Судове рішення #35763536

Копія



СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Постанова

Іменем України


Справа № 827/2472/13-а


12.03.14 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Яковенко С.Ю.,

суддів Воробйової С.О. ,

Кукти М.В.


секретар судового засідання Журавльова Н.А.

за участю сторін:

позивач: ОСОБА_2 паспорт серії НОМЕР_1 виданий Ленінським РВ УМВС України в місті Севастополі від 03 жовтня 2002 року,

представник відповідача: Управління Державної міграційної служби України в м. Севастополі в особі Ленінського районного відділу Управління державної міграційної служби України в місті Севастополі- не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

представник третьої особи: Комунального підприємства "Жилсервис-15"- не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,


розглянувши матеріали справи № 827/2472/13-а за апеляційною скаргою Комунального підприємства "Жилсервис-15" на постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь (суддя Прохорчук О.В. ) від 19.11.13

за позовом ОСОБА_2 (АДРЕСА_2)

до Управління Державної міграційної служби України в м. Севастополі в особі Ленінського районного відділу Управління державної міграційної служби України в місті Севастополі (вул. Вороніна, буд. 11, м. Севастополь, 99011)

третя особа: Комунальне підприємство "Жилсервис-15" (вул. М. Музики, 88-А, м. Севастополь, 99029)

про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії,


ВСТАНОВИВ:

07.10.2013 ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Управління Державної міграційної служби України в м. Севастополі в особі Ленінського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в м. Севастополі, третя особа: Комунальне підприємство «Жилсервіс-15» про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 19.11.2013 (суддя Прохорчук О.В.) позов ОСОБА_2 задоволено. Визнані незаконними дії Управління Державної міграційної служби України в м. Севастополі в особі Ленінського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в м. Севастополі щодо відмови у реєстр рації місця проживання ОСОБА_2 та його неповнолітньої дитини ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_2. Зобов'язано Управління Державної міграційної служби України в м. Севастополі в особі Ленінського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в м. Севастополі зареєструвати місце проживання ОСОБА_2 та його неповнолітньої дитини ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_2.

Не погодившись з постановою суду, третя особа звернулася з апеляційною скаргою, в якій скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти рішення, яким відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права.

У судове засідання 12.03.2014 представники відповідача та третьої особи не з'явились, про день, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Згідно з частиною 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Позивач у судовому засіданні з апеляційною скаргою не погодився, вважаючи рішення суду першої інстанції законним та обґрунтованим.

Обговоривши доводи апеляційної скарги, заслухавши позивача, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що 20.08.2013 позивач звернувся до відповідача із заявою про реєстрацію його з неповнолітнім сином ОСОБА_3 за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.8).

На дане звернення відповідачем позивачу надано відповідь про неможливість реєстрації позивача з сином за зазначеною адресою з підстав, що наданий позивачем ордер №18 від 07.11.2007 дійсний протягом 30-ти днів (а.с.9).

Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування,їх посадові та службові особи зобов'язані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо; добросовісно; розсудливо; з дотримання принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

У відповідності зі статтею 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання» місцем проживання є адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік.

Реєстрацією є внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації.

Стаття 6 цього Закону встановлює, що громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.

Для реєстрації особа або її законний представник подає:

письмову заяву; документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України; квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати; талон зняття з реєстрації (у разі зміни місця проживання в межах України). Талон зняття з реєстрації не подається у разі оформлення реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання; документи, що підтверджують право на проживання в житлі, перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту, проходження служби у військовій частині, адреса яких зазначається під час реєстрації; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

У разі подачі заяви законним представником особи додатково подаються: документ, що посвідчує особу законного представника; документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).

Відповідно до статті 11 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання» реєстрація місця проживання та місця перебування осіб здійснюється органом реєстрації.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері реєстрації фізичних осіб, затверджує відповідно до закону порядок реєстрації місця проживання та місця перебування осіб в Україні, зразки документів, необхідних для реєстрації і зняття з реєстрації місця проживання та місця перебування.

Відповідно до пункту 20 статті 4 Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 405/2011, Державна міграційна служба України відповідно до покладених на неї завдань, здійснює реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб, веде відповідні реєстраційні обліки.

Згідно зі статтею 7 цього Положення Державна міграційна служба України здійснює свої повноваження безпосередньо та через головні управління (управління) міграційної служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, управління, відділи (сектори) міграційної служби в районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим).

Процедуру реєстрації місця проживання та місця перебування осіб в Україні, зразки документів, необхідних для реєстрації і зняття з реєстрації місця проживання та місця перебування визначає Порядок реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів, затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22.11.2012 №1077.

У цьому Порядку містяться норми щодо реєстрації (перереєстрації) місця проживання, які є аналогічними нормам Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання».

Так, згідно з пунктом 1.3. зазначеного Порядку реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється управліннями, відділами (секторами) Державної міграційної служби України (далі - ДМС України) в районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення (далі - територіальний підрозділ ДМС України) у день подання особою документів. Реєстрація місця проживання особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.

Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів ( пункт 2.1. вказаного Порядку).

Пунктом 2.2. Порядку встановлено, що для реєстрації місця проживання особа або її законний представник подає до територіального підрозділу Державної міграційної служби України, а після утворення центрів надання адміністративних послуг (далі - центр) - до відповідного центру: письмову заяву про реєстрацію місця проживання (додаток 5); документ, до якого вносяться відомості про місце проживання; квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати; талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні (у разі зміни місця проживання в межах України). Талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні не подається у разі оформлення реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання; документи, що підтверджують: право на проживання в житлі - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди) або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім'ї на реєстрацію місця проживання. У разі реєстрації місця проживання у центрі договір оренди житлового приміщення може бути засвідчено адміністратором центру; право на перебування або взяття на облік у закладі/установі - довідка про прийняття на обслуговування в спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи (додаток 6), копія посвідчення про взяття на облік бездомної особи, форма якого затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 28 грудня 2011 року № 574 "Про деякі питання діяльності центру обліку бездомних громадян", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 січня 2012 року за № 84/20397; проходження служби у військовій частині, адреса якої зазначається під час реєстрації, - довідка про проходження служби у військовій частині, видана командиром військової частини, зразок якої наведено в додатку 7 до цього Порядку; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку); свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України, якщо реєструється місце проживання дитини, яка не досягла 16-річного віку; заява про зняття особи з реєстрації місця проживання, форма якої наведена в додатку 8 до цього Порядку (у разі здійснення реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).

Згідно з матеріалами справи ОСОБА_2 на підставі ордеру на житлову площу в гуртожитках № 18 від 07.11.2007, виданого Дочірнім підприємством «Житлово-комунальний комплекс» Закритого акціонерного товариства «Севастопольбуд» (а.с.7), разом з дружиною ОСОБА_4 та неповнолітньою дитиною ОСОБА_3 зареєструвався та вселився в кімнату АДРЕСА_2.

Розпорядженням Севастопольської міської державної адміністрації від 18.04.2011 №500-р «Про надання службового жилого приміщення» затверджено наказ начальника Управління МВС України в м. Севастополі від 31.03.2011 №194 про надання службового приміщення ОСОБА_2 згідно з додатком (а.с.41).

У додатку до цього розпорядження у Списку громадян, яким надається службова жила площа, значиться ОСОБА_2, якому на склад сім'ї (позивача, його жінку ОСОБА_4 та двох неповнолітніх дітей) надається службова 2-кімнатна квартира АДРЕСА_1 житловою площею 30,5 кв.м (а.с.42).

У зв'язку з наданням зазначеного житла 17.05.2011 за заявою ОСОБА_2 його та його неповнолітню дитину (ОСОБА_3) у відповідності з діючим законодавством було знято з реєстрації за адресою: АДРЕСА_2 з метою переїзду на інше місце проживання: АДРЕСА_1 (а.с.43), де позивач з сином зареєструвались.

Таким чином, позивач та його неповнолітня дитина втратили право користування кімнатою АДРЕСА_2 у зв'язку з отриманням іншого житла: квартири АДРЕСА_1.

Посилання позивача та суду першої інстанції на дійсність ордеру №18 від 07.11.2007 судова колегія не може взяти до уваги, оскільки право вселення в кімнатуАДРЕСА_2 на підставі цього ордеру позивачем вже було використане.

Розпорядженням Севастопольської міської державної адміністрації від 18.04.2011 №500-р позивачу на склад родини надано інше житло: квартира АДРЕСА_1, тому дія ордеру №500-р від 18.04.2011 втратила чинність.

З урахуванням викладеного судова колегія вважає, що дії відповідача щодо відмови у реєстрації позивача з сином за адресою: АДРЕСА_2, є правомірними, а висновок суду першої інстанції щодо обґрунтованості позовних вимог є помилковим.

Згідно зі статтею 202 Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування постанови суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими; невідповідність висновків суду обставинам справи; порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.


Керуючись статтями 195, 196, п. 3 частини першої статті 198, частиною другою статті 205, статтями 202, 207, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд


ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Комунального підприємства «Жилсервіс-15» м. Севастополя задовольнити.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 19.11.2013 у справі №827/2472/13-а скасувати.

Прийняти нове рішення.

У задоволенні позову ОСОБА_2 відмовити у повному обсязі.


Постанова набирає законну силу з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом 20-ти днів з дня складення у повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 17 березня 2014 р.


Головуючий суддя підпис С.Ю. Яковенко

Судді підпис С.О. Воробйова

підпис М.В. Кукта


З оригіналом згідно

Головуючий суддя С.Ю. Яковенко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація