Судове рішення #35740223

Справа № 105/478/14-ц


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"05" березня 2014 р.

Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Басової О.А.,

при секретарі - Кузь Т.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Джанкой цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів


В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 23.01.2014 року звернулась до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача аліменти на утримання її неповнолітньої дочки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частки заробітку, щомісячно. Вимоги мотивує тим, що позивач є опікуном неповнолітньою онуки, яка проживає разом з нею та перебуває на її утриманні. Відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дочки.

У судове засідання позивач не з'явилась, повідомлена належним чином, надала заяву про розгляд справи у її відсутність, позов підтримує.

Відповідач у судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена в порядку ч. 6 ст. 76 ЦПК, надіслала суду письмову заяву, в якій позовні вимоги не визнала, разом з тим заперечення проти позову не надала

Суд, з урахуванням письмових заяв позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Стаття 5 протоколу № 7 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачає, що кожен із подружжя зобов'язаний виконувати обов'язки цивільного характеру, що виникають зі шлюбу, сім'ї та необхідності виховання дитини.

Відповідно до положень ст.ст. 1-3 Конвенції ООН Про права дитини від 20.11.1989 року, діючої на Україні з 27.09.1991 року в усіх діях щодо дітей першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Зокрема, передбачено, що дитині забезпечується такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов'язки батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживаються всі відповідні законодавчі і адміністративні заходи.

Відповідно до ст.ст. 180-182, ст.183 Сімейного кодексу України, відповідно з якими батьки зобов'язанні утримувати дитину до досягнення нею повноліття. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матери, батька і (або) у твердій грошовий сумі. Розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим 30 % (тридцяти відсотків) встановленого законом прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватись як аліменти на дитину, визначається судом..

Судом встановлено, неповнолітня ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є дочкою відповідача ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про народження дитини (а.с. 5). Згідно розпорядження Джанкойської райдержадміністрації № 932-р від 07.09.2011 року ОСОБА_1 призначена опікуном малолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 3) Дитина проживає з опікуном - позивачем у справі і знаходиться на її утриманні, що підтверджується довідкою сільської ради (а.с. 2). Відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дитини.

Відповідачем встановлені судом обставини не спростовані.

Суд враховує те, що Сімейний Кодекс не передбачає повного звільнення одного з батьків від обов'язку матеріального утримання дитини, крім випадку, передбаченого ст. 188 СК, а такі обставини судом не встановлені, тому довід відповідача про необхідність повної відмови у задоволенні позову суд до уваги не приймає.

Суд не вбачає підстав для застосування статті 184 СК України, оскільки відповідна заява позивача чи платника аліментів про визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі не надходила.

Суд, задовольняючі позовні вимоги, враховує те, що малолітня ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 не має самостійного доходу, потребує допомоги, відповідач зобов'язана надавати допомогу на утримання дитини, відповідачем не повідомлено про обставини, які впливають на розмір аліментів, а саме про наявність у неї на утриманні інших осіб та дітей, відомості про стягнення з неї аліментів та про стан її здоров'я, та не зазначено і не надано доказів на підтвердження вказаних обставин, а відповідно до ст.60 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ти обставини на які вона посилається. .

Відповідно до ч.1 ст. 191 СК України аліменти на дітей присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, тобто з 23.01.2014 року.

Згідно ст.88 ЦПК України, враховуючи, що позивач звільнена від сплати судового збору при пред'явленні позову і суд ухвалив рішення на її користь, з відповідача підлягає стягненню судовий збір в доход держави у розмірі 243 гривні 60 копійок.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.


На підставі ст.ст. 180-183 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 10, 11, 57- 60, 88, 212-215, п. 1 ч. 1 ст.367 Цивільного процесуального кодексу України, суд


В И Р І Ш И В:


Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання малолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини всіх видів її доходу (заробітку), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 23.01.2014 року до повноліття дитини.

Допустити негайне виконання рішення в частини стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в дохід держави в розмірі 243,60 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя О. А. Басова



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація