Справа 120/168/14-ц
ЗАОЧНЕ
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
06.03.2014 року Чорноморський районний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді - Бондаренко А.А., із секретарем судового засідання - Куліковой В.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Чорноморське, АР Крим цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, суд
встановив:
Позивач звернулась до Чорноморського районного суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів, свої позовні вимог мотивуючи тим, що відповідач є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, але матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, у свою чергу є працездатним, але не працює, у зв'язку з чим просить суд стягнути з відповідача на свою користь аліменти на утримання дитини у розмірі 2000 грн. щомісяця.
У судовому засіданні позивач підтримала вимоги позову та просить суд стягнути з відповідача аліменти у розмірі 2000 грн. щомісяця.
У судовому засіданні позивач подав заяву з проханням розглянути позов у заочному порядку, наполягав на задоволенні позову.
Відповідач у судове засідання не прибув, був сповіщений належним чином.
Відповідно до ст. 224 ЦПК України, суд вважає, за можливе розглянути справу у заочному порядку.
Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що вимоги позову засновані на законі та підлягають частковому задоволенню, виходячи наступного.
Спір виник з сімейних правовідносин.
Шлюб між позивачкою та відповідачем зареєстрований 18.08.2007 року(а.с.3).
Як встановлено судом відповідач є батьком неповнолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження дитини(а.с.4).
Відповідної допомоги на утримання дитини не надає, але у свою чергу є працездатною людиною.
Згідно із ст. 51 ч. 2 Конституції України - батьки зобов'язані утримувати дітей, до їх повноліття.
Відповідно до статті 180 СК України - батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Стаття 182 СК України, зазначає обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів а саме: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 СК Кодексу.
Стаття 183 СК України передбачає, що частка заробітку (доходу) батька, яка буде стягуватися, як аліменти на дитину, визначається судом.
Таким чином виходячи з принципу справедливості та розумності, суд вважає за необхідне визначити розмір аліментів на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у твердій грошовій сумі щомісячно, починаючи з 28.01.2014 року та до досягнення дитиною повноліття, - 1000 (одна тисяча ) гривень, але не менш 30 % (тридцяти відсотків) встановленого законом прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Допустити негайне виконання у розмірі місячного платежу.
Роз'яснивши, що згодом розмір аліментів на утримання дитини може бути зменшений або збільшений за рішенням суду, у випадку зміни матеріального або сімейного стану платника, або одержувача аліментів, погіршення або поліпшення здоров'я когось з них.
Також суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь держави судовий збір.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10,11,60,202-224 ЦПК України, ст.ст. 180-184 СК України, суд
вирішив:
Позов, ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_8, уродженця с. Красна Зорька, Сімферопольського району АР Крим, громадянина України, не працюючого ІНН НОМЕР_1) зареєстрованого АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженки смт. Чорноморське, громадянки України, зареєстрованої АДРЕСА_2 (ІНН у матеріалах справи), аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошевій сумі у розмірі 1000 (одна тисяча) грн., на місяць, але не менш 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 28.01.2014 року та до повноліття дитини.
Допустити негайне стягнення у розмірі місячного платежу.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір 243,60 грн.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, через Чорноморський районний суд, протягом 10 днів, у порядку ст. 292-295 ч. 4 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя Бондаренко А.А.