СУДАЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Справа 118/630/14-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 березня 2014 року Судацький міський суд Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого - судді Лісовської В.В.
за участю секретаря - Тормосіної О.М.
у присутності позивача ОСОБА_1,
відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Судаку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що з відповідачкою перебуває в зареєстрованому шлюбі з 11 листопада 2011 року. Від шлюбу сторони мають доньку ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з відповідачкою.
Спільне життя з відповідачкою не склалося тому, що вони мають різні погляди на життя. Сімейно - шлюбні відносини припинені, не ведеться спільне господарство і сторони проживають окремо. На примирення не згодний, просить шлюб розірвати.
У судовому засіданні позивач наполягав на задоволенні позову.
Відповідачка у судовому засіданні позов визнала, не заперечувала проти розірвання шлюбу. На примирення не згодна.
Суд, вислухавши осіб, які з'явилися у судове засідання, вивчивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
У судовому засіданні встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 11 листопада 2011 року (а.с. 4). Від шлюбу мають доньку ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом з відповідачем та перебуває на її утриманні (а.с. 6).
Сімейно - шлюбні відносини припинені з липня 2012 року. Сторони разом не проживають, не ведуть спільне господарство. Відповідачка проживає окремо. Сторони на примирення не згодні.
Сім'я фактично розпалася і шлюб існує формально. Подальше спільне життя неможливе.
Таким чином аналізуючи встановлені і перевірені у судовому засіданні обставини справи, суд вважає, що сім'я розпалася остаточне і збереження такої сім'ї неможливе та недоцільне.
Відповідно до ст. 113 СК України, особа яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем, або відновити своє дошлюбне прізвище.
Відповідно до ч. 2 ст. 115 СК України документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
Суд не вирішує питання щодо повернення позивачу суми судового збору, сплаченого за подачу позову при розірванні шлюбу, оскільки такі вимоги не заявлялись.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 105, 110-112, 141 СК України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_1, зареєстрований 11 листопада 2011 року у відділі державної реєстрації актів цивільного стану Судацького міського управління юстиції АР Крим, актовий запис № 230- розірвати.
Після розірвання шлюбу ОСОБА_1 залишити прізвище - ОСОБА_1.
Після розірвання шлюбу ОСОБА_2 залишити прізвище - ОСОБА_2.
Встановити порядок виконання рішення відповідно до якого, після набрання законної сили воно є підставою для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб, про його розірвання органом реєстрації цивільного стану (відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», ст. 115 СК України).
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії через Судацький міський суд шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення рішення.
Суддя