Справа № 107/1610/14-к
№1 кп/107/212/14
В И Р О К
Іменем України
13 березня 2014 р. м. Керч
Керченський міський суд Автономної Республіки Крим у складі судді Резниченко С.О.
при секретарі Шачаніній О.В.,
за участю прокурора Шевченко О.Ю.,
обвинуваченого ОСОБА_1,
потерпілої ОСОБА_2,
розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Керчі угоду про примирення у кримінальному провадженні у відношенні
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Керчі, громадянина України, який має неповну вищу освіту, не працює, неодружений, проживає в АДРЕСА_1, зареєстрований в АДРЕСА_2, раніше не судимий,
у вчиненні злочину, передбаченого ст. 185 ч.1 КК України,
В С Т А Н О В И В :
01 січня 2014 року близько 05 год. ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, знаходячись в приміщенні бару «ІНФОРМАЦІЯ_2», розташованого в АДРЕСА_3, шляхом вільного доступу, з вітрини бару таємно викрав пляшку настоянки «Absenta Xenta»об'ємом 750 мл, вартістю 197 грн.93 коп., після чого з викраденим зник, розпорядився ним на свій розсуд, чим заподіяв матеріальну шкоду ОСОБА_2 в розмірі 197 грн.93 коп.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст.185 ч.1 КК України, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка).
24 лютого 2014 р. в м.Керчі було укладено угоду про примирення між обвинуваченим ОСОБА_1 та потерпілою ОСОБА_2
Згідно з угодою про примирення, сторони дійшли згоди щодо формулювання обвинувачення та його правовій кваліфікації. Потерпілій ОСОБА_2 повністю відшкодовано шкоду, і остання не має претензій матеріального чи морального характеру до ОСОБА_1
Сторони погодилися на призначення ОСОБА_1 покарання за ст.185 ч.1 КК України - у виді штрафу в розмірі 850 грн.
Форма, зміст та порядок укладення угоди відповідає вимогам гл.35 КПК України.
ОСОБА_1 вчинив злочин середньої тяжкості, отже укладення угоди про примирення можливо, відповідно до ст.469 КПК України.
Згідно зі ст. 471 КПК України в угоді про примирення зазначені наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ст.473 КПК України: для підозрюваного чи обвинуваченого - обмеження права оскарження вироку згідно з положеннями ст.ст.394 і 424 КПК України та відмова від здійснення прав, передбачених п.1 ч.4 ст.474 КПК України; для потерпілого - обмеження права оскарження вироку згідно з положеннями ст.ст.394 і 424 КПК України та позбавлення права вимагати в подальшому притягнення особи до кримінальної відповідальності за відповідне кримінальне правопорушення і змінювати розмір вимог про відшкодування шкоди.
В судовому засіданні судом з'ясовано, що ОСОБА_1 повністю визнає себе винним у вчиненні інкримінованого йому злочину, цілком розуміє свої права, передбачені ст.474 ч.5 КПК України, а також наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ст.473 КПК України, цілком розуміє характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього в разі затвердження угоди судом.
Судом також з'ясовано у потерпілої ОСОБА_2, що вона цілком розуміє наслідки затвердження угоди, передбачені ст.473 КПК України.
Суду не надходило відомостей, які б свідчили, що умови угоди суперечать вимогам КПК України та інтересам суспільства, порушують права, свободи, чи інтереси сторін або інших осіб. Підстав вважати, що укладення угоди сторонами є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких обставин, ніж ті, що передбачені в угоді, немає, отже укладення угоди було добровільним.
Покарання, на яке погодилися сторони, відповідає санкції ст.185 ч.1 КК України, ступеню тяжкості злочину, особі обвинуваченого.
Прокурор, що брав участь у судовому засіданні, просив затвердити угоду.
Таким чином, суд вважає, що угода може бути затверджена.
Відповідно до ст.475 КПК України, якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання.
|наявний|
Керуючись ст.ст. 370,371,373,374,475 КПК України, суд -
З А С У Д И В :
Затвердити угоду про примирення між ОСОБА_1 та потерпілою ОСОБА_2, укладену 24 лютого 2014 р. в м.Керчі.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 185 ч.1 КК України та призначити йому узгоджене сторонами покарання у виді штрафу в дохід держави в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Вирок суду може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду АРК через Керченський міський суд АРК протягом 30 днів з дня оголошення вироку.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
Суддя С.О.Резниченко