ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. КИЄВА
02099, м. Київ, вул. Севастопольська, 14, тел. 575-90-29, тел/факс 575-90-31
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
справа № 753/3634/14-ц
провадження № 6/753/359/14
У Х В А Л А
"04" березня 2014 р. Дарницький районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді:Басалаєвої А.В.
при секретарі:Невкритому В.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання Головного державного виконавця відділу державної виконавчої служби Дарницького районного управління юстиції у місті Києві Білан Ю.С. про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_4,
В С Т А Н О В И В:
До Дарницького районного суду міста Києва надійшло подання Головного державного виконавця відділу державної виконавчої служби Дарницького районного управління юстиції у місті Києві Білан Ю.С. про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_4 до повного виконання майнових зобов'язань.
Вимоги подання обґрунтовує тим, що ОСОБА_4, умисно не виконує рішення суду та має майнові зобов'язання перед фізичними та юридичними особами в Україні.
В судове засідання представник відділу державної виконавчої служби не з'явився.
Частиною п'ятою статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковим до виконання на всій території України.
Судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами (частина перша статті 14 Цивільного процесуального кодексу України).
Примусове виконання рішення суду в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про виконавче провадження" (далі - Закон) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у вказаному Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною першою статті 11 Закону передбачено, що державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Державний виконавець здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення суду, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і вказаного Законом.
Повноваження державного виконавця у процесі здійснення виконавчого провадження передбачені частиною третьою статті 11 Закону.
Пунктом 18 цієї частини Закону визначено, що державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.
Відповідно до пункту 5 частини другої статті 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов'язань тощо.
Тимчасове затримання або вилучення паспорта у таких випадках здійснюється судом, органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, Державної прикордонної служби України, військовими комісаріатами та консульською службою України.
Таким чином, наявність у особи невиконаних зобов'язань, покладених на неї судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи) є підставою для обмеження її праві виїзду за межі України.
Указом Президента України "Про додаткові заходи щодо підвищення ефективності виконання рішень суду" від 24 березня 2008 року № 261/08 визнано за необхідне вжиття заходів, спрямованих на посилення забезпечення захисту конституційних прав і свобод людини щодо належного виконання рішень судів, підвищення ефективності їх виконання.
Одним із таких засобів може бути тимчасове обмеження особам (боржникам) у праві виїзді за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого, причому таке обмеження можливе на підставі рішення за поданням державного виконавця про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України.
Обмеження у праві виїзду за межі України є винятковою мірою забезпечення виконання рішення суду, яка має застосовуватись після здійснення державними виконавцями всіх інших можливих заходів із такого забезпечення.
Враховуючи відсутність копії виконавчого провадження з примусового виконання рішення Білоцерківського міського суду про стягнення аліментів з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_5 на утримання сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ? частини всіх видів заробітку щомісячно, починаючи з 16 червня 1999 року до його повноліття, неможливо встановити повноту вчинення виконавчих дій, наявність доказів на підтвердження факту ухилення боржника від виконання своїх майнових зобов'язань.
За таких обставин суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення подання .
На підставі викладеного та керуючись статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України", статтями 19, 20 Закону України "Про державну прикордонну службу України", статтею 11 Закону України "Про виконавче провадження", статтями 208 - 210, 293, 3771 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні подання Головного державного виконавця відділу державної виконавчої служби Дарницького районного управління юстиції у місті Києві Білан Ю.С. про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_4 - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Апеляційного суду міста Києва через Дарницький районний суд міста Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ А.В.БАСАЛАЄВА