Єд.Ун.№763/8457/13-к
1-кп/763/115/14
ГАГАРІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
__________________________________________________________________________________________
УХВАЛА
іменем України
25 січня 2014 року м. Севастополь
Гагарінський районній суд міста Севастополя в складі головуючого судді Щербакова В.В.,
при секретарі Новосьолової Ю.С., за участю державного обвинувача - прокурора прокуратури Гагарінського району міста Севастополя Семеннікової М.О.,
у судовому засіданні в приміщенні Гагарінського районного суду міста Севастополя розглянув кримінальне провадження внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №120131400050007325 від 21 жовтня 2013 року відносно,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця міста Севастополя, росіянина, громадянина України, який не працює, не одруженого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше судимого 19.02.2010 року Ленінським районним судом міста Севастополя по ст.ст. 183 ч. 3, 263 ч. 2 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки, звільнений 09.09.2011 року з Чернухінської виправної колонії № 23 Луганської області у зв'язку з відбуттям покарання (судимість не знята і не погашена),
обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.309 ч.1 КК України.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 при невстановлених досудовим слідством обставинах, до 20.10.2013 року, діючи умисно, посягаючи на встановлений законом порядок обігу наркотичних засобів та охорону здоров'я населення, без мети збуту, незаконно придбав (обставини в ході досудового слідства не встановлені) одноразовий медичний шприц об'ємом на 20 мл. з речовиною коричневого кольору (яка є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонений - ацетильованим опієм), який незаконно, без мети збуту, зберігаючи при собі, в зазначеному медичному шприці, переніс приблизно о 19 годині 30 хвилин 20 листопада 2013 року до ділянки місцевості розташованій з тильного боку буд. № 29/а по вул. А.Фадєєва в місті Севастополі. Після чого приблизно в 19 години 30 хвилин 20.10.2013 року ОСОБА_2 був зупинений міліціонером РмОН «Беркут» УМВС України в місті Севастополі, яким згодом була викликана слідча - оперативна група Гагарінського РВ УМВС України в місті Севастополі. Після чого слідчим СВ Гагарінського РВ УМВС України в місті Севастополі в період часу з 19 годин 30 хвилин до 19 годин 55 хвилин в ході проведення огляду місця події, а саме ділянки місцевості, розташовану з тильного боку буд. № 29/а по вул. А. Фадєєва в місті Севастополі було виявлено і вилучено одноразовий медичний шприц об'ємом 20 мл з рідиною коричневого кольору, яка, згідно з висновком експерта СВЕ НДЕКЦ УМВС України в місті Севастополі № 472 від 29.10.2013 року є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонений - ацетильований опій, масою у перерахунку на суху речовину 0,2891 г., який ОСОБА_2 незаконно придбав при невстановлених досудовим слідством обставинах і незаконно зберігав при собі без мети збуту до його вилучення працівником міліції.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_2 свою провину визнав в повному обсязі та показав, що 20.10.2013 року близько 19 годин він придбав у малознайомого ОСОБА_3 ацетильований опій у розмірі 5 мл. в шприці на 20 мл. в районі Юмашева. Придбав з метою особистого вживання. Вживав наркотики близько 1 року. Коли повертався додому, був затриманий працівниками міліції, викликали слідчу групу, яка вилучила у нього придбаний раніше шприц. Після чого його доставили в Гагаринский РВ. Щиро розкаюється, після цього пройшов курс лікування від наркологічної залежності.
Відповідно до ст.349 КПК України судом не досліджувались інші докази, подані на підтвердження події кримінального правопорушення, винуватості обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення та інших обставин кримінального правопорушення, які ніким не оспорювались.
Оскільки учасники судового провадження вважають, що фактичні обставини справи підтверджуються доказами, що маються в справі та не потребують дослідження в ході судового розгляду справи, суд також визнає їх доказаними, а саме - фактичні обставини щодо дати, часу, місцю, способу скоєння злочину, форми умислу.
При цьому судом з'ясовано, чи правильно розуміють учасники судового провадження зміст цих обставин, чи немає сумнівів у добровільності їх позиції, та роз'яснено їм положення ст. 349 ч.3 КПК України про те, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини провадження у апеляційному порядку.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що ОСОБА_2 винен у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.309 ч.1 КК України, а саме незаконне зберігання наркотичних засобів без мети збуту.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_2 заявив клопотання про закриття кримінального провадження відносно нього на підставі ст..309 ч.4 КК України в зв'язку з тим, що після скоєння кримінального правопорушення він в добровільному порядку пройшов курс лікування від наркотичної залежності.
Заслухавши думку прокурора, який підтримав клопотання, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд вважає, що заявлене клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 309 ч.4 КК України особа, яка добровільно звернулась до лікувального закладу і розпочала лікування від наркоманії, звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені ст. 309 ч.1 КК України.
Згідно з роз'ясненнями п. п. 23, 24 постанови Пленуму Верховного Суду України № 4 від 26 квітня 2002 року «Про судову практику у справах про злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів», вирішуючи питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності з цієї підстави, суду необхідно з'ясовувати, чи дійсно особа страждала на наркоманію і потребувала лікування від неї, чи дійсно вона звернулась до лікувального закладу і розпочала лікування добровільно, а не вимушено і чи дійсно ставить за мету вилікуватись від наркоманії, а не ухилитись у такий спосіб від кримінальної відповідальності за вчинений злочин. За змістом норми, передбаченої ст. 309 ч.4 КК України, особа може бути звільнена від кримінальної відповідальності незалежно від того, коли вона вчинила дії, які дають для цього підстави, але до закінчення судового слідства.
Відповідно до довідки Севастопольської міської психіатричної лікарні «Диспансерного наркологічного відділення №11» від 13 січня 2014 року, ОСОБА_2 з 05 грудня 2013 року до 13 січня 2014 року пройшов добровільний амбулаторни12 курс лікування з приводу вживання опіоїдів при міському наркологічному диспансеру.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2, будучи винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ст. 309 ч.1 КК України, щиро розкаюється у вчиненому, та страждаючи на наркоманію і потребуючи лікування від неї, добровільно, маючи на меті вилікуватися від наркоманії, а не ухилитися у такій спосіб від кримінальної відповідальності за вчинений злочин, звернувся до лікувального закладу та пройшов курс лікування від наркоманії, у зв'язку з чим підлягає звільненню від кримінальної відповідальності на підставі ст. 309 ч.4 КК України.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Запобіжний захід ОСОБА_2 - не обирався.
Процесуальні витрати підлягають розподілу відповідно до ст.ст. 122, 126 КПК України.
Долю речових доказів слід вирішити відповідно до вимог ст. 100 КПК України.
Керуючись ст.ст. 203,284, 285, 286, 314 КПК України, ст. 309 КК України, постановою Пленуму Верховного Суду України від 26.04.2002 № 4 «Про судову практику в справах про злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів», суд, -
УХВАЛИВ:
ОСОБА_2 звільнити від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України відповідно до ст.309 ч.4 КК Украъни..
Кримінальне провадження №12013140050007325 за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 309 ч.1 КК України, - закрити.
Запобіжний захід ОСОБА_2 не обирався.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави витрати на проведення судово-хімічної експертизи в сумі 1101 гривень 24 копійки.
Речовий доказ - речовина (рідина коричневого кольору в шприці на 20 мл.) об'ємом 4,95 мл., яка є особливо небезпечним наркотичним засобом - опієм ацетилованим масою у перерахунку на суху речовину 0,2891 г., що знаходиться на зберіганні у камері речових доказів Гагарінського РВ УМВС України в місті Севастополі - знищити.
На ухвалу протягом семи днів з дня її оголошення може бути подана апеляція до Апеляційного суду міста Севастополя через Гагарінський районний суд міста Севастополя.
Головуючий:
Суддя: В.В. Щербаков