справа № 109/955/14-ц
провадження № 4-с/109/3/14
У Х В А Л А
про залишення скарги без руху
11 березня 2014 року смт Красногвардійське
Суддя Красногвардійського районного суду Автономної Республіки Крим Проскурня С.М.,
розглянувши скаргу ОСОБА_1 на рішення та дії органу державної виконавчої служби,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 05 березня 2014 року звернулася до суду із скаргою на рішення та дії органу державної виконавчої служби під час виконання рішення Красногвардійського районного суду АР Крим від 29 листопада 2013 року про стягнення з ОСОБА_2 на її користь аліментів на утримання дочки ОСОБА_3 у зв'язку з її навчанням.
Скарга ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог статті 119 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України).
Заявники мають право звернутися до суду зі скаргою на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби.
Скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єктів оскарження за формою і змістом мають відповідати загальним вимогам (статті 119, 120 ЦПК) та містити відомості, перелічені в пунктах 1-6 частини сьомої статті 82 Закону України «Про виконавче провадження».
За правилами Розділу VII ЦПК України «Судовий контроль за виконанням судових рішень» особою, рішення, дія чи бездіяльність якої оскаржується, є державний виконавець чи інша посадова особа державної виконавчої служби.
Особами, які беруть участь у справі, провадження в яких здійснюється за нормами Розділу VII ЦПК України, є заявники і заінтересовані особи (державний виконавець чи інша посадова особа державної виконавчої служби).
Діюче законодавство не передбачає права оскарження дій, рішень чи бездіяльності виконавчої служби в цілому, оскільки вона не є учасником виконавчого провадження.
Статтями 383-387 ЦПК України передбачено, що така скарга має містити: які саме рішення, дії чи бездіяльність оскаржуються, які конкретно права і свободи заявника порушені; наведено правове обґрунтування останніх та запропоновано шляхи їх поновлення; а також вказано, чи подавалася така ж сама скарга до начальника відповідного відділу державної виконавчої служби, яку і коли відповідь отримано.
. В аспекті положень частини першої статті 121 ЦПК України суддя, встановивши, що скаргу подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення скарги без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали.
Керуючись частиною першою статті 121 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Скаргу ОСОБА_1 на рішення та дії органу державної виконавчої служби, - залишити без руху.
Повідомити ОСОБА_1 про необхідність виправлення недоліків поданої нею скарги, в якій потрібно зазначити: ім'я державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, рішенням, дією або бездіяльністю якого під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до ЦПК України, було порушено її права чи свободи, їх місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; які саме рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби оскаржуються; які конкретно права і свободи заявника порушені, навести правове обґрунтування останніх та запропонувати шляхи їх поновлення; а також вказати, чи подавалася така ж сама скарга до начальника відповідного відділу державної виконавчої служби, яку і коли відповідь отримано.
До скарги слід додати її копії та копії всіх документів, що додаються до неї відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Зазначені недоліки виправити в п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали, інакше скарга буде вважатися неподаною та повернута заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.М. Проскурня