Справа № 122/1049/14-ц
Провадження по справі 2/122/620/14
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 лютого 2014 року м. Сімферополь
Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого - судді Домнікової М.В.,
при секретарі - Шерет Ф.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи тим, що 15.04.2006 року між сторонами укладено шлюб. ІНФОРМАЦІЯ_1 від шлюбу народилася дитина - ОСОБА_3, яка проживає із позивачкою. Відповідач ухиляється від утримання дитини, матеріальної допомоги добровільно не надає, не займається її вихованням, не цікавиться її життям, добровільно аліменти не платить. Згоди між сторонами про розмір аліментів не досягнуто. Відповідач має мінливий, непостійний дохід. На підставі викладеного, просить стягнути з відповідача на свою користь аліменти на утримання дитини ОСОБА_3 у твердій грошовій сумі у розмірі 1000 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала. Зазначила, що вважає достанім розмір аліментів у сумі 750 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття. Просила задовольнити з наведених у позовній заяві підстав.
Відповідач визнав позов частково - в частині стягнення аліментів на утримання дитини у розмірі 750 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
Вивчивши матеріали справи та оцінивши надані докази, заслухавши думку сторін, суд дійшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, 15.04.2006 року між сторонами укладено шлюб (а.с.4). ІНФОРМАЦІЯ_1 від шлюбу народилася дитина - ОСОБА_3 (а.с.5), що підтверджується свідоцтвом про народження Серії НОМЕР_3 від 01.10.2008 року.
Відповідно до статті 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення їх повноліття.
Згідно з частиною 1 статті 184 цього Кодексу якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Згідно з положеннями статті 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за три роки.
Суд звертає увагу, що згідно з частиною 2 статті 184 СК України розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
У пункті 17 постанови №3 від 15.05.2006 року Пленуму Верховного суду України вказано, що вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Суд, враховуючи стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, те що він є працездатним, не стоїть на обліку у Центрі зайнятості, має мінливий нерегулярний дохід, а також те, що у суду немає відомостей щодо наявності у останнього на утриманні інших неповнолітніх дітей, вважає співмірним розмір аліментів на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 750 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 06.02.2014 року.
Відповідно до положень статті 214 ЦПК України, під час ухвалення рішення суду, у тому числі, вирішує питання щодо розподілу між сторонами судових витрат.
Відповідно до частин 1, 3 статті 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позов задоволено частково, судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а відповідачеві - пропорційно до тієї частини позовних вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено. Якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Оскільки позивачка була звільнена від сплати судового збору на підставі пункту 3 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір», сума судового збору у розмірі 243,60 грн. підлягає стягненню з відповідача на користь Держави.
На підставі викладеного, керуючись статтями180, 184, 191 Сімейного кодексу України, керуючись статтями 10-11, 60, 88, 197, 209, 212 - 215, 224-225, 292, 294, 296 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 (зареєстрований у АДРЕСА_2, і.і.н. НОМЕР_1) на користь ОСОБА_1 (проживає у АДРЕСА_1, і.і.н. НОМЕР_2) аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у твердій грошовій сумі в розмірі 750 (сімсот п'ятдесят) гривень щомісячно, починаючи з 06.02.2014 року й до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 (зареєстрований у АДРЕСА_2, і.і.н. НОМЕР_1) у дохід Держави суму судового збору у розмірі 243 (двісті сорок три) гривні 60 копійок.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим шляхом подання апеляційної скарги через Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Домнікова М.В.