Судове рішення #35659082

Копія



СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху


Справа № 121/1398/14-а


06.03.2014 м. Севастополь

Суддя Севастопольського апеляційного адміністративного суду Яковенко С.Ю., розглянувши апеляційну скаргу Відділу Державної виконавчої служби Ялтинського міського управління юстиції АР Крим на ухвалу Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим (суддя Берещанський Ю.В. ) від 18.02.14 за заявою Відділу Державної виконавчої служби Ялтинського міського управління юстиції АР Крим про встановлення способу та порядку подальшого виконання рішення суду у справі № 121/1398/14-а

за позовом ОСОБА_3 (АДРЕСА_1)

до Управління праці та соціального захисту населення Ялтинської міської ради Ар Крим (вул. Ломоносова, буд.27,Ялта,Автономна Республіка Крим,98604)

заявник апеляційної скарги Відділ Державної виконавчої служби Ялтинського міського управління юстиції АР Крим (вул.Я.Булевського, 1 А, м.Ялта, 98635)

про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії


ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 18.02.14 у справі № 121/1398/14-а в задоволенні заяви Відділу Державної виконавчої служби Ялтинського міського управління юстиції АР Крим про встановлення способу та порядку подальшого виконання рішення суду по адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Ялтинської міської ради Ар Крим про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії, - відмовлено.

Не погодившись з вказаною ухвалою суду, Відділ Державної виконавчої служби Ялтинського міського управління юстиції АР Крим звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу та прийняти нове рішення, яким задовольнити заяву про встановлення способу та порядку подальшого виконання рішення суду.

Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Частинами другою, третьою статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.

Відповідно до ч. 6 ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.

У відповідності до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду складає 50% ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50% ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 19.09.2013 № 590-VII (який набрав чинності 23.10.2013) внесено зміни до Закону України "Про судовий збір".

Відповідно до пп. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання адміністративного позову немайнового характеру складає 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір за подання адміністративного позову майнового характеру складає 2% розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати - та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відповідно до пп. 6 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір за подання апеляційної скарги на ухвалу суду складає 0,05 розміру мінімальної заробітної плати.

Розмір мінімальної заробітної плати на 2014 рік затверджено Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" від 06.12.2012 № 5515-VI, та станом на 01.01.2014 складає 1218,00грн.

Заявником при зверненні з апеляційною скаргою до суду судовий збір у розмірі встановленому Законом України "Про судовий збір" не сплачений.

Виходячи з позовних вимог немайнового характеру, сума судового збору за подання апеляційної скарги на оскарження рішення суду першої інстанції, відповідно до норм Закону України "Про судовий збір", складає 60,90 грн.

У даному випадку треба сплатити судовий збір в розмірі 60,90 грн.

Державне мито повинно бути доплачено за наступними реквізитами:

Рахунок:31217206781001

Одержувач: ГУДКСУ у м. Севастополі (Севаст) 22030001

ЄДРПОУ: 38022717

МФО: 824509

Банк одержувача: ГУДКСУ у місті Севастополі

Призначення платежу: "Судовий збір"

Код: 35188206

Номер пункту частини статті Закону України "Про судовий збір", відповідно до якого сплачується судовий збір.

Згідно з частиною п'ятою статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Апеляційна скарга не відповідає вимогам частини шостої статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи вищевикладене, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, для усунення вказаного недоліку.

Заявнику апеляційної скарги необхідно представити суду докази сплати судового збору за подачу апеляційної скарги в установленому законом розмірі.

В разі не усунення встановленого недоліку апеляційна скарга буде повернута заявнику апеляційної скарги.

Також, апеляційна скарга подана з пропуском встановленого строку.

Порядок і строки апеляційного оскарження рішення суду першої інстанції визначені у статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з частиною 3 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

У разі якщо ухвалу було проголошено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Відповідно до частини 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.

При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

Відповідно до частини першої статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до частин першої та четвертої статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належним є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Ухвала прийнята судом першої інстанції 18.02.2014, копія ухвали направлена на адресу сторін 18.02.2014 (арк.с.175).

Апеляційна скарга подана до суду першої інстанції 26.02.2014, тобто після закінчення встановленого частиною 3 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України десятиденного терміну для подачі апеляційної скарги.

Як затверджує заявник апеляційної скарги, копія ухвали отримана ним 21.02.2014, тому вважає строк на апеляційне оскарження не пропущеним.

Але належних доказів (зокрема, оригіналу конверту), які б підтверджували факт отримання тексту оскаржуваного рішення заявник не надає.

Враховуючи вищевикладене, суддя вважає необхідним залишити апеляційну скаргу без руху до надання доказів (оригіналу конверту) про дату отримання Відділом Державної виконавчої служби Ялтинського міського управління юстиції АР Крим ухвали Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 18.02.2014 у справі № 121/1398/14-а, або інших підстав для поновлення строку.


Керуючись статтями 70, 71, частиною першою статті 108, 186, частинами третьою, четвертою статті 187, частиною третьою статті 189, частиною третьою статті 205, статтею 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -


УХВАЛИВ:

1. Залишити апеляційну скаргу Відділу Державної виконавчої служби Ялтинського міського управління юстиції АР Крим на ухвалу Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 18.02.14 у справі № 121/1398/14-а - без руху.

2. Встановити тридцятиденний строк для усунення вказаних недоліків.

3. Запропонувати усунути в тридцятиденний строк вищезазначені недоліки апеляційної скарги, а саме: надати документ про сплату судового збору в розмірі 60,90 грн. та належні та допустимі докази підстав для поновлення строку (оригінал конверту) про дату отримання ухвали Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 18.02.2014 у справі № 121/1398/14-а, або інших підстав для поновлення строку.

4. Роз'яснити, що в іншому разі апеляційна скарга буде повернута заявнику або відповідно до частини четвертої статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України заявнику буде відмовлено у відкритті провадження по апеляційній скарзі.


Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом.


СуддяпідписС.Ю. Яковенко


З оригіналом згідно

Суддя С.Ю. Яковенко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація