Судове рішення #35713468


Справа № 110/425/14

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"11" березня 2014 р.

Красноперекопський міськрайонний суд АР Крим

у складі: судді Шевченко О.В.

при секретарі Бєлковій Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Красноперекопськ АР Крим цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ :

11 лютого 2014 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Позовні вимоги мотивовані тим, що з 25.11.2006 року вона перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем. Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Позивач, посилаючись на те, що сімейні відносини припинені внаслідок зловживання відповідачем спиртних напоїв, постійних сварок, просить шлюб між ним та відповідачем розірвати, шлюбні відносини припинили з 2009 року.

Позивач в судове засідання не з'явився, повідомлений про слухання справи, надала заяву у якій просить розглянути справу у її відсутність.

Відповідач будучи належним чином повідомлений про слухання справи за місцем реєстрації, не з'явився.

Цивільна справа розглядається у порядку частини 2 статті 197 ЦПК України.

Суд, дослідивши матеріали справі, вважає можливим позов задовольнити.

Судом встановлено, що між сторонами 25.11.2006 року укладено шлюб, про що свідчить свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_3 виданий відділом реєстрації актів про шлюб Євпаторійського міського управління юстиції, АР Крим, України, актовий запис №977 (а.с.6).

Причиною розпаду сім'ї послужили зловживання відповідачем спиртних напоїв, постійні сварки. Сторони не ведуть сімейний бюджет та сумісне господарство, шлюбно-сімейні стосунки не підтримують, сумісно не проживають з 2009 року, шлюб існує формально.

Шлюб - це сімейний союз жінки та чоловіка, заснований на взаємних почуттях любові та поваги, який ґрунтується на їх вільній згоді набути права та обов'язки подружжя.

Відповідно до ст. 112 СК України суд, з'ясувавши фактичні взаємовідносини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, беручи до уваги обставини, що мають істотне значення, приходить до висновку, що розірвання шлюбу відповідає дійсній волі сторін.

За таких обставин суд вважає, що збереження сім'ї не можливо, а подальше перебування у шлюбі суперечило б інтересам сторін і моральним основам суспільства.

Згідно з ч.1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Оскільки при подачі позову позивачем було сплачено судовий збір в сумі 243,60 грн., тому ця сума підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Згідно зі ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище. Під час реєстрації шлюбу відповідачем було змінено його дошлюбне прізвище «ОСОБА_2» на прізвище жінки «ОСОБА_2». Оскільки відповідач не надав заяв з проханням про зміну його прізвища, суд вважає необхідним залишити прізвище відповідача «ОСОБА_2». Згідно зі ст. 217 ЦПК України суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішенні. З врахуванням викладеного, суд задовольняє позовні вимоги про розірвання шлюбу та встановлює порядок виконання рішення суду.

Керуючись ст. ст. 11, 15, 30, 60, 79, 88, 212, 213, 215, 224-228 ЦПК, на підставі ст. ст. 105, 110,112 СК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, - задовольнити.

Шлюб, зареєстрований - 25.11.2006 року виданий відділом реєстрації актів про шлюб Євпаторійського міського управління юстиції, АР Крим, України між ОСОБА_1 до ОСОБА_2 - розірвати.

Після розірвання шлюбу прізвище відповідача ОСОБА_2 залишити "ОСОБА_2".

Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 ІПН НОМЕР_1 (АДРЕСА_1), на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 ІПН НОМЕР_2 (АДРЕСА_2), судовий збір в сумі 243,60 грн..

Встановити порядок виконання рішення відповідно до якого воно після набрання ним законної сили є підставою для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставляння відмітки в актовому записі про шлюб про його розірвання органом державної реєстрації актів цивільного стану (відповідно до ст. 15 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" ст. 115 СК України) зі збереженням прізвища відповідача "ОСОБА_2".

Позивачем апеляційна скарга на заочне рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду АР Крим через Красноперекопський міськрайонний суд АР Крим. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Відповідачем заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив (Красноперекопським міськрайонним судом АР Крим), за його письмовою заявою, поданою протягом десяти днів з дня отримання ним копії цього рішення, поданою до місцевого суду.

Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги позивачем, якщо таку скаргу не було подано. Для відповідача заочне рішення суду набирає законної сили через десять днів з моменту отримання ним копії цього заочного рішення, якщо відповідач не подасть заяву про його перегляд.

У разі подання апеляційної скарги заочне рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.



Суддя: О. В. Шевченко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація