Судове рішення #35714083

Справа № 115/7112/13-ц

Провадження № 2/115/209/2014






РІШЕННЯ

Іменем України


"24" лютого 2014 р. м. Саки



Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим в складі:

головуючого судді Дахневич О.Д.

при секретарі Карімової Е.А.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Саки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна , що є спільною власністю подружжя

в с т а н о в и в:

В грудні 2013 року позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, мотивуючи тим, що у період шлюбу з відповідачем придбали нерухоме майно - три квартири. На даний час мають намір шлюб розірвати, проте угоди щодо добровільного поділу майна ними не досягнуто , тому просить визнати квартири, придбані у період шлюбу сумісною власністю подружжя та виділити їй у власність двокімнатну квартиру , розташовану за адресою : АДРЕСА_1, а відповідачу - квартиру, розташовану за адресою : АДРЕСА_2 та квартиру, розташовану за адресою : АДРЕСА_3

В судовому засіданні сторони подали спільну заяву про укладення ними мирової угоди та заявили спільне клопотання про визнання її судом.

Заява мотивована тим, що сторони 28 січня 2014 року уклали мирову угоду, за умовами якої :

1. сторони визнають спільною сумісною власністю подружжя - двокімнатну квартиру, загальною площею 44,9 кв. м., розташовану за адресою : АДРЕСА_1, зареєстровану на ім'я ОСОБА_1; однокімнатну квартиру, загальною площею 33,4 кв.м., розташовану за адресою : АДРЕСА_2, зареєстровану на ім'я ОСОБА_1; однокімнатну квартиру, загальною площею 25 кв.м., розташовану за адресою : АДРЕСА_3, зареєстровану на ім'я ОСОБА_2.

2. сторони погоджуються поділити вищезазначене майно наступним чином : у власність ОСОБА_1 переходить двокімнатна квартира, загальною площею 44,9 кв. м., розташована за адресою : АДРЕСА_1, зареєстрована на ім'я ОСОБА_1; у власність ОСОБА_2 переходять однокімнатна квартира, загальною площею 33,4 кв.м., розташована за адресою : АДРЕСА_2, зареєстрована на ім'я ОСОБА_1; однокімнатна квартира, загальною площею 25 кв.м., розташована за адресою : АДРЕСА_3, зареєстрована на ім'я ОСОБА_2.

3. ОСОБА_2 на підставі ухвали суду про визнання мирової угоди набуває право зареєструвати на своє ім'я в органах Державної реєстраційної служби України право власності на однокімнатну квартиру, загальною площею 33,4 кв.м., розташовану за адресою : АДРЕСА_2.

ОСОБА_1 протягом 10 днів після набрання чинності ухвали суду про визнання мирової угоди, зобов'язується передати ОСОБА_2 право встановлювальні документи на однокімнатну квартиру, загальною площею 33,4 кв.м., розташовану за адресою : АДРЕСА_2 та звільнити її від своїх речей.

Вислухавши думку позивача, представника позивача адвоката ОСОБА_3, відповідача, перевіривши вимоги заяви про закриття провадження у справі та клопотання про визнання мирової угоди, дослідивши матеріали справи в межах вирішуваних питань, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до частин 1, 2 статті 175 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну заяву. Якщо мирову угоду або повідомлення про неї викладено в адресованій суду письмовій заяві сторін, ця заява приєднується до справи. Мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок і може стосуватися лише прав та обов'язків сторін та предмета позову.

Спосіб вчинення мирової угоди - форма її укладення, умови про необхідність її посвідчення чи реєстрації - визначений відповідними положеннями ЦК України, виходячи з правил частини 1 статті 203, частини 1 статті 209, частини 1 статті 210, частини 2 статті 220 якого, певні види правочинів не лише мають бути укладені в письмовій формі, але й підлягають нотаріальному посвідченню та державній реєстрації, за відсутності чого правочини є нікчемними (до нотаріального посвідчення) або не є вчиненими (до моменту державної реєстрації).

Надана сторонами суду мирова угода є правочином, який містить ознаки купівлі-продажу (чи дарування), а відтак підлягає нотаріальному посвідченню на підставі частини 2 статті 719 ЦК України чи нотаріальному посвідченню та державній реєстрації на підставі статті 657 цього Кодексу.

За відсутності виконання сторонами наведених вимог закону мирова угода сторін не є укладеною (чи є нікчемною - в залежності від її правової природи, яка судом не досліджувалася за відсутності вимоги про тлумачення правочину).

Відповідно до частин 4, 5 статті 175 ЦПК України суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі, у разі укладення сторонами мирової угоди. Якщо умови мирової угоди суперечать закону, суд постановляє ухвалу про відмову у визнанні мирової угоди і продовжує судовий розгляд.

За таких обставин у задоволенні клопотання сторін про визнання судом мирової угоди слід відмовити.

Враховуючи наведене, на підставі частини 1 статті 203, частини 1 статті 209, частини 1 статті 210, частини 2 статті 220, статті 657, частини 2 статті 719, керуючись частиною 3 статті 31, статтями 175, 210 Цивільного процесуального кодексу України, суд


у х в а л и в :


У задоволенні заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про визнання мирової угоди - відмовити.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання її копії.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.







Суддя Дахневич О. Д.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація