Справа № 101/875/14-ц
У Х В А Л А
04 березня 2014 року суддя Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим Гордєйчик Т.Ф., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про встановлення порядку користування житловим приміщенням та вселення, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до Алуштинського міського суду із зазначеним позовом до відповідачів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , у якому просять встановити порядок користування житловим будинком АДРЕСА_1 виділивши їм у користування на належну їм 1/ 6 частку вказаного будинку на мансардному поверсі приміщення № 1- 14 площею 12, 5 квадратних метри, - приміщення № 1- 15 площею 12, 7 квадратних метри; - балкон; - 1/ 2 частку приміщення № 1- 10 площею 9, 9 : 2 = 4, 9 квадратних метри; - 1/ 2 частку санвузла площею 1, 8:2= 0, 9 квадратних метри; - 1/ 2 частку ванної кімнати площею 3, 6 : 2= 1, 8 квадратних метри ; - 1/ 2 частку дробини. Також просили та вселити позивачів у приміщення встановленні порядком користування житловим будинком.
Заявлений позов підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України з наступних підстав.
Так, до матеріалів позову долучено квитанцію про сплату позивачем ОСОБА_1 судового збору на суму 229 гривень 40 копійок та зазначено, що іншого позивача у справі ОСОБА_2 звільнено від сплати судового збору з огляду на наявність у неї другої групи інвалідності, що підтверджується наданою довідкою до Акту МСЕК.
Разом з тим, відповідно до п.п.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставку судового збору за подачу позову до суду, що має ознаки немайнового характеру, встановлено у розмірі 0,2 мінімальної заробітної плати і на даний час становить суму у розмірі 243 гривні 60 копійок.
Таким чином, позивачу ОСОБА_1 необхідно доплатити судовий збір у сумі 14 гривень 20 копійок.
Окрім того, відповідно до п.7 постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12.06.2009 року позовна заява подається до суду в письмовій формі і за змістом повинна відповідати вимогам ст.119 ЦПК України. У зв'язку з чим, суди повинні звертати увагу, зокрема на те, що у позовній заяві повинні не лише міститься позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Так, позивачі у своєму позові зазначають, що вони є співвласниками 1/6 частини будинку №3 по вулиці Снежковій місто Алушти, не надаючи при цьому будь - яких письмових доказів в підтвердження вказаного доводу.
У зв'язку з наведеним, позивачам необхідно надати суду докази того, що вони є співвласниками зазначеної частки домоволодіння.
Зазначено стосується і посилання позивачів на відповідні судові рішення, копії яких також необхідно додати до своєї позовної заяви.
Суд також зазначає, що позивачі, вимагаючи встановлення порядку користування вказаним жилим будинком у відповідності до наведеного ним варіанту, не вказують при цьому приміщення, якими повинні користуватися відповідачі, що при розгляді даної категорії справ являється обов'язковим.
Відповідно до ст.121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог ст.119 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.121 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про встановлення порядку користування житловим приміщенням та вселення - залишити без руху.
Повідомити позивачів про необхідність виправлення зазначених недоліків позовної заяви в строк, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Роз'яснити позивачам, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та їм повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Алуштинського міського суду Т.Ф. Гордєйчик