Єд.Ун.№763/6453/13-к
1-кп/763/68/14
ГАГАРІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
_____________________________________________________________________________________________
ВИРОК
іменем України
29 січня 2014 року м. Севастополь
Гагарінський районний суд міста Севастополя в складі головуючого судді Щербакова В.В.,
при секретарі Новосьолової Ю.С., за участю державного обвинувача - прокурора прокуратури Гагарінського району міста Севастополя Ткаченко І.О.,
у відкритому судовому засіданні в приміщенні Гагарінського районного суду міста Севастополя розглянув кримінальне провадження відносно,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця міста Грозний Чеченської Республіки РФ, білоруса, громадянина України, який має середньо - технічну освіту, не працюючий, розлученого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніш судимого: 20.03.1999 Нахімовським районним судом міста Севастополя по ст..229-6 ч.1 КК України до 1 року позбавлення волі із застосуванням ст..46-1 КК України з відстрочкою виконання вироку на 1 рік; 22.04.1999 року Нахімовським районним судом міста Севастополя за ст.ст.229 ч.3, 43 КК України до 2 років 3 місяців позбавлення волі; 14.06.2001 року Гагарінським районним судом міста Севастополя за ст..140 ч.2 КК України до 1 року 6 місяців позбавлення волі; 31.07.2006 року Гагарінським районним судом міста Севастополя за ст..309 ч.2 КК України до 3 років позбавлення волі, на підставі ст..75 КК України від відбування покарання звільнений з випробуванням строком на 2 роки; 15.10.2009 року Балаклавським районним судом міста Севастополя за ст..ст.309 ч.1, 311 ч.1 КК України до 1 року 6 місяців позбавлення волі, звільнений від відбування покарання з випробувальним терміном на 2 роки; 27.04.2012 року Гагарінським районним судом міста Севастополя за ч.1. ст.185 КК України до штрафу 850 гривен, штраф не оплачений в повному обсязі,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 309 ч.2 КК України, суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 при невстановлених досудовим слідством обставинах, до 16 липня 2013 року, діючи умисно, посягаючи на встановлений законом порядок обігу наркотичних засобів та охорону здоров'я населення, без мети збуту, незаконно придбав одноразовий медичний шприц об'ємом на 5 мл. з речовиною коричневого кольору (яка є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонений - ацетильованим опієм), який незаконно, без мети збуту, зберігаючи при собі в зазначеному медичному шприці переніс о 13 годині 50 хвилин 16 липня 2013 року до під'їзду №11 будинку №56-Б по пр. Жовтневої Революції в місті Севастополі. Після чого приблизно в 14 годин 00 хвилин 16 липня 2013 року ОСОБА_2 був зупинений інспектором 3 роти БПС УМВС України в місті Севастополі, яким згодом була викликана слідча - оперативна група Гагарінського РВ УМВС України в місті Севастополі. Після чого слідчим СВ Гагарінського РВ УМВС України в місті Севастополі в період часу з 14 години 10 хвилин до 14 години 35 хвилин в ході проведення огляду місяця події, а, саме, ділянки місцевості розташованої біля під'їзду №11 будинку №56-Б по пр. Жовтневої Революції в місті Севастополі було виявлено і вилучено одноразовий медичний шприц об'ємом 5 мл. з рідиною темно-коричневого кольору об'ємом 2 мл., яка відповідно до висновку судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів № 280 від 24.07.13 року є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонений - ацетильований опій, масою у перерахунку на суху речовину 0,046 г., який ОСОБА_2 незаконно придбав при невстановлених досудовим слідством обставинах і незаконно зберігав при собі без мети збуту до його вилучення працівником міліції.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_2 свою провину визнав та показав, що у липні 2013 року він себе погано почував, з'явилася можливість уколотися. У районі проспекту Жовтневої Революції 52 б він придбав у малознайомої людини 2 кубики опію ацетильованого в шприці на 5 мл. за 100 гривен. Цей наркотик він вирішив спожити. У дворі будинку 56 його затримали, коли підходили міліціонери він зрозумів, що до нього і скинув шприц. Працівники міліції його затримали і доставили в Гагаринский РВ. В скоєному щиро розкаюється.
Дії обвинуваченого органами досудового слідства було кваліфіковано за ч.2 ст. 309 КК України як незаконне придбання, зберігання наркотичних засобів без мети збуту повторно. Згідно з довідкою про (наявність) відсутність судимості, що наявна у матеріалах кримінального провадження, ОСОБА_2 раніше судимий 05.10.2009 року Балаклавським районним судом міста Севастополя за ст.ст. 309 ч.1, 311 ч.1 КК України до 1 року 6 місяців позбавлення волі. На підставі ст.75 КК України від відбування покарання звільнений з випробувальним терміном 2 роки. Вирок набув чинності 21.10.2009 року, потім обвинувачений був судимий 27.04.2012 року Гагарінським районним судом міста Севастополя за ст.185 ч.1 КК України до штрафу 850 грн. Таким чином, судимість за ст.ст.309 ч.1, ст.311 ч.1 КК України відповідно до вироку від 05.10.2009 року Балаклавського районного суду міста Севастополя є такою, що погашена у відповідності до вимог ст.89 КК України.
Зі змісту частини другою статті 309 КК України, вчинення злочину повторно - це здійснення хоча б однієї із злочинних дій, вказаних у статті 309 КК України.
Таким чином, суд на вбачає підстав для кваліфікації вчиненого ОСОБА_2 за ст. 309 ч.2 КК України як незаконне придбання, зберігання наркотичних засобів без мети збуту повторно та кваліфікує за ст.309 ч.1 КК України, як незаконне придбання, зберігання наркотичних засобів без мети збуту.
Відповідно до ст.349 КПК України судом не досліджувались інші докази, подані на підтвердження події кримінального правопорушення, винуватості обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення та інших обставин кримінального правопорушення, які ніким не оспорювались.
Оскільки учасники судового провадження вважають, що фактичні обставини справи підтверджуються доказами, що маються в справі та не потребують дослідження в ході судового розгляду справи, суд також визнає їх доказаними, а саме - фактичні обставини щодо дати, часу, місцю, способу скоєння злочину, форми умислу.
При цьому судом з'ясовано, чи правильно розуміють учасники судового провадження зміст цих обставин, чи немає сумнівів у добровільності їх позиції, та роз'яснено їм положення ст. 349 ч.3 КПК України про те, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини провадження у апеляційному порядкую.
Обставиною, що пом'якшують покарання обвинуваченого ОСОБА_2, суд визнає щире каяття.
Обставин, що обтяжую покарання обвинуваченого ОСОБА_2, судом не встановлено.
При визначенні виду та міри покарання обвинуваченому суд враховує, що вчинений злочин є злочином середньої тяжкості. Суд враховує особу винного, то що він раніш судимий, має не зняту та не погашену судимість, характеризується посередньо, офіційно не працює, та вважає необхідним і достатнім для його виправлення і попередження нових злочинів обрати покарання у вигляді позбавлення волі. Враховуючи особу винного, наявність пом'якшуючий покарання обставини, має ряд тяжких хронічних захворювань, суд прийшов до висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання, із застосуванням випробування відповідно до ст..75 ч.1 КК України, але в умовах належного контролю за його поведінкою і виконанням обов'язків, передбачених п.п. 2, 3, 4 ч. 1 ст.76 КК України.
Процесуальні витрати, пов'язані з проведенням експертизи в сумі 856 гривен 52 копійки, підлягають відшкодуванню винною особою на користь держави, відповідно приписів ст. 124, 126 КПК України.
Речові докази по справі - речовину (рідина коричневого кольору) у медичному одноразовому шприці на 5 мл об'ємом 2, мл, яка є особливо небезпечним засобом обіг якого заборонено - опій ацетильований, масою в перерахунку на суху речовину 0,046г., упаковані в спеціальний пакет НДЕКЦ що зберігається в камері схову Гагарінського РВ УМВС України в місті Севастополі - знищити.
Керуючись ст.ст. 349, 373, 374 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст.309 ч.1 КК України, призначивши йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік.
На підставі ст..75 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування призначеного йому покарання з випробуванням, якщо вона протягом іспитового строку тривалістю в 1 (один) рік не вчинить нового злочину і виконає покладені відповідно до ст. 76 КК України обов'язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання або роботи; періодично з'являтись для реєстрації в кримінально-виконавчу інспекцію.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судові витрати пов'язані з проведенням експертизи на суму 856 гривен 52 копійки.
Речові докази - речовину (рідина коричневого кольору) у медичному одноразовому шприці на 5 мл. об'ємом 2 мл., яка є особливо небезпечним засобом обіг якого заборонено - опій ацетильований, масою в перерахунку на суху речовину 0,046г., упаковані в спеціальний пакет НДЕКЦ що зберігається в камері схову Гагарінського РВ УМВС України в місті Севастополі - знищити.
На вирок суду може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду міста Севастополя через Гагарінський районний суд міста Севастополя протягом 30 днів з дня його проголошення.
Вирок суду не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав заперечення обставин, які ніким не оспорювалися під час судового розгляду і дослідження яких було визнано судом недоцільним відповідно до положень частини третьої статті 349 КПК України.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги за відсутності такої скарги, а при оскарженні вироку - після постановлення ухвали апеляційним судом.
Головуючий по справі
суддя В.В. Щербаков