Судове рішення #3564961

№2-685

РІШЕННЯ

іменем України

10 травня 2007 року.м.Фастів

Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі: головуючого - судді Панасюка С.П., при секретарі: Лисовець В.В., за участю: позивачаЧернуха Л.С.,

відповідача ОСОБА_1,

його представника за довіреністю ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовною заявою про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням посилаючись на те, що в АДРЕСА_2 Київської області має у власності жилий будинок, який належить їй. Відповідач зареєстрований (прописаний) в будинку з 1993 року, але там фактично не проживає ні він, ні члени його сім»ї. Вказаний факт підтверджують акти від 25.07.2006 року та 30.08.2006 року. Відповідач за місцем реєстрації не проживає більше шести місяців, і фактично проживає в м.Боярка. Просить визнати відповідача таким, що втратив право користування жилим приміщенням на підставі ст. 167 ЖК України.

Відповідач і його представник позов не визнали і пояснили, що останнім часом відповідач і члени його сім»ї не можуть проживати в спірному жилому приміщенні із-за негативної поведінки позивача яка вчиняє скандали. Вважають, що відповідач має право на частку у власності в спірному жилому приміщенні, так як цивільна справа щодо визначення часток у майні була закрита за заявою сторін, у зв»язку з відмовою сторін від позову із врегулюванням спору в добровільному порядку.

Суд, вислухавши сторони, їх представників, дослідивши матеріали справи, та надані докази, дійшов висновку, що позов задоволенню не підлягає виходячи з наступного.

Судом встановлено, що позивач має у власності жилий будинок АДРЕСА_2 Київської області.

За вказаною адресою зареєстрований (прописаний) відповідач, що підтверджується копією будинкової книги (а.с.8).

Позивачем долучено до матеріалів справи копії актів від 25.07.2006 року, 30.08.2006 року про непроживання відповідача за місцем реєстрації, проте не вказано і не встановлено причини його відсутності чи непроживання в спірному житловому приміщенні.

Відповідач стверджує про неможливість проживання разом з позивачем із-за постійних скандалів. Вказаний факт сторони не заперечують.

Позивач як правову підставу для визнання відповідача особи такою, що втратила право коритсування жилим приміщенням посилається на норми

 

2

ст. 167 ЖК України. Проте, вказана норма ЖК України передбачає розірвання наймачем договору найму жилого приміщення в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності з підстав визначених в даній нормі.

Судом встановлено, що відповідач по справі не має наміру зніматися з реєстрації зі спірного жилого приміщення чи вибувати помимо своєї волі на інше місце проживання.

Також відповідач стверджує, що тимчасово не проживає в будинку не по своїй волі і не має іншого місця проживання. Вказані обставини підтверджують довідка Боярської міської ради №2424 від 11.04.2007 року про те, що в АДРЕСА_1 проживає ОСОБА_4. Інших доказів, що спростовували даний факт сторонами суду не надано.

Крым того, судом встановлено і сторони в судовому засіданні підтвердили, що будь-якого договору найму жилого приміщення між сторонами не укладалося і відповідач в спірному жилому приміщенні проживає (зареєстрований) постійно.

За таких обставин, з підстав на які посилається позивач неможливо визнати відповідача особою такою, що втратила право користування жилим приміщенням.

Керуючись ст.167 ЖК України, ст.209, 212-215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням - відмовити.

Сторони від сплати судових витрат звільнити на підставі ст.4п.18 Декрету KM України «про держмито».

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Київської

області через Фастівський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про

апеляційне оскарження протягом десяти днів з моменту проголошення і

апеляційної скарги протягом двадцяти днів з моменту подачі заяви про

апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація