Справа № 114/818/13-ц
УХВАЛА
11.03.2014року с. Роздольне
Роздольненський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого судді Абеляшева О.В.,
при секретарі Оголь О.П.,
розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Березівської сільської ради Роздольненського району АР Крим, треті особи: Перша Євпаторійська державна нотаріальна контора, ОСОБА_3, про визнання заповіту недійсним,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2, Березівської сільської ради Роздольненського району АР Крим, треті особи: Перша Євпаторійська державна нотаріальна контора, ОСОБА_3, про визнання заповіту недійсним.
Ухвалою Роздольненського районного суду АР Крим від 01.10.2013 року по справі було призначено експертизу та зупинено провадження по справі.
11.11.2013 року матеріали справи повернуто до суду з клопотанням експерта про надання додаткових матеріалів.
У судовому засіданні було встановлено наявність підстав для направлення справи для проведення експертизи після витребування додаткових матеріалів та допиту свідків.
Суд, вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, вважає за доцільне призначити судово-психіатричну експертизу виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 143 Цивільного процесуального кодексу України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст. 145 Цивільного процесуального кодексу України, призначення експертизи є обов'язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи є обов'язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити: характер і ступінь ушкодження здоров'я; психічний стан особи; вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.
Оскільки для визначення психічного стану особи призначення експертизи є обов'язковим, суд вважає за доцільне клопотання задовольнити.
Проведення експертизи потребує певного проміжку часу, а тому на час її проведення провадження у справі, відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст.202 ЦПК України, має бути зупинено.
Також суд вважає за доцільне відмовити у задоволенні клопотання представника позивача про відкладення розгляду справи, оскільки справа не розглядається по суті, у судовому засіданні вирішується лише питання про призначення експертизи.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 202 ч. 1 п. 5, 239 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В :
Призначити по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Березівської сільської ради Роздольненського району АР Крим, треті особи: Перша Євпаторійська державна нотаріальна контора, ОСОБА_3, про визнання заповіту недійсним - судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Кримської Республіканської психіатричної лікарні № 1.
На вирішення експертів поставити наступні питання:
1. Чи страждала ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, яким-небудь психічним захворюванням?
2. Чи могла ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1,усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними в період часу з липня по вересень 2012 року, а саме під час складання та посвідчення заповіту 17 серпня 2012 року?
Надати для проведення експертизи в розпорядження експертів копію ухвали про призначення експертизи, матеріали цивільної справі № 114/818/13-ц.
Встановити строк для проведення експертизи у 2 (два) місяці з дня отримання матеріалів справи.
Витрати, пов'язані з проведенням експертизи, покласти на позивача - ОСОБА_1.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України за дачу свідомо неправдивого висновку або за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Ухвала в частині зупинення провадження підлягає оскарженню в Апеляційному суді АР Крим шляхом подачі до Роздольненського районного суду АР Крим апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня винесення ухвали.
В іншій частині, ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: