СІМФЕРОПОЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
___________________________________________________________________________________
Р І Ш Е Н Н Я
іменем У К Р А Ї Н И
Справа № 116/373/14-ц
Провадження № 2/116/552/14
25.02.2014 року м. Сімферополь
Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого, судді - Хіневич А.М.
при секретарі - Велішаєвій Е.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до відповідача ОСОБА_2 про стягнення аліментів на їх спільну дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку щомісячно, починаючи з дня подання позову до суду.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 20.03.2004 року позивач уклала шлюб з відповідачем. Від шлюбу сторони мають дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка на даний час проживає з позивачем та перебуває на її утриманні. Відповідач матеріальної допомоги у добровільному порядку не надає, має постійне місце роботи.
Позивач у судове засідання не з'явилася, надала до суду письмову заяву про розгляд справи у її відсутність, вимоги підтримала у повному обсязі, просила їх задовольнити, стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини.
Відповідач у судове засідання не з'явився, в письмовій заяві до суду визнав позов у повному обсязі.
Відповідно до ч.2 ст.197 ЦПК України у зв'язку з неявкою всіх осіб, які беруть участь у справі в судове засідання, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд вважає за можливе позов задовольнити, виходячи з наступного.
Частиною 1 ст.3 ЦПК України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно з частиною 1 статті 11 ЦПК України, якою встановлений принцип диспозитивності цивільного судочинства, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст.61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, що мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких між сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
По справі встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.
Позивач з відповідачем знаходяться у шлюбі з 20.03.2004 року, який було зареєстровано Гвардійською селищною радою Сімферопольського району АР Крим, запис №17. Від шлюбу сторони мають дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає із позивачем, що підтверджено довідкою про склад родини №1158 від 08.05.2013 року, виданою виконавчим комітетом Укромнівської сільської ради.
Судом встановлено, що відповідач по справі ОСОБА_2 є рідним батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить запис у свідоцтві про народження.
Правовідносини сторін регулюються статтями 180 -184 Сімейного кодексу України, згідно з якими батьки зобов'язанні утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначається за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матери, батька і (або) у твердій грошовий сумі. Розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим 30 % встановленого законом прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Статтею 180 СК України передбачений обов'язок батьків по утриманню дитини до досягнення нею повноліття.
Згідно вимог ч.1 ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд приймає до уваги обставини, що мають значення при визначенні розміру аліментів: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Суд, враховуючи зазначені вимоги законодавства, встановлений розмір прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку на місяць, наявність у відповідача постійного стабільного заробітку, чого не спростував відповідач, враховуючи, що відповідачем позов визнаний у повному обсязі, вважає за необхідне ухвалити рішення про стягнення з відповідача на користь позивача аліментів на утримання дітей у розмірі 1/4 частки від заробітку (доходу) відповідача, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Суд стягує аліменти від дня пред'явлення позову, що передбачено ст.191 Сімейного кодексу України.
Згідно з п.1 ч.1 ст.367 Цивільного процесуального кодексу України суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
У відповідності до ст.88 ЦПК України суд стягує з відповідача судовий збір на користь держави у розмірі 243,60 грн.
На підставі наведеного, керуючись статтями 84, 180 - 184, 191, 194 СК України, статтями 10, 11, 60, 88, 212-215, 218, 367 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Софіївка, Сімферопольського району, ІНПП НОМЕР_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання неповнолітньої дитини - дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частки всіх видів доходу (заробітку), але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 20.01.2014 року, тобто з дня подачі позовної заяви, до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Софіївка, Сімферопольського району, ІНПП НОМЕР_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 243,60 грн.
Допустити негайне виконання рішення в частини стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд АР Крим через Сімферопольський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя