Справа № 119/557/14-а
2-а/119/49/14
ПОСТАНОВА
Іменем України
26 лютого 2014 року м.Феодосія.
Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого судді - Хожаінової О.В.,
при секретарі - Акопян Р.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Феодосії справу адміністративної юрисдикції за позовом Берегової сільської ради до Відділу державної виконавчої служби Феодосійського міського управління юстиції, третя особа ОСОБА_1 про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, зобов`язання прийняти постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження на підставі п.8 ч.1 ст.26 ЗУ „Про виконавче провадження",
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Феодосійського міського управління юстиції, третя особа ОСОБА_1 про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, зобов`язання прийняти постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження на підставі п.8 ч.1 ст.26 ЗУ „Про виконавче провадження".
Вимоги обґрунтовані тим, що 24.01.2014 року ВДВС Феодосійського міського управління юстиції відкрито виконавче провадження № 41691973 на підставі виконавчого листа № 2а-178/2011 від 26.07.2013, що видав Феодосійський міський суд про зобов'язання Берегової сільської ради видати ОСОБА_1 Державний акт про право власності на земельну ділянку за адресою АДРЕСА_1, у відповідності до вимог п.3 Постанови Кабінету Мінстрів України від 05.08.2009 року № 844 „Деякі питання реалізації права власності на землю громадянам України". Постанова про відкриття виконавчого провадження отримана Береговою сільською радою 28.01.2014 року, зареєстрована за вх.№ 143. Зазначеною постановою встановлено термін на добровільне виконання - 30.01.2014 року. Вважа.ють, що постанова про відкриття виконавчого провадження № 41691973 підлягає скасуванню на підставі наступного: у постанові державного виконавця вказано адресу земельної ділянки, що розташована за межами населеного пункту с.Берегове - м.Феодосія. Крім того, на цей час розпорядження земельними ділянками сільськогосподарського призначення здійснюється Центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів у сфері земельних відносин та його теріторіальними органами. Крім того, відповідно ст.ст.125-126 ЗК України право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цього права, яке оформляється відповідно з ЗУ „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Берегова сільська рада не мала і не має повноважень з розпорядження земельними ділянками за межами населеного пункту та видачі державних актів. Таким чином, існують очевидні, передбачені законом вищевикладені обставини, що виключають здійснення виконавчого провадження, та державний виконавець повинен був прийняти постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження, керуючись п.8 ч.1 ст.26 ЗУ „Про виконавче провадження".
Представник позивача в судове засідання не з'явився, сповіщені належно, в ході слухання справи позовні вимоги були підтримані.
Представник відповідача в судове засідання також не з'явився, подали заперечення, згідно якого вимоги позову не визнали, просили відмовити в його задоволенні з підстав, викладених в запереченні.
Представник третьої особи подав заяву, якою просив вирішити справу у відсутності, просив відмовити у задоволенні позову.
В силу ст. ст. 11, 69, 71 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до вимог КАС України, на підставі доказів, що надають особи, які беруть участь у справі.
Згідно вимог п.7 ст.3 та ст.104 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушуються її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин, до суб'єктів владних повноважень кодекс, крім переліку п.7 КАС України, також відносить інші суб'єкти при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне адміністративний позов залишити без задоволення з огляду на наступне.
Згідно зі ст.1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, зазначених у цьому Законі, спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
На вимогу приписів статті 2 Закону України "Про виконавче провадження" примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці, визначені Законом України "Про державну виконавчу службу". Вчинення дій з примусового виконання рішень здійснюється на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених Законом України "Про виконавче провадження", іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Врегульовані приписами статті 11 Закону України "Про виконавче провадження" обов'язки і права державних виконавців, зобов'язують державного виконавця вживати передбачені цим Законом заходи примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Державний виконавець: здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом; надає сторонам виконавчого провадження та їх представникам можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження; розглядає заяви сторін та інших учасників виконавчого провадження і їхні клопотання; заявляє в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом; роз'яснює сторонам їхні права і обов'язки.
Реалізація наданих державному виконавцю прав та обов'язків, вчинення дій та прийняття рішень зобов'язує державного виконавця використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб, у тому числі стягувача та боржника.
Відповідно до ч.1 ст. 6 ЗУ «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права у точній відповідності із законом і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів громадян і юридичних осіб.
Так, згідно з ч.1, 2 ст. 25 ЗУ «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.
Судом встановлено, що 23.01.2014 року ОСОБА_1 подала заяву на ім'я начальника Відділу державної виконавчої служби Феодосійського міського управління юстиції про прийняття до виконання виконавчого листа № 2а-178/2011р. від 26.07.2013 року, виданого Феодосійським міським судом АРК (а.с.40).
Постановою державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Феодосійського міського управління юстиції від 24.01.2014 року (а.с.39) про відкриття виконавчого провадження ВП № 41691973 було відкрите виконавче провадження з виконання виконавчого листа № 2а-178/2011 від 26.07.2013, що видав Феодосійський міський суд АРК, про зобов'язання Берегової сільської ради видати ОСОБА_1 Державний акт про право приватної власності на земельну ділянку за адресою АДРЕСА_1, у відповідності до вимог п.3 Постанови Кабінету Мінстрів України від 05.08.2009 року № 844 „Деякі питання реалізації права власності на землю громадянам України". Також визначений строк для добровільного виконання - до 30.01.2014 року.
Згідно ст.17 Закону України „Про виконавче провадження" примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом. Відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи: 1) виконавчі листи, що видаються судами, і накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті; 2) ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, кримінальних провадженнях та справах про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом; 3) судові накази; 4) виконавчі написи нотаріусів; 5) посвідчення комісій по трудових спорах, що видаються на підставі відповідних рішень таких комісій; 6) постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом; 7) постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій і накладенням штрафу; 8) рішення інших органів державної влади, якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу; 9) рішення Європейського суду з прав людини з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" .
Стаття 19 цього ж Закону визначені підстави для відкриття виконавчого провадження. Так, державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа, зазначеного в статті 17 цього Закону: 1) за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення; 2) за заявою прокурора у випадках представництва інтересів громадянина або держави в суді; 3) у разі якщо виконавчий лист надійшов від суду на підставі ухвали про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду в порядку, встановленому законом; 4) в інших передбачених законом випадках. У заяві про відкриття виконавчого провадження стягувач вправі зазначити відомості, що ідентифікують боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення (рахунок боржника, місце роботи чи отримання ним інших доходів, місцезнаходження його майна тощо), а також шляхи отримання ним коштів, стягнутих з боржника. У заяві про відкриття виконавчого провадження щодо виконання рішення про майнове стягнення стягувач має право просити державного виконавця накласти арешт на майно та кошти боржника та оголосити заборону на його відчуження. Під час пред'явлення виконавчого документа або його дубліката до виконання разом з ним подаються: 1) у разі виконання рішення про конфіскацію майна засудженого за вироком суду - копія опису майна і копія вироку. У разі відсутності у справі опису майна засудженого надсилається довідка
про те, що опис майна не проводився; 2) у разі виконання рішення про конфіскацію майна за
постановою суду - копія протоколу вилучення майна, що підлягає конфіскації, або довідка про відсутність такого майна; 3) у судових справах, за якими застосовано заходи забезпечення позовних вимог, - копії документів, що підтверджують виконання ухвали суду про забезпечення позову, у разі якщо такі заходи застосовувалися судом.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене, вбачається, що всі дії державного виконавця були вчинені відповідно до вимог Закону України «Про виконавче провадження» та є правомірними.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З огляду на вищевикладене та сукупність досліджених судом доказів, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є безпідставними, а тому вважає за необхідне залишити їх без задоволення.
Керуючись ст.ст. 11,17,71,87-98,159-163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Берегової сільської ради до Відділу державної виконавчої служби Феодосійського міського управління юстиції, третя особа ОСОБА_1 про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, зобов`язання прийняти постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження на підставі п.8 ч.1 ст.26 ЗУ „Про виконавче провадження", залишити без задоволення.
На постанову може бути подана апеляція до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Феодосійський міський суд у порядку ст.186 КАС України шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів із дня проголошення постанови.
Суддя: /підпис/
Згідно з оригіналом: Суддя- Секретар -