ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
12 березня 2014 рокуСправа №801/1984/14
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Циганова Г.Ю., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Державної екологічної інспекції в АР Крим
до Приватного підприємства Паливно-енергетичний Комплекс "Современник"
про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю)
ВСТАНОВИВ:
Державна екологічна інспекція в АР Крим звернулась 11.03.2014 року до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Приватного підприємства Паливно-енергетичний Комплекс "Современник" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) - тимчасово заборонити (зупинити) діяльність Приватного підприємства Паливно-енергетичний Комплекс "Современник", а саме - АЗС №14 розташованої за адресою АР Крим, м. Сімферополь, вул. Данілова, 66 до усунення порушень та отримання у встановленому порядку рішення на відновлення діяльності.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 12.03.2014 року відмовлено у задоволенні клопотання позивача про відкладення вирішення питання щодо сплати судового збору.
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України з таких підстав:
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами 4 і 5 статті 105 КАС України і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Під змістом позовних вимог розуміються обрані позивачем способи захисту свого публічного права, свободи чи інтересу. Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги - це конкретні юридичні факти, з настанням яких суб'єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини.
В порушення зазначеної норми позивачем не викладено обставин в обґрунтування позовних вимог стосовно включення відповідача у встановленому порядку (п.10. Порядку №1218) до переліку власників відходів, яким необхідно одержати ліміти на утворення та розміщення відходів на наступний рік, та направлення відповідачу у встановленому порядку (п.11 Порядку №1218) повідомлення про необхідність подання на погодження проектів лімітів на утворення та розміщення відходів на наступний рік (з відповідним документальним підтвердженням).
В порушення частини 2 статті 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги позивачем не надані (не зазначено причин їх ненадання) докази: належної якості копії квитанції про сплату адміністративного штрафу (додаток 11 в позові), так як з доданої копії не вбачається її зміст; докази включення до переліку та повідомлення включення відповідача у встановленому порядку (п.10. Порядку №1218) до переліку власників відходів, яким необхідно одержати ліміти на утворення та розміщення відходів на наступний рік, та направлення відповідачу у встановленому порядку (п.11 Порядку №1218) повідомлення про необхідність подання на погодження проектів лімітів на утворення та розміщення відходів на наступний рік (з відповідним документальним підтвердженням).
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суд зазначає, що відповідно до спеціальної норми ст.183-2 (ч.3) КАС України - при відкриті скороченого провадження суд має невідкладно надіслати відповідачу відповідну ухвалу разом з копією позовної заяви з додатками.
Отже, з урахуванням зазначеної норми позивачу необхідно надати копії позову з додатками.
Також суд зазначає, що до адміністративного позову позивачем не надано документ, про сплату судового збору, який вказано як додаток до адміністративного позову, про що спеціалістами ОАС АРК складено акт від 11.03.2014 р.
Розмір та порядок сплати судового збору врегульовані Законом України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011 року зі змінами та доповненнями.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" №719-VII від 16.01.2014р. встановлена мінімальна заробітна плата у місячному розмірі - 1218 гривень.
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 року зі змінами та доповненнями за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлений судовий збір в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, немайнового характеру 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Крім того, ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011 року зі змінами та доповненнями передбачено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Таким чином, мінімальний розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру складає 182,70 грн., а максимальний - 487,20 грн. за подання позову немайнового характеру 73,08 грн.
Листом Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 року № 165/11/13-12 надані роз'яснення стосовно застосування підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір".
Згідно ч.3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Таким чином, ставка судового збору за подання позову немайнового характеру складає 73,08 грн., що становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
При зверненні до суду позивачем під час подання даного позову має бути сплачено судовий збір у сумі 73,08 грн.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків до 25.03.2014 року.
Керуючись ст. 106,108 КАС України суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 25.03.14 усунути вказані недоліки, оформивши позовну заяву відповідно до ст. 106 КАС України, надати (зазначити причини неможливості надання) належної якості копії квитанції про сплату адміністративного штрафу (додаток 11 в позові); докази включення до переліку та повідомлення включення відповідача у встановленому порядку (п.10. Порядку №1218) до переліку власників відходів, яким необхідно одержати ліміти на утворення та розміщення відходів на наступний рік, та направлення відповідачу у встановленому порядку (п.11 Порядку №1218) повідомлення про необхідність подання на погодження проектів лімітів на утворення та розміщення відходів на наступний рік; документ про сплату судового збору.
Надати копії всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, відповідно до кількості осіб у справі.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/1984/14 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину ухвали або справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Циганова Г.Ю.