Справа 2-190/2007 p. РІШЕННЯ
ЇМ «ЯМ УКРАЇНИ
26 грудня 2007 р. Фастівський міськрайсуд Київської області в складі Головуючого судді - Остахнович А.В. При секретарі - Чередніченко О.М. Розглянувши в відкритому судовому засіданні в м.Фастові цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання недійсним фіктивного правочину,-
Встановив
Позивач звернувся до суду з заявою,посилаючись на те,що в лютому 200р . між ним та ОСОБА_3,який помер 01.05.1997 p., було укладено договір купівлі-продажу житлового будинку 17 по вул.Комсомольській (нині Українській) в смт.Борова Фастівського району Київської області, данний договір був укладено фіктивно, з метою того,що б він мав можливість побудувати в м.Києві кооперативну квартиру, померлий ніразу в смт.Борова Фастівського району не з»являвся,не прописувався в будинку, не сплачував відповідні платежі, тому просить визнати договір купівлі-продажу жилого будинку 17 по вул.Комсомольській (нині - Українській ) в смт.Борова Фастівського району Київської області недійсним.
Представник заявника - підтримав заяву та пояснення заявника.
Представник заінтересованної особи, заяви не визнав,суду пояснив,що договір купівлі-продажу жилого будинку був укладений з дотриманням всіх вимог закону, заявник за нього отримав гроші, договір зареєстровано в БТЇ, договір дійсний,а якщо заявник бажав його скасуваннядо він повинен був звертатись до суду в порядку позовного провадженя, але договір укладено в 1990 p., і ним пропущені всі строки позовної давнності,тому в задоволенні заяви слід віцдмовити.
Вислухавши поясння сторін, покази свідків, вивчивши матеріали справи судом встановленого в лютому 1990 р. між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 було уцкладено договір купівлі-продажу житлового будинку 17 по вул.Комсомольській (нині - Українській) в смт. Борова Фастівського району Київської області,який було посвідчено в Борівській селищній раді Фастівського району Київської області. 01.05.1997 р покупець ОСОБА_3 помирає.
Зазначений договір сторони укладали фіктивно,за для того,що б заявник мав можливість встати на чергу для отримання житла, кооперативної квартири) в м.Києві.
Про те,що договір укладався фіктивно свідчить те,що аявник ОСОБА_4, з дня укладення договору і по теперішній час постійно проживає в зазначенному будинку, ні покупець ні його близькі родичі та спадкоємці не вимагали ніколи,що б заявник звільнив будинок, ОСОБА_3 ніколи не приїзджав в смт.Борова Фастівського району Киїської області, не сплачував ніколи відповідні платежі за будинок, їх сплачував заявник, заявник в будинку робив перебудови та ремонти, відремонтував сарай та робив інші дії, як господар будинку. Ні покупець, ні його родичі, ні його спадкоємці, ніколи не цікавились будинком, і не заявляли на нього ніяких претензій. Після смерті ОСОБА_3,його спадкоємці не вчиняли дій по приняттю спадщини - спірного будинку. На момент
2
укладення договору ОСОБА_1 не мав іншого житла і нее мав потреб в грошових коштах. Покупцю на момент укладення договору було 85 рокуів, і в придбанні іншого житла він не мав потреби.
Ст.234 ЦК України (коментар) передбачає,що фіктивний правочин характеризується тим,що сторони вчиняють його лише для вигляду,знаючи заздалегідь, що він не буде виконаний, що при вчинені фіктивного правочину учасники мають інші цілі,ніж ті,що передбачені правочином, та те,що фіктивним може бути визнаний будь-який правочин, якщо він не має на меті встановлення правових наслідків, незалежно від того, в якій формі він був вчинений.
Керуючись ст.208,213 -215 ЦПК України, ст. 234,256 ЦПК України, ст. 234,655 ЦК України,суд,-
В иріши в
Заяву задовольнити.
Встановити факт фіктивності договору купівлі-продажу житлового будинку 17 по вулиці Комсомольській (нині - Українській) у селищі Борова Фастівського району Київської області укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_3,як такого що вчинено без наміру створення обумовлених ним правови наслідків та визнати його недійсним.
Встановити факт наявності у ОСОБА_1 права власності на будинок 17 по вул.Комсомольській (нині - Україниській) в смт.Борова Фастівського району Київської області.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області шляхом подання заяви про оскарження протягом 10 днів та скарги протягом 20 днів, з повним рішенням суду сторони можуть ознайомитись після 10 днів.