових коштів до 22 квітня 2013 року.

На підтвердження отримання від позивача вище вказаної суми грошей відповідач надав йому відповідну розписку від 22 березня 2013 року (а.с.5).

Відповідно до пункту 6 Договору позики в разі прострочення позики відповідач сплачує позивачу штраф у розмірі 50% від неповерненої суми позики, а також позивач вправі нараховувати пеню в розмірі 1% від несплаченої суми за кожен день прострочення.

Відповідно до вимог статей 6, 627, 629 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, вибору контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Договір є обов'язковим для виконання сторонами. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Сторони погодили умови договору своїми підписами.

Відповідач свої зобов'язання за Договором позики не виконав, внаслідок чого утворилась заборгованість у розмірі 7 870, 50 грн. (сім тисяч вісімсот сімдесят гривень 50 копійок), яка складається з:

- 2 650, 00 грн. - сума основного боргу;

- 5 220, 50 грн. - пеня за несвоєчасне погашення позики.

Частиною першою статті 1046 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) визначено, що за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

За змістом частини першої статті 1049 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Відповідно до статті 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Частиною першою статті 527 ЦК України встановлено, що боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.

Згідно частини першої статті 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).



Статтею 610 ЦК України встановлено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Судом встановлено порушення прав позивача, а тому з відповідача на його користь підлягає стягненню сума боргу за Договором позики у розмірі 7 870, 50 грн. (сім тисяч вісімсот сімдесят гривень 50 копійок).

Відповідно до статті 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Оскільки, позовні вимоги підлягають задоволенню, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача сплачений позивачем судовий збір у розмірі 229, 40 грн. (двісті двадцять дев'ять гривень 40 копійок).

Враховуючи викладене, на підставі статей 509, 512, 514, 525, 526, 530, 549, 610 - 612, 625, 1046, 1048 - 1050 ЦК України та керуючись статтями 60, 88, 212, 215, 218, 224 - 226 ЦПК України, суд, -


ВИРІШИВ:


Позовну заяву задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 заборгованість у розмірі 7 870, 50 грн. (сім тисяч вісімсот сімдесят гривень 50 копійок) та судовий збір у розмірі 229, 40 грн. (двісті двадцять дев'ять гривень 40 копійок).

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення ухвали до Апеляційного суду міста Києва через Дарницький районний суд міста Києва.




СУДДЯ А.В.БАСАЛАЄВА




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація