Судове рішення #35704190

Справа № 114/272/14-ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.03.2014року с. Роздольне


Роздольненський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

Головуючого судді - Абеляшева О.В.,

при секретарі - Оголь О.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,


встановив:


Позивачка звернулась до суду із позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів. Свої вимоги мотивує тим, що сторони по справі мають спільних дітей, відповідач постійної допомоги на утримання неповнолітньої дитини не надає, дитина проживає разом із матір'ю та знаходиться на її утриманні, тому позивачка просить задовольнити позов у повному обсязі.

Позивачка у судове засідання не з'явилась, надала клопотання про розгляд справи без її участі, на задоволенні позовних вимог наполягала.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Згідно ч.2 ст. 197 ЦПК фіксування судового засідання матеріально-технічними засобами не проводилось.

Дослідивши наявні в справі документи, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 09.12.2011 року, ІНФОРМАЦІЯ_2 народилась ОСОБА_3, батьками якої записані сторони по справі.

Відповідно до копії свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_2 від 13.07.2010 року, шлюб між сторонами по справі розірвано 13.07.2010 року.

Відповідно до копій свідоцтв про народження дітей серії НОМЕР_3 від 19.09.2005 року та 14.08.2008 року, сторони по справі мають спільних дітей - ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

Відповідно до копії Заочного рішення Нахімівського районного суду м. Севастополя від 02.11.2009 року, з відповідача по справі стягнуто аліменти на утримання дітей сторін по справі - ОСОБА_4 та ОСОБА_5, у розмірі 1/2 частини всіх видів доходів відповідача по справі.

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ч. 1 ст. 183 Сімейного кодексу України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.

Оскільки позивачка вимагає сплати аліментів на забезпечення належного існування, виховання та забезпечення дитини, враховуючи те, що відповідач не надає допомоги на утримання неповнолітньої дитини, суд вважає за доцільне визначити розмір аліментів у розмірі 1/4 всіх видів доходів відповідача, на думку суду вказаний розмір аліментів буде достатнім для утримання дитини.

Судові витрати підлягають розподілу за правилами ст. 88 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 180, 184 Сімейного кодексу України, ст.10, 11, 15, 60, 197, 213-215, 367 ЦПК України, суд


вирішив:


Позов - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/4 частини від всіх видів доходів ОСОБА_2 щомісячно, але не менше ніж 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 10.02.2014 року до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 243, 60 гривень.

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду АР Крим шляхом подання до Роздольненського районного суду АР Крим апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація