Судове рішення #35742745



КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА МАКІЇВКИ

ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________________________________________________________________________

Справа № 268/578/14-ц

Провадження № 2-сз/268/7/14

У х в а л а

05 березня 2014 року м. Макіївка


Кіровський районний суд міста Макіївки Донецької області у складі:


головуюча суддя Шуляк Л.В.

при секретарі Стонога О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні місцевого суду в м. Макіївка цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про повернення сплаченої суми судового збору,

в с т а н о в и в:

26 лютого 2014 року ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про повернення сплаченої суми судового збору, мотивуючи свої вимоги тим, що нею було помилково сплачено судовий збір у більшому розмірі, ніж встановлено законом.

З тексту заяви ОСОБА_1 убачається, що при зверненні її матері ОСОБА_2 до Центрально-Міського районного суду м. Макіївки з позовом про позбавлення її батьківських прав, нею, як відповідачем по справі, помилково двічі сплачено судовий збір, як на рахунок Центрально-Міського районного суду м. Макіївки у розмірі 243 грн. 60 коп., так і на рахунок Кіровського районного суду м. Макіївки у розмірі 243 грн. 60 коп., а у загальній сумі 487 грн. 20 коп.

На підставі вищевикладеного, заявник просить повернути судовий збір в сумі 243 грн. 60 коп. внесений на розрахунковий рахунок Кіровського районного суду м. Макіївки Донецької області, в більшому розмірі, ніж встановлено законом.

Заявник ОСОБА_1, яка була належним чином повідомлена про день, час та місце розгляду заяви, не використала наданого законом права на особисту участь у судовому засіданні надавши суду заяву про розгляд справи за її відсутністю.

Відповідно до вимог Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI „Про судовий збір" розмір судового збору за звернення до суду з позовною заявою немайнового характеру (у тому числі про позбавлення батьківських прав) становить 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду. Тобто, у даному випадку судовий збір складає суму 243 грн. 60 коп.

З матеріалів справи убачається, що при зверненні 24 лютого 2014 року ОСОБА_2 до Центрально-Міського районного суду м. Макіївки з позовом до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав, відповідачкою по справі ОСОБА_1 було двічі сплачено судовий збір за квитанціями: № 1210012 від 24 лютого 2014 року на розрахунковий рахунок № 3121620670068, одержувач УДКСУ у м. Макіївка (Центрально-Міський район), код отримувача 37990227, банк отримувача ГУ ДКСУ у Донецькій області, код банку отриувача 834016 у розмірі 243 грн. 60 коп. та за № 1210011 від 24 лютого 2014 року на розрахунковий рахунок 31218206700066, одержувач УДКСУ у м. Макіївка, код отримувача 37990227, банк отримувача ГУ ДКСУ у Донецькій області, код банку отримувача 834016 у розмірі 243 грн. 60 коп.

Вищенаведене свідчить про те, що судовий збір ОСОБА_1 при зверненні ОСОБА_2 до суду з позовом сплачений помилково та в більшому розмірі, ніж це встановено законом.

Приписами пункту 1 частини 1 статті 7 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI „Про судовий збір" визначено, що сплачена сума судового збору повертається ухвалою суду в разі зменьшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.

За наведених обставин, суд приходить до висновку, що сплачений заявником судовий збір у більшому розмірі, ніж встановлено законом, у розмірі 243 грн. 60 коп. підлягає поверненню ОСОБА_1


На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 7 Закону України „Про судовий збір", суд


у х в а л и в :


Заяву ОСОБА_1 про повернення сплаченої суми судового збору задовольнити.


Повернути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номерНОМЕР_1, сплачений нею 24 лютого 2014 року судовий збір у розмірі 243 грн. 60 коп., внесений за квитанцією № 1210011 в відділенні № 12 АТ Банк „Фінанси та Кредит" філії „Донецьке РУ" в м. Макіївка на розрахунковий рахунок 31218206700066, отримувач УДКСУ у м. Макіївка, код отримувача 37990227, банк отримувача ГУ ДКСУ у Донецькій області, код банку отримувача 834016.


Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її проголошення.

Суддя: Шуляк Л.В.




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація