Судове рішення #35738942


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


Справа № 116/747/14-ц

Провадження № 2/116/703/14


06.03.2014 року м. Сімферополь

Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим у складі: Головуючого судді Биховець М.О., при секретарі Гусєвій К.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Гвардійська селищна рада Сімферопольського району про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,


ВСТАНОВИВ:


10.02.2014 року позивач звернулася до суду із зазначеним позовом до ОСОБА_2, третя особа: Гвардійська селищна рада Сімферопольського району. Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 є наймачем житлової площі в квартирі АДРЕСА_1. Також в цій квартирі, наймачем є відповідач, який за зазначеною адресою з 2001 року не проживає, приміщення квартири для власних потреб не використовує, комунальні послуги не сплачує, що свідчить про втрату відповідачем інтересу до спірного житлового приміщення, як до свого постійного місця проживання.

Представник позивача ОСОБА_3 у судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву з проханням розглянути справу за його відсутністю.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час і місце судового розгляду повідомлені належним чином, надав суду заяву з проханням розглядати справу за його відсутністю позовні вимоги визнає.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є основним наймачем квартири АДРЕСА_1 на підставі ліцевого рахунку № 131 (а.с. 4).

Згідно даних ліцевого рахунку зазначеного житлового будинку, відповідач теж є наймачем квартири АДРЕСА_1. Зазначений факт також підтверджується довідкою ВАГРУПГРФО ГУ ДМС України в АР Крим про зареєстроване місце проживання відповідача (а.с. 22).

Згідно акту депутата 18 округу, повідомлення з Сімферопольського ВР ГУ МВС України в АР Крим, відповідач ОСОБА_2 в квартирі АДРЕСА_1, не проживає з 2001 року.(а.с. 9,14).

Відповідно до статті 65-1 Житлового Кодексу України наймачі жилих приміщень у будинках державного чи громадського житлового фонду можуть за згодою всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з ними, придбати займані ними приміщення у власність на підставах, передбачених чинним законодавством".

Відповідно до статті 71 Житлового Кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Згідно із ст. 72 Житлового Кодексу України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Аналіз наведених вище норм житлового законодавства України дає підстави для висновку про те, що у разі будь-яких обмежень у здійсненні права користування та розпорядження майном наймач має право вимагати усунення відповідних перешкод, у тому числі шляхом звернення до суду за захистом свого майнового права.

Суд не вбачає фактів навмисного перешкоджання у проживанні в будинку. Відсутні докази наявності у будинку речей, яки б належали відповідачам.

Оскільки відповідач не проживає у будинку понад шість місяців, він втратив право на користування житлом.

Суд не вирішує питання щодо розподілу судових витрат, понесених позивачем, оскільки ним питання щодо їх компенсації не заявлено.


На підставі ст.ст. 65-1, 71, 72 Житлового Кодексу України, керуючись ст. 10, 11, 60, 88, 169, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, суд


ВИРІШИВ:


Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1.

В судовому засіданні 06.03.2014 року було проголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд АР Крим через Сімферопольський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, що не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація