Судове рішення #3564698

Справа №2-915/07

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання права власності на спадщину

15 травня 2007 року Фастівський міськрайонний суд в складі головуючого судді: Березовенко Р.В., при секретарі Гончаренко І.В., розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на спадщину, -

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою посилаючись на те, що після смерті його батька ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 року, відкрилася спадщина на жилий АДРЕСА_1 та на право на земельну частку (пай). Позивач та його брат ОСОБА_6, як сини спадкодавця являються спадкоємцями першої черги спадкування за законом. Мати ОСОБА_7 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Нотконторою позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, так як він пропустив встановлений Законом строк і не подав заяву про прийняття спадщини. Позивач і його батько ОСОБА_5 постійно проживали разом однією сім'єю, вели спільне господарство, у них був спільний бюджет, вони піклувалися один за одного, що підтверджується довідкою Малополовецької сільської ради № 688 від 14.04.2007 року, а також, це можуть підтвердити і відповідачі, і свідки. Батько був літньою хворою людиною, тому позивач доглядав за ним, робив необхідні медичні процедури. Батька він поховав за власні кошти. Брат позивача ОСОБА_6 постійно проживав окремо від батька і заяву про прийняття спадщини після його смерті не подавав. ІНФОРМАЦІЯ_2 року брат позивача ОСОБА_6 помер. Спадкоємцями першої черги спадкування після його смерті являються відповідачі: його дружина ОСОБА_2, його діти ОСОБА_8 і ОСОБА_4, але вони цю спадщину не приймали і на неї не претендують. Тому позивач просить суд визнати за ним право власності на спадщину.

Відповідачі, ОСОБА_2, ОСОБА_8, ОСОБА_4, позовну заяву визнають, спадщину не приймали, на неї не претендують і не заперечують проти прийняття позивачем спадщини, що підтверджується їхніми письмовими заявами та просять розглядати справу без їх участі.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.1, 4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає його вимоги обгрунтованими і підлягаючими задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року у віці 92 років помер батько позивача ОСОБА_5. Після смерті батька відкрилася спадщина на жилий АДРЕСА_1 та на право на земельну частку (пай). Спадкоємцями першої черги спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_5 являлись позивач та його брат ОСОБА_6, як сини спадкодавця. Мати ОСОБА_7 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. У видачі свідоцтва про право на спадщину позивачу нотаріальною конторою відмовлено в зв'язку з тим, що у передбачений законом строк він не

 

2

подав заяву про прийняття спадщини. Відповідно до ст. 1268 ЦК України, "Спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. З батьком ОСОБА_5. вони постійно проживали разом однією сім'єю, вели спільне господарство, у них був спільний бюджет, вони піклувалися один за одного, та, оскільки батько був літньою хворою людиною, позивач доглядав за ним, робив необхідні медичні процедури. Після смерті батька він поховав його за власні кошти. Брат ОСОБА_6 постійно проживав окремо від батька і заяву про прийняття спадщини після його смерті не подавав. Той факт, що вони з батьком постійно проживали разом на час відкриття спадщини підтверджується довідкою Малополовецької сільської ради № 688 від 14.04.2007 року. ІНФОРМАЦІЯ_2 року брат позивача ОСОБА_6 помер. Спадкоємцями першої черги спадкування після його смерті являються його дружина ОСОБА_2 та його діти ОСОБА_8 і ОСОБА_4 Суд вважає, що оскільки відповідно до вимог ст. 1268 ЦК України, позивач фактично прийняв спадщину після смерті батька ОСОБА_5, а відповідачі цю спадщину не приймали і на неї не претендують, то тільки за ним повинно бути визнане право власності на спадщину після смерті батька ОСОБА_5

Керуючись ст.ст. 10, 60, 130, 174, 212, 215 ЦПК України ст.ст. 1261, 1268 ЦК України,

суд,-

ВИРІШИВ:

Позовну заяву задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий АДРЕСА_1, як спадщину за законом після смерті батька ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності КСП "Нове життя" Малополовецької сільської ради Фастівського району Київської області, розміром 2,7 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі, що належало спадкодавцю згідно сертифікату серії KB №0131046, зареєстрованого 13 грудня 1996 року за № 735, як спадщину за законом після смерті батька ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк, з дня його проголошення, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація