Судове рішення #35730125

Справа № 110/463/14

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" березня 2014 р.

Красноперекопський міськрайонний суд АР Крим

у складі: судді - Литвиненко В.П.

при секретарі - Осинській Ю.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Красноперекопськ Автономної Республіки Крим цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Крименерго" в особі структурного підрозділу Красноперекопського району електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди,

ВСТАНОВИВ:


Позивач 13.02.2014 року звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення матеріальних збитків за порушення Правил користування електричною енергією для населення (далі ПКЕЕН).

Свої вимоги мотивував тим, що між позивачем та відповідачем виникли цивільні правовідносини, а саме: з боку позивача це постачання електроенергії на обєкт відповідача, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 та контроль за споживанням електроенергії шляхом зняття показів приладу обліку, а з боку відповідача це споживання електроенергії, оплата спожитої електроенергії.

Відповідач порушив правила користування електричною енергією для населення, що виразилось в безобліковому споживанні електричної енергії, самовільному підключенні після припинення електропостачання, про що 24.12.2012 року контролерами Красноперекопського РЕМ ПАТ "Крименерго" було складено акт №235101, на підставі якого здійснене нарахування суми збитків відповідно до п.53 ПКЕЕН на суму 5324,28 грн.

У звязку з тим, що вказана сума не погашена відповідачем до теперішнього часу, позивач просить стягнути з відповідача в судовому порядку вказану суму матеріальних збитків та судовий збір.

Представник позивача у судове засідання не зявився, повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи, до суду надав заяву, в якій вказав, що позовні вимоги підтримує повністю, просив справу розглянути без участі представника позивача, у разі неявки відповідача справу розглянути в заочному порядку (а.с.20, 29).

Відповідач у судове засідання не з'явився, повідомлений за місцем реєстрації, причин своєї неявки суду не повідомив, заяв про відкладення судового засідання або розгляд справи у його відсутність не надавав. (а.с. 28)

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.примирення не согласеные| погляди на жизнь.

Дослідивши матеріали справи|речі|, суд вважає|лічить|, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Відносини з приводу постачання фізичним особам електричної енергії регулюються ст.ст.24-27 Закону України "Про електроенергетику", Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357 з наступними змінами та доповненнями, Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики (далі НКРЕ) 4 травня 2006 року № 562 із змінами, внесеними згідно з постановою НКРЕ № 154 від 8 лютого 2007 року (далі Методика).

Згідно ст.ст. 1, 26 ч.3, 4, 27 ч.2 Закону України "Про електроенергетику" електрична енергія є товарною продукцією, призначеною для купівлі і продажу. Безпечну експлуатацію енергетичних установок споживача та їх належний технічний стан забезпечує сам споживач. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною енергією. Правопорушенням в електроенергетиці є порушення правил користування енергією.

Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року № 1357 передбачене наступне.

На підставі пункту 48 споживач несе відповідальність згідно із законодавством за порушення правил користування електричною енергією, розкрадення електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.

Згідно пункту 53 користування електричною енергією побутовим споживачем, у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника.

На підставі акта енергопостачальник має право відключити споживача від електропостачання, а також визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача. Розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількість днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності. Розмір відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок користування електричною енергією, обчислюється відповідно до методики, затвердженої НКРЕ.

Методика зі змінами, внесеними згідно з постановами НКРЕ від 8 лютого 2007 року застосовується в разі виявлення таких порушень ПКЕЕН, як самовільне підключення до електричної мережі електроустановок, струмоприймачів або електропроводки поза розрахунковими засобами обліку електричної енергії (п.п.7 п.2.1).

Відповідно до п.2.2 Методики обсяг електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення ПКЕЕН (Wно, кВт·год.), розраховується на підставі акта порушень, який складається відповідно до передбаченої ПКЕЕ процедури.

Добовий обсяг споживання електричної енергії позивача визначений за формулою 3.1. Методики.

Судом встановлено, що відповідач проживає за адресою: АДРЕСА_1, та є споживаче електричної енергії, послуги по електропостачанню надає йому позивач.

24.12.2012року представниками позивача під час перевірки дотримання відповідачами правил користування електричною енергією для населення, виявлено порушення, а саме самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів до електричної мережі енергопостачальника поза засобів обліку електричної енергії після припинення електропостачання. Про даний факт було складено акт № 235101 про виявленні порушення. Акт підписаний двома представниками енергопостачальника та вручено відповідачу (а.с.6).

Акт розглянуто комісією РЕМ по розгляду актів про порушення ПКЕЕН побутовими споживачами 12.02.2013 року. Сума збитків за порушення правил користування електричною енергією відповідачами склала 5324,28 грн. (а.с.11-12).

Як вбачається з матеріалів справи, добова величина розрахункового споживання електричної енергії (Wдоб) розрахована на підставі формули Методики, при розрахунку вартості необлікованої електроенергії враховувались тарифи, що діяли в період, за який розраховувався розмір вартості не облікованої електричної енергії. Таким чином, розрахунок спричинених збитків за вищевказаним актом позивачем зроблений у відповідності з вказаною Методикою відповідно до дати виявлення порушення, тобто в межах терміну позовної давності.

Розрахована сума матеріальних збитків не оплачена відповідачем, а тому підлягає стягненню з нього в судовому порядку.

Відповідно до ст.88 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судові витрати у розмірі 243 грн. 60 коп.

Керуючись ст.ст. 509, 526 Цивільного Кодексу України, ст. 26 Закону України "Про електроенергетику", п.48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1357 від 26.07.1999р., ст.10,60, 88,209,212,214-215, 226 ЦПК України, суд


ВИРІШИВ:


Позов Публічного акціонерного товаривства "ДТЕК Крименерго" в особі структурного підрозділу Красноперекопського району електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1 яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, на користь Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Крименерго" на р/р26033310617847 МФО 324805 ОКПО 00131400 в філії КРУ АТ "Ощадбанк" м.Сімферополь, суму заподіяної матеріальної шкоди у розмірі 5324 грн. 28 коп. та судові витрати в сумі 243 грн. 60 коп., а всього - 5567,88 рн.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду АР Крим через Красноперекопський міськрайонний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскарджене відповідачем в апеляційному порядку.


Суддя: В. П. Литвиненко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація