Судове рішення #35642952

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


УХВАЛА

06 березня 2014 року Справа № 901/3984/13


Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:


головуючого судді Латиніна О.А.,

суддів Фенько Т.П.,

Проценко О.І.,


розглянувши апеляційну скаргу Військового комісаріату Автономної Республіки Крим

на рішення господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Доброрез І.О.) від 04 лютого 2014 року у справі №901/3984/13

за позовом Головного Управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим (вул. Довгоруківська, 3,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95000)

до Військового комісаріату Автономної Республіки Крим (вул. Київська, 152,Сімферополь,95000)

про стягнення 965,60 грн.


ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду АР Крим від 04 лютого 2014 року у справі №901/3984/13 позов задоволено.

Не погодившись з рішенням суду, Військовий комісаріат Автономної Республіки Крим звернувся до Севастопольського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення господарського суду першої інстанції, прийняти нове рішення, яким у позові відмовити.

Крім цього, скаржник заявив клопотання про відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги та про звільнення від сплати судового збору, посилаючись на поважність причин.

В клопотанні про відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги заявник вказує на те, що у зв'язку з несвоєчасним отриманням оскаржуваного рішення, а саме 17.02.2014 він не мав можливості звернутись з апеляційною скаргою в строк передбачений законодавством. У зв'язку з цим заявник вважає, що пропуск строку на апеляційне оскарження було пропущено ним с поважних причин.

Частиною 1 статті 55 Конституції України передбачено, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Пунктом 8 частини другої статті 129 Конституції України закріплено, що однією з основних засад судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до частини 1 статті 93 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.

Частиною 1 статті 53 Господарського процесуального кодексу України передбачено, за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Зі змісту абзацу 5 пункту 6 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №7 від 17 травня 2011 року "Про деякі питання практики застосування розділу XII Господарського процесуального кодексу України" вбачається, що про поновлення або про відмову у поновленні пропущеного строку може зазначатися в ухвалі як окремому документі (за підписом судді, який розглядав відповідне питання у порядку частини другої статті 93 ГПК) або в ухвалах (за підписами суддів) про повернення апеляційної скарги (частина друга статті 93, пункт 4 частини першої статті 97 ГПК) чи про прийняття її до провадження (стаття 98 ГПК).

Враховуючі наведене вище, приймаючи до уваги обставини, викладені у заяві про поновлення строку та проаналізувавши зазначені вище правові норми, а також з метою перевірки висновків суду першої інстанції стосовно встановлених обставин та їх правових наслідків, суд вважає, що пропущений процесуальний строк на подачу апеляційної скарги підлягає відновленню.

Щодо клопотання про звільнення від сплати судового збору, судова колегія вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до статті 8 Закону України „Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

За умовами пункту 3.2. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21 лютого 2013 року №7 „Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України", у разі відстрочення або розстрочення сплати судового збору господарський суд повинен зазначити в ухвалі (про прийняття заяви чи скарги до провадження або в іншій) конкретний строк (строки) сплати судового збору, який (які) не може бути пізнішим за дату, на яку судом призначено розгляд заяви чи скарги. У разі перенесення цієї дати (в зв'язку з відкладенням розгляду справи або з інших причин) відповідно може бути продовжено й строк (строки), на які відстрочено або розстрочено сплату судового збору, про що господарським судом зазначається у відповідній ухвалі.

Якщо строк (строки), на який (які) судом було відстрочено або розстрочено сплату судового збору, закінчився, а таку сплату не здійснено, господарський суд з урахуванням конкретних обставин справи може своєю ухвалою продовжити цей строк (але не довше ніж до прийняття судового рішення по суті справи), або звільнити сторону від сплати судового збору, або залишити позов чи скаргу без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 ГПК, або стягнути несплачену суму судового збору у прийнятті судового рішення (Пункт 3.3. вищезазначеного Пленуму).

У пункті 12 інформаційного листа Вищого господарського суду України „Щодо судового збору" №01-06/1175/2011 від 25.08.11 зазначено, що єдиною підставою для вчинення судом зазначених у статті 8 Закону України „Про судовий збір" дій є врахування ним майнового стану сторони. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на заінтересовану сторону.

З урахуванням викладеного, приймаючи до уваги обставини, викладені у клопотанні про звільнення від сплати судового збору, судова колегія приходить до висновку щодо наявності підстав для надання відстрочки сплати судового збору, оскільки заявником не надано до апеляційної скарги доказів вашкого фінансового стану.

Згідно частини 2 статті 4 Закону України „Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір встановлюється 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат; за подання заяви немайнового характеру 1 розмір мінімальної заробітної плати. За подання апеляційної скарги на рішення суду - 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" установлено на 2014 рік мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 гривень.

У даній справі розглядається вимога про стягнення 965,60грн.(вимога майнового характеру).

Таким чином, судовий збір за вимогу майнового характеру повинен бути сплачений у сумі 913,50 грн.

Керуючись статтями 46, 53, 64, 65, 86, 93, 94, 98 Господарського процесуального кодексу України, суд


УХВАЛИВ:


1.Відновити Військовому комісаріату Автономної Республіки Крим строк на подання апеляційної скарги на рішення господарського суду АР Крим від 04 лютого 2014 року у справі №901/3984/13.

2.Прийняти апеляційну скаргу Військового комісаріата Автономної Республіки Крим до провадження Cевастопольського апеляційного господарського суду та призначити справу до розгляду на 07 квітня 2014 року о 11 год. 30 хв. в приміщенні суду за адресою: м. Севастополь, вул. Суворова, 21.

3.Надати Військовому комісаріату Автономної Республіки Крим відстрочку сплати судового збору.

4.Військовому комісаріату Автономної Республіки Крим надати до початку судового засідання докази сплати судового збору у повному об'ємі, а саме - 913,50грн.

5.Представникам сторін мати при собі документ, що посвідчує особу та довіреність на право брати участь у розгляді справи.

6.Повідомити учасників судового розгляду, що відповідно до статті 96 Господарського процесуального кодексу України сторона у справі, отримавши апеляційну скаргу, має право надіслати відзив на неї апеляційній інстанції і особі, яка подала скаргу.

Головуючий суддя О.А.Латинін

Судді Т.П. Фенько

О.І. Проценко




Розсилка рекомендованою кореспонденцією з повідомленням:

1. Головне Управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим (вул. Довгоруківська, 3,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95000)

2. Військовий комісаріат Автономної Республіки Крим (вул. Київська, 152,Сімферополь,95000)



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація