Судове рішення #35713329


Справа № 110/523/14

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"11" березня 2014 р.

Красноперекопський міськрайонний суд АР Крим

у складі: судді Шевченко О.В.

при секретарі Бєлковій Н.М.

розглянувши|розгледівши| у відкритому |відчиненому| судовому засіданні в залі суду м. Красноперекопськ АР Крим цивільну справу|річ| за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини

встановив

18.02.2014 року ОСОБА_1 звернулася до суду з|із| позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі у розмірі по 500 грн щомісячно, вказуючи, що відповідач будучи батьком дітей, матеріальної допомоги на їх утримання не надає, має мінливі заробітки.

У судове засідання позивачка не з'явилася, надала заяву про розгляд справи у її відсутність, підтримала позовні вимоги, зазначила, що ОСОБА_2 ні де не працює, має мінливий дохід.

Відповідач у судовому засіданні не з'явився, повідомлений про слухання справи за місцем реєстрації та проживання.

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

|очевДослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне позов задовольнити.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно з частинами 1 і 2 ст. 181 СК України способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.

За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.

Частиною 3 ст. 181 СК України передбачено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Статтею 182 СК України передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

4) інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до частини 1 ст. 184 Сімейного кодексу України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Судом встановлено, що з 1992 році ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають у фактичних шлюбних відносинах.

04.03.1998 року народилися ОСОБА_3 і ОСОБА_4, про що свідчать свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 виданого 25 червня 1998 року реєстрації актів цивільного стану м.Керч актові записи №487, 486, батьками яких є ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (а.с.7).

Згідно довідки Магазинської сільської ради Красноперекопського району № 171 від 14.02.2014 року діти проживає разом з матір'ю за адресою АДРЕСА_1 (а.с.6)

ОСОБА_2 проживає окремо.

Статтею 46 Конституції України гарантовано право громадян на соціальний захист для забезпечення рівня життя, не нижчого від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Статтею 48 Конституції України гарантовано право кожного на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло.

Згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць, встановлений на 2014 рік: з 1 січня - 1176 грн., з 1 липня - 1207 грн., з 1 жовтня 1256 грн., та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення: від 6 років до 18 років: з 1 січня - 1286 грн., з 1 липня- 1320 грн., з 1 жовтня - 1373 грн.

ОСОБА_1 являється працездатною, проживає у будинку з присадибною ділянкою, має господарство. Інші данні суду не відомі.

ОСОБА_2 являється працездатним, офіційне не працює. Проживає в будинку з присадибною ділянкою. Інші данні суду не відомі.

Визначаючи форму та розмір аліментів на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі, суд враховує, що відповідач є працездатним, але офіційне не працює; може надавати матеріальну допомогу; і, що згідно з ч.2 ст. 182 СК України, Закон України «Про державний бюджет на 2014 рік» мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Таким чином, оцінюючи надані докази, суд вважає за необхідне позов задовольнити, стягнути з відповідача, який є батьком неповнолітніх: ОСОБА_3 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі по 500 грн. на кожного, щомісячно, до досягнення дітьми повноліття, починаючи з дня подання позову до суду, тобто з 18.02.2014 р. на користь позивачки.

На підставі ст. 88 ЦПК| України судові витрати підлягають стягненню з відповідача.

Допустити негайне виконання рішення|розв'язання,вирішення,розв'язування| в частині|частці| стягнення аліментів у межах платежу за 1 місяць.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 61 ч.1, 88 ч 3, 174, 212-215, 224-226, 218, 367 ЦПК| України, на підставі ст. ст. 180, 181, 182, 184 Сімейного|родинні| кодексу України, суд


В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м.Керч, ІНН НОМЕР_1, зареєстрованого АДРЕСА_2, проживаючого АДРЕСА_3, аліменти на утримання неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.,, у твердій грошовій сумі у розмірі по 500 грн., на кожного, щомісячно, з індексацією відповідно до закону, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, уродженки с.Новоіванівка Красноперекопського району, ІНН НОМЕР_2, зареєстрованої та проживаючої АДРЕСА_1, починаючи|розпочинаючи,зачинаючи| з|із| 18.02.2014 року і до досягнення дітьми повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м.Керч, ІНН НОМЕР_1, , зареєстрованого АДРЕСА_2, проживаючого АДРЕСА_3, судові витрати у розмірі 243,60 грн. на користь держави.

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за 1 місяць.

Позивачем апеляційна скарга на заочне рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду АР Крим через Красноперекопський міськрайонний суд АР Крим. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Відповідачем заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив (Красноперекопським міськрайонним судом АР Крим), за його письмовою заявою, поданою протягом десяти днів з дня отримання ним копії цього рішення, поданою до місцевого суду.

Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги позивачем, якщо таку скаргу не було подано. Для відповідача заочне рішення суду набирає законної сили через десять днів з моменту отримання ним копії цього заочного рішення, якщо відповідач не подасть заяву про його перегляд.

У разі подання апеляційної скарги заочне рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя: О. В. Шевченко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація