Судове рішення #35733119

Справа № 101/809/14-ц


У Х В А Л А

03 березня 2014 року суддя Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим Гордєйчик Т.Ф., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Алуштинського МВ ГУ МВС України в АР Крим про визнання права на реєстрацію та реабілітацію, зобов'язання вчинити певні дії,-


В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 звернувся до Алуштинського міського суду із позовом, у якому просить визнати його право на реєстрацію та реабілітацію в м. Алушта, зобов'язати ГУ ДМС виконати рішення Алуштинського міського суду від 24.07.2009 року №2-495 в формі відмітки в паспорті позивача після штампу о реєстрації по АДРЕСА_1; зробити запис про зняття з реєстрації по рішенню Алуштинського міського суду від 16.02.2010 року з листами про вибуття; зареєструвати позивача по АДРЕСА_2 як безхатченка.

Заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ЦПК України.

Так, Відповідно до п.7 постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12.06.2009 року позовна заява подається до суду в письмовій формі і за змістом повинна відповідати вимогам ст.119 ЦПК України. У зв'язку з чим, суди повинні звертати увагу, зокрема на те, що у позовній заяві повинні не лише міститься позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.

Надана позовна заява має незрозумілий та непослідовний виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

У зв'язку з наведеним позивачу необхідно надати суду позовну заяву із зазначенням зрозумілого та послідовного викладення обставин справи, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Окрім того, відповідно до ч.4 ст.119 ЦПК України позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.

Відповідно до ч.1 ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Разом з тим, матеріали позовної заяви не містять будь - яких відомостей, які б свідчили про порушення, невизнання або оспорювання прав, свобод чи законних інтересів позивача з боку відповідача, а саме , що позивачеві відмовлено вказаним органом у здійсненні зазначених ним у позові дій , у зв'язку з чим відсутня можливість визначитись з предметом позову та його підставами, встановити характер спірних правовідносин між сторонами, виявити заінтересовані особи у справі, правильно застосувати норми матеріального та процесуального права до цих правовідносин та застосувати необхідний спосіб захисту порушеного права.

Таким чином, позивачу необхідно надати суду докази звернення його до відповідного органу за відновленням свого порушеного права, а так само і надати докази щодо відмови цього органу у вчиненні таких дій.

Відповідно до ст.121 ЦПК України заява, подана без додержання вимог ст. ст. 119, 120 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст.121 ЦПК України, -


У Х В А Л И В:


Позовну заяву ОСОБА_1 до Алуштинського МВ ГУ МВС України в АР Крим про визнання права на реєстрацію та реабілітацію, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправлення зазначених недоліків позовної заяви в строк, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали.

Роз'яснити позивачу, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та йому повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.



Суддя

Алуштинського міського суду Т.Ф. Гордєйчик.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація